Czeka nas kolejny kryzys? Wszystkie gospodarcze lęki świata a sprawa polska

| Aktualizacja:

Wojna walutowa i celna między USA a Chinami. Niepewność wokół brexitu. Kryzys w Zatoce Perskiej. A do tego jeszcze sankcje Waszyngtonu przeciw Wenezueli i zamieszki w Hongkongu. Powinniśmy się bać?

wróć do artykułu
  • ~MA
    (2019-08-07 07:39)
    Kryzys? Jak wygra PO to na pewno będzie.
  • ~oskar
    (2019-08-07 07:41)
    Przecież rudy oszust wmawiał PO matołom że w Polsce kryzysu nie ma. Zielona wyspa.
  • ~Morawa
    (2019-08-07 08:00)
    PIS przygotowuje ciemny ludek do konsekwencji swojej polityki,która musi nastąpić,bo z kasy tylko brać,a nic nie wnosić,to nie trzeba być wróżbitą aby to przewidzieć.
  • ~Ramzes
    (2019-08-07 08:01)
    Co tam jakiś kryzys nas nie dotyczy w dobie Kulawego i Pinokia.Oni wszystko rozdają za darmo.Nawet krowy i świnki maja obiecane po 500+ i 100+. Samochody elektryczne już mamy ,mosty wzdłuż rzek -mamy,elektrownie węglowe budujemy,wszystko inne za darmo rozdajemy prąd i benzynę za darmo mamy bo my Pany.
  • ~Gdańsk zawsze polski
    (2019-08-07 08:18)
    Tylko powrot Tuska i Rostowskiego uchroni Polskę. "Poluzowanie" systemu podatkowego da nam jedno lub nawet dwa stanowiska w Unii. I Macron nie bedzie na nas obrażony. Może nawet Timermas nam wybaczy.
  • ~gostom
    (2019-08-07 08:36)
    W ostatnim kryzysie finansowym w 2008 straty polskiej gospodarki i kasy fiskalnej pokrywały Deutsche Bank i Comerzbank obok niemieckiego Podatkowicza. Nie mogę sobie wyobrazić, że tym razem będzie podobnie.
  • ~Nostradamo
    (2019-08-07 08:36)
    Skończy się dla nas KACZOKWIKIEM to taki kac
  • ~Slawa Jarosławowi na wieki wieków a-men 🤮
    (2019-08-07 08:41)
    Święty Żoliborski uchroni Polskę od jakiegokolwiek kryzysu. Tak jak chroni Polskę przed katastrofalną suszą, wyludnianiem z Polaków oraz przed zasiedlaniem przez AZ-jatów i Af-rykanów
  • ~PIS!!!!
    (2019-08-07 09:05)
    W waszych głowach jest kryzys !!!!
  • ~Strachy na lachy
    (2019-08-07 09:22)
    Nie strasz, nie strasz bo sie zes..sz
  • ~Facetowi odbila wielkosc
    (2019-08-07 09:42)
    Polska to ulamek procenta ekonomii USA, Chin, UE, w 100% uzalezniona od imports energizing, a ten dziennikarz tak opisuje potege Polski z swiecie, jakby byl jednym z czlonkow krajowego poglowia trzody chlewnej.
  • ~seneka
    (2019-08-07 09:59)
    Przecież wszyscy (PISi ekonomiści) wiedzą że dobrobyt powstaje z rozdawnictwa suwerenowi i zawłaszczania sobie, a nie z pracy.
  • ~prezes
    (2019-08-07 10:07)
