Niemcy boją się brexitu bez umowy. Ich gospodarka mocno na tym ucierpi

| Aktualizacja:

Jeśli Wielka Brytania opuściłaby Unię Europejską bez porozumienia, w Niemczech może zostać zlikwidowanych ponad 100 tysięcy miejsc pracy - więcej niż w jakimkolwiek innym państwie, wynika z symulacji ekonomicznej, którą przywołuje niedzielny "Welt am Sonntag".

wróć do artykułu
  • ~ein Leser
    (2019-03-13 11:50)
    Fuer "Welt am Sonntag" : Nach dem deutschen Verursacherprinzip das ist Angela Merkel, welche fuer so einen Brexit ohne Abkommen verantwortlich ist. Rein theoretisch man koennte in Grossbritannien die Volksabstimmung wiederholen, aber das wird nicht aendern, weil die Mehrheit der Leute will nicht in Angela Merkels EU leben. Heutige deutschfreudliche "Gazeta Wyborcza" schreibt, dass in der BRD niemand wurde bestrafft wegen sexuellen Uebergriffen auf die Frauen in 2015 in Koeln. Das waren ja arabische Migranten, welche auf die Frauen losgingen und Angela Merkel schuetzt arabische Migranten. Brexit ist nur das Erste was Deutschland negativ bewirken wird. Darum entlassen Sie endlich Angela Merkel aus der Bundeskanzlerinstelle so dass Deutschland in einer riesigen Rezession nicht versinken wird.
  • ~Przesacowana.
    (2019-02-12 08:26)
    Waluta Euro na wyjściu Anglii z Unii najbardziej ucierpi, ponieważ jest zbyt przeszacowana do innych walut.
  • ~...
    (2019-02-11 15:51)
    Tak się kończy gospadarke skoncentrowana na interesie wyłącznie niemiec. A Polacy słabo odtobili lekcje z ZSRR i nie wyciągneli wniosków. Wszystkie bogate narody kupują własne wyroby - Polacy natomiast zachłysnieci badziewiem z zachodu
  • ~suwerenny
    (2019-02-10 19:42)
    Jak nam "zwrócą" polskich emigrantów to dopiero będzie panika przy której niemieckie obawy to betka !
  • ~Mowgli
    (2019-02-10 16:21)
    Jak zadbali gościa tak będą mieli.
  • ~przebudzenie
    (2019-02-10 14:40)
    Warto było wypuszczać na nich Tuska?
  • ~sekowany przez cenzora
    (2019-02-10 14:08)
    no to jak przywrócą