Przedłużenie obostrzeń to na ten moment najbardziej prawdopodobny wariant, choć wolałabym, żeby on już się zamienił w poszczególne etapy odmrażania gospodarki - mówiła wiceminister Olga Semeniuk.

Reklama

Obostrzenia mają "służyć ochronie życia i zdrowia Polaków oraz odciążeniu służby zdrowia" - stwierdziła.

To czy otwarte zostaną galerie handlowe, hotele, będzie - jak zapowiedział Jarosław Gowin - analizowane w najbliższych dniach. Moja rekomendacja będzie taka, by uwolnić ponownie handel od 18 stycznia. Natomiast jeżeli chodzi o inne objęte obostrzeniami branże, dzisiaj byłoby za wcześnie na jakiekolwiek optymistyczne zapowiedzi - wskazał.

Nasz resort jest adwokatem przedsiębiorców, zawsze będziemy ich chronić i bronić. Pewne rekomendacje będziemy więc zgłaszać, szczególnie w kontekście handlu detalicznego. Podpisuję się oczywiście pod słowami wicepremiera Gowina - mówiła Semeniuk w rozmowie z TOK FM.

Kiedy rząd zacznie luzować obostrzenia?

10-14 dni po zakończeniu ferii. To moje estymacje, które prowadzę na bazie posiedzeń Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego czy innych podobnych spotkań - wyjaśniła w EKG wiceszefowa resortu rozwoju, pracy i technologii.