    Polska nie ma wielkiego problemu z wojna Chiny-USA,raczej z jej odpryskami w postaci spowolnienia produkcji w RFN.Szczescie od Boga,ze nie postawilismy w 100% tylko na produkcje aut i maszyn w kooperacji z RFN,jak nam to latami radzono.Slowacja,Czechy,Wegry tak zrobily-teraz jak mocno zwolni sprzedaz aut i maszynw Chinach,w ogole w Azji i w pol.Europie,a jeszcze jakby cla karne nalozyl na auta Trump!,to panstwa majace glownie przemysl samochodowy beda cienko piszczec.RFN najpierw bedzie chciec dac prace swoim robotnikom.Polska ma tez inny eksport oraz silny popyt wewnetrzny,kreowany czesciowo przez zakupy sasiadow w naszych sklepach na wielka skale.Polska ma tez wlasna walute-tu mozna troche sterowac.Co do Brexitu to mozna podpisac nowe umowy na wymiane z UK i nic nie stracic.Co do cen ropy to nic nie poradzimy-tu zaplacimy jak za zloto-w wypadku duzej wojny licze sie z cenami po 8 zl za litr!Kryzys w Polsce nie jest zjawiskiem nowym,PRL to byl jeden kryzys od 1945 roku do 1990.My to jakos przezyjemy,mlodzi naucza sie zyc skromniej,jak to mawia moja mama-"Nie zawsze jest sw.Jana-sa tez inni swieci".
  • ~J. Bieda
    (2019-08-07 15:58)
    PiS równa się KRYZYS!
  • ~Pis-mac
    (2019-08-07 19:32)
    Najlepiej na wszelki wypadek skopać 1000 metrów kwadratowych trawnika przed blokiem i zamiast kwiatków posadzić tam ziemniaki. Ale trzeba to zrobić zanim się sąsiedzi zorientują na co się zanosi. Już widzę te boje na motyki i łopatki.
  • ~Stanisław
    (2019-08-08 11:04)
    Biedni emeryci! Jesień 2019 - głód!
  • ~Agient.Kristina
    (2019-08-08 15:38)
    Poljaki, budiet u was bieda!
  • ~rzeszot
    (2019-08-09 10:34)
    Nic nam nie grozi , bo pis i rydzyk nam przewodzi.
  • ~byłem Polakiem
    (2019-08-10 14:39)
    Panowie autorzy-redaktorzy, taki macie rozkaz? Macie tłumaczyć narodowi, że rządy PiS nie zrujnowały budżetów maluczkich w tym kraju, a światowy kryzys? To pomyślcie, czemu pisowski przywilej "mały zus". Z dobrej kondycji gospodarki malutkich firm? Czemu służy gąbka zwana OTK i kolejny przywilej dla małolatów pod postacią "ulga na start" i "zerowy pit"? Co, nie kumacie? A gdzie ukryć faktycznych bezrobotnych, by statystyki nie ujawniły prawdy? Wreszcie słynne "500+". Dobrze sobie wykumali. Lepiej "obdarować" kolejnym przywilejem pisowskim, niż płacic wyższą pensje, pozwalajacą rodzinei spokojnie przeżyć miesiąc. Gdzie zysk władzy? Wyższa pensja oznaczałaby wieksze obciążenie kapitalisty, bo trzeba by było płacić więcej na zus. A tak, lepiej dać troche kasy bokiem i mieć z głowy przyszłych emerytów. Nie bedą mieli podstawy do przyzwoitej emerytury Tylko suchy chleb na starość. Oczywiście politycy PiS zapewnili sobie wysokie emerytury na starość Zwąłszcza ta ściera, któa bestialsko okradała drugi raz z emerytur byłych funkcjoanriuszy okradzionych wcześniej przez malarza kominów. zwanego Kaczor Donald. Pierwszy z PO, drugi podwójny z PiS. Jeden w 2009 r. był premierem drugi prezydentem.
  • ~Symtomy.
    (2019-08-14 06:29)
    Oni już poprzednio byli i co Afera Amber Gold, Afera OFE, Afery paliwowe, podwyższenie wieku emerytalnego. Trzeba było odkupować od Unii Kredyto większość udziałowe PKO. Prywatyzacja zakładów energetycznych. I td i tp.