Niemiecki dziennik: Widmo recesji krąży nad Zachodem, a Polska przeżywa cud gospodarczy

| Aktualizacja:

Niemiecki dziennik ekonomiczny "Handelsblatt" pisze w środę o cudzie gospodarczym, który aktualnie przeżywa Polska i inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej. Jest to tym bardziej wyjątkowe, że nad Zachodem unosi się widmo recesji - zauważa gazeta.

wróć do artykułu
  • ~kroki
    (2019-08-14 20:14)
    Fakty przemawiają za rządem. Co by opozycja nie krzyczała to sorry very, Morawiecki pozamiatał i zgarnął całą pulę. Jest najlepszy i najskuteczniejszy.
  • ~starak
    (2019-08-14 20:09)
    Zachodnia Europa od wielu miesięcy nas chwali. Tylko platfusy w POlsce cały czas hejtują.
  • ~Gandalf
    (2019-08-14 20:23)
    Nawet Niemcy nas doceniają. Miło się czyta takie informacje. Mamy rząd na meda. to i sukcesy są.
  • ~Dm 2
    (2019-08-14 14:20)
    Chyba bazują na informacjach podawanych przez "wiarygodny" GUS. Bezrobocie 5.2% gdzie w rejestracji bezrobotny figuruje przez 6 m-cy, a potem ślad po nich ginie. Wg GUS mamy dobrobyt ale chyba odbyt, bez dobra.
  • ~versthen Sie?
    (2019-08-14 20:30)
    Wraca normalność. Wystarczy nie kraść.
  • ~stp
    (2019-08-14 17:40)
    Film "Titanic" wszyscy widzieli ? (no prawie) tam tez była zabawa, do końca. Zaśpiewamy z PrezesemPolski przebój naszych stadionów : "Polacy nic się nie stało......." Ćwicz beztroski suwerenie, przyda się niebawem. To nie są moje życzenia dla Polski, to jest realizm.
  • ~J. Kryzys
    (2019-08-15 21:29)
    PiS to Bieda i Dziadostwo!
  • ~sofik
    (2019-08-14 18:32)
    cudów w naszej gospodarce nie ma, to tylko ciężka praca Polaków. A recesja już idzie i to dużymi krokami. Dlatego pis powinien teraz wygrać bo zostanie wyniesiony na kopach po roku lub dwóch i zniknie. Gdy przegra będzie dalej mącił a na recesje trafi nowy rząd.
  • ~Szczepan Miły
    (2019-08-15 19:15)
    Wolę być biedny z normalnym rządem niż bogaty dzięki pis.
  • ~Adolfina Szaria Merkill
    (2019-08-14 23:07)
    a w Bundeskalifatach Germanistanu recesja. Towarzyszu $oroSS - pomocy!
  • ~guest
    (2019-08-14 13:51)
    cud cudem, ale czy ludzie rzeczywiście mają więcej środków? Nie sądzę...
  • ~antysukces
    (2019-08-14 23:55)
    Sukces gospodarczy Polski polega na tym ,że Polacy są coraz bardziej schorowani i umierają coraz wcześniej.
  • ~vincent z bydgoszczu
    (2019-08-15 12:32)
    a ja wam powiem,pinindzy nima i nie bedzie.
  • ~antysiukces
    (2019-08-14 23:59)
    Ten sukces polega też na tym , że zadłużenie Polski wzrosło do niebotycznych rozmiarów. Polska nigdy nie spłaci długów, bo nie ma z czego, więc będzie sprzedawać młodzież jako mięso armatnie na szytowskie wojny.
  • ~pomnik prezesa
    (2019-08-14 17:59)
    To jest księgowość kreatywna . Sukcesy widać w elektromobilności i przekopie mierzei .Przekop od kilku miesięcy kopie prezes szpadlem , Mam propozycję do światłych inwestycji ,przekopmy Hel skrócimy drogę na pełne morze .
  • ~renegat
    (2019-08-14 19:28)
    komentarze obnażające oszustwa propagandowe rządzacych i mechanizmy rąbania ekonomicznego większości obywateli nie są wpuszczane na to forum
  • ~gir
    (2019-08-14 17:03)
    Cud gospodarczy?, chyba wolne żarty, od kilku dni złotówka leci na łeb, na szyję i taki to cud.
  • ~Aron
    (2019-08-18 11:50)
    POKowcy KODowcy zapłakani ze Polska rośnie w siłę !!
  • ~prezes
    (2019-08-14 17:10)
    ta gazeta dosc jasno pokazuje mechanizmy,ktore doprowadzily do naszego "cudu" gospodarczego-dolozylbym kilka innych czynnikow-masa ludzi w Polsce ciagle nie miala tych dobr,ktore sa od dawna w zachodnich domach i garazach-stad Polacy kupuja nadal miliony plytek do lazienek,ich wyposazenie,AGD,elektronike,auta,rozne rzeczy,podobnie czynia liczni nasi sasiedzi,ktorzy tez nie mieli tych dobr-stad stalismy sie gigantycznym marketem budowlano-techniczno-spozywczym dla sasiadow,ktorzy zostawiaja u nas miliardy i placa nasz wysoki VAT i inne podatki.Innym motorem malo tu opisanym jest import kapitalu-oficjalny-w postaci zachodnich inwestycji i nieoficjalny w postaci kapitalu przywozonego w kieszeniach 2 mln emigrantow,ktorzy inwestuja swoje srodki w Polsce.To sa tez ogromne srodki.Trzeci motor to wlasna waluta,ktora tak sterujemy aby eksport byl oplacalny.Czwarty motor to tkzw.tajny kapital z cuarnego rynku,pieniadze roznych mafii miedzynarodowych,roznych dziwnych biznesmenow-rosna rozne luksusowe hotele,restauarcje,nieruchomosci,centra biznesu za miliardy,o ktorych pochodzenie panstwo tak dokladnie sie nie pyta.I jeszcze jeden aspekt-wazny-bezpieczenstwo w srodku kraju-brak terrorystow i uchodzcow,a takze bezpieczenstwo militarne w skali NATO,ogolnej-rosnace wraz z coraz wieksza obecnoscia wojsk USA i ich bronia.Sa jeszcze inne plusy-nadal tansza sila robocza,nadal tansze grunty,dobra infrastruktura,sporo uczelni i dobry klimat.
  • ~Krystyna.z.Agencji:-)
    (2019-08-14 20:01)
    Tak to prawda. Ostatnio mam wiecej Polakow niz Niemcow.