Szefowa CDU broni budowy Nord Stream 2. Przyznaje jednak, że rozumie obawy Polski i Ukrainy

| Aktualizacja:

Szefowa współrządzącej w Niemczech partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer zapewniła w rozmowie z agencją dpa o swym poparciu dla budowy gazociągu Nord Stream 2, ale jednocześnie wyraziła zrozumienie dla obaw krajów przeciwnych temu przedsięwzięciu.

wróć do artykułu
  • ~aus Bundeskalifat Deutschland
    (2019-05-02 10:50)
    Dla szefowej CDU , tak jak jej Keiserin Merkel, ważniejsze są wspólne interesy z Rosją niż jakaś tam Polska i Ukraina.
  • ~Reparationen macht frei
    (2019-05-02 11:13)
    Rozumiemy ból d***y Niemców, ale mimo to uważamy, że reparacje za niemieckie zbrodnie i zniszczenia wojenne należą się Polsce jak psu micha.
  • ~sd2017
    (2019-05-02 12:14)
    Szefowo współrządzącej w Niemczech partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer my Polacy pamiętamy wasze knowania z Rosjanami w przeszłości przeciwko Polakom, PIS-ie i Rządzie kiedy wystąpicie do szkopów o wypłatę odszkodowania za II WŚ ?
  • ~Heniek
    (2019-05-02 12:14)
    Unia niemiecko-rosyjska jest dla Niemców ważniejsza niż Unia Europejska.
  • ~Fritz von Kapusta
    (2019-05-02 13:28)
    Nie dziwię się wcale , ten naród to przecież potomkowie Ribbentropa, Gebbelsa, Himmlera. Polaków i Europe Wschodnia traktują wyłacznie w kategoriach siiy roboczej. Nawet tak wybitnego polityka jak Tusk Angela traktuje jak stajennego mimo jego germanskich korzeni i znajomosci niemieckich kolęd.
  • ~shortly speaking:
    (2019-05-02 10:55)
    Ta Kramp-Karrenbauer to niemiecki neomarksistowski beton, użyteczna idiotka zarządu na moskiewskim kremlu.
  • ~abcd
    (2019-05-02 11:15)
    Głupszej wypowiedzi dawno nie czytałem.
  • ~paskudni Niemcy
    (2019-05-02 11:20)
    powinni reprezentować wyłącznie interesy Polski, największego pasożyta i wroga Unii i ukrów kosztem swoich podatników..... reparacje to dostaniecie jak zwrócicie zrabowane niemieckie tereny i dacie odszkodowania wypędzonym Niemcom...
  • ~jaity
    (2019-05-02 13:45)
    W imię biznesu Zachód handlował kiedyś z Hitlerem i Stalinem, co zakończyło się dla mieszkańców kontynentu wojenną i gospodarczą katastrofą.
  • ~autorwidmo
    (2019-05-02 11:28)
    W przypadku uruchomienia Nord Stream 2 jedyną gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy (a także i dla Polski) będzie jedynie broń jądrowa. Niemcy mają jasny wybór - broń jądrowa na Ukrainie, albo wstrzymanie budowy Nord Stream 2.
  • ~antyPiterek
    (2019-05-02 12:26)
    gadu, gadu, ale jakby Niemcy byly przeciwne gazociagowi, to juz dawno ich banki wycofalyby finansowanie dla tej wielkiej budowy, cos mi sie wydaje ze to co wygaduja politycy niemieccy to jedna wielka sciema
  • ~stereogum
    (2019-05-02 11:12)
    Czy Annegret uprawia cybersex solo lub miłość a la peruano Donalda Tuska ?
  • ~Cicero.
    (2019-05-02 12:03)
    A gdzie jest wspólna, Polsko-UEejska współpraca energetyczna i nie tylko??? Pamiętaj-nigdy nie można wierzyć Niemcom i Ruskim.Od reparacji będą się migać i będą jeszcze nas obarczać wywołaniem drugiej wojny światowej.
  • ~ivo
    (2019-05-02 21:14)
    tak wygląda europejska solidarność w niemieckiej wersji
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-02 11:14)
    Wyimaginowana wspólnota... wyjątkowo trafne ujęcie problemu przez prezydenta Polin.
  • ~Cicero.
    (2019-05-02 11:54)
    W przyszłości i tak rusek niemca wykołuje, gdyż Stalin kiedyś powiedział o pożytecznych idiotach, którzy od nich wszystko kupią, nawet i sznur na którym, jak przyjdziemy do nich to ich na własnym sznurze powiesimy. I tak było po 1945 roku.
  • ~niech nie picuje
    (2019-05-02 14:06)
    I co z tego ,ze rozumie obawy ,jak popiera ten zdradziecki i niesolidarny projekt.
  • ~sd2017
    (2019-05-02 16:17)
    Ukraina jak nie będzie miała gazu u siebie, to nie będzie mogła szantażować Europy, że odetnie zachód Europy od dostaw gazu. Ale za to my będziemy mogli odsprzedać im gaz sprowadzany do siebie.
  • ~Cicero.
    (2019-05-02 11:41)
    A gdzie jest wspólna, Polsko-UEejska współpraca energetyczna i nie tylko??? Pamiętaj-nigdy nie można wierzyć Niemcom i Ruskim.
  • ~Jan Kes
    (2019-05-02 23:05)
    Chcielibyście staśki kartoflane mieć choć jednego polityka jak ona !

Może zainteresować Cię też: