Szefowa CDU broni budowy Nord Stream 2. Przyznaje jednak, że rozumie obawy Polski i Ukrainy

| Aktualizacja:

Szefowa współrządzącej w Niemczech partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer zapewniła w rozmowie z agencją dpa o swym poparciu dla budowy gazociągu Nord Stream 2, ale jednocześnie wyraziła zrozumienie dla obaw krajów przeciwnych temu przedsięwzięciu.

wróć do artykułu
  • ~Poklos
    (2019-05-10 13:59)
    Polska mala to Polska zwasalizowana. Partnerem dla Niemiec jest Rosja an nie male panstewka. Polska racja stanu to rekonstrukcja Rzeczypospolitej o mln km 2. Litwa, Bialorus i UA bez uni z Polska beda rozgrywane politycznie i militarnie.
  • ~Zojka
    (2019-05-06 06:52)
    Niemcy wybili połowę rodziny,spalili zabudowę. Dziadek musiał od zera budować nowe życie. Zero ,zero pomocy. Stalinowcy wynajeci przez Moskwę jeszcze gnebili.
  • ~egon
    (2019-05-03 12:26)
    Oj chyba nie rozumie ta Niemra - Nazistka obaw Polaków tak samo jak Niemcy - Naziści nie rozumieli Polaków i razem z Bolszewią podpisali pakt rozbioru Europy środkowo-wschodniej 23 Sierpnia 1939 roku
  • ~Jan Kes
    (2019-05-02 23:05)
    Chcielibyście staśki kartoflane mieć choć jednego polityka jak ona !
  • ~ivo
    (2019-05-02 21:14)
    tak wygląda europejska solidarność w niemieckiej wersji
  • ~gostom
    (2019-05-02 19:07)
    Wasze obliczenia nie mają NIC wspólnego z rzeczywistością. Poniewaź nie jest to zaskoczeniem może nawet podobają się te dowcipy, ale dla państwa członkowskiego UE, które masowo korzystało i korzysta ze środków UE, to jest po prostu źaden cód. Polak potrafi - TAK na koszt Sąsiadów...!!!!! Unia Europejska to nie bankiet, na którym można się najeść do syta, a potem odjeść od stołu głośno bekając. a swoich okradzionych Obywateli wysyłać do Niemiec i Anglii na Socjal, UE to wspólne prawa i obowiązki i wspólne rozwiązywanie problemów ze swoimi Sąsiadami. Solidarność drodzy Polacy to nie droga jednokierunkowa. a bez kasy Niemca nie bardzo dobrze będzie w Waszym kraju nad Wisłą. A tania siła robocza z Ukrainy nie zmieni waszego oblicza.
  • ~sd2017
    (2019-05-02 16:17)
    Ukraina jak nie będzie miała gazu u siebie, to nie będzie mogła szantażować Europy, że odetnie zachód Europy od dostaw gazu. Ale za to my będziemy mogli odsprzedać im gaz sprowadzany do siebie.
  • ~niech nie picuje
    (2019-05-02 14:06)
    I co z tego ,ze rozumie obawy ,jak popiera ten zdradziecki i niesolidarny projekt.
  • ~jaity
    (2019-05-02 13:45)
    W imię biznesu Zachód handlował kiedyś z Hitlerem i Stalinem, co zakończyło się dla mieszkańców kontynentu wojenną i gospodarczą katastrofą.
  • ~Fritz von Kapusta
    (2019-05-02 13:28)
    Nie dziwię się wcale , ten naród to przecież potomkowie Ribbentropa, Gebbelsa, Himmlera. Polaków i Europe Wschodnia traktują wyłacznie w kategoriach siiy roboczej. Nawet tak wybitnego polityka jak Tusk Angela traktuje jak stajennego mimo jego germanskich korzeni i znajomosci niemieckich kolęd.
  • ~antyPiterek
    (2019-05-02 12:26)
    gadu, gadu, ale jakby Niemcy byly przeciwne gazociagowi, to juz dawno ich banki wycofalyby finansowanie dla tej wielkiej budowy, cos mi sie wydaje ze to co wygaduja politycy niemieccy to jedna wielka sciema
  • ~sd2017
    (2019-05-02 12:14)
    Szefowo współrządzącej w Niemczech partii CDU Annegret Kramp-Karrenbauer my Polacy pamiętamy wasze knowania z Rosjanami w przeszłości przeciwko Polakom, PIS-ie i Rządzie kiedy wystąpicie do szkopów o wypłatę odszkodowania za II WŚ ?
  • ~Heniek
    (2019-05-02 12:14)
    Unia niemiecko-rosyjska jest dla Niemców ważniejsza niż Unia Europejska.
  • ~Cicero.
    (2019-05-02 12:03)
    A gdzie jest wspólna, Polsko-UEejska współpraca energetyczna i nie tylko??? Pamiętaj-nigdy nie można wierzyć Niemcom i Ruskim.Od reparacji będą się migać i będą jeszcze nas obarczać wywołaniem drugiej wojny światowej.
  • ~Cicero.
    (2019-05-02 11:54)
    W przyszłości i tak rusek niemca wykołuje, gdyż Stalin kiedyś powiedział o pożytecznych idiotach, którzy od nich wszystko kupią, nawet i sznur na którym, jak przyjdziemy do nich to ich na własnym sznurze powiesimy. I tak było po 1945 roku.
  • ~Cicero.
    (2019-05-02 11:41)
    A gdzie jest wspólna, Polsko-UEejska współpraca energetyczna i nie tylko??? Pamiętaj-nigdy nie można wierzyć Niemcom i Ruskim.
  • ~autorwidmo
    (2019-05-02 11:28)
    W przypadku uruchomienia Nord Stream 2 jedyną gwarancją bezpieczeństwa dla Ukrainy (a także i dla Polski) będzie jedynie broń jądrowa. Niemcy mają jasny wybór - broń jądrowa na Ukrainie, albo wstrzymanie budowy Nord Stream 2.
  • ~paskudni Niemcy
    (2019-05-02 11:20)
    powinni reprezentować wyłącznie interesy Polski, największego pasożyta i wroga Unii i ukrów kosztem swoich podatników..... reparacje to dostaniecie jak zwrócicie zrabowane niemieckie tereny i dacie odszkodowania wypędzonym Niemcom...
  • ~abcd
    (2019-05-02 11:15)
    Głupszej wypowiedzi dawno nie czytałem.
  • ~[ ╲╱]♏[├─┤]
    (2019-05-02 11:14)
    Wyimaginowana wspólnota... wyjątkowo trafne ujęcie problemu przez prezydenta Polin.

Może zainteresować Cię też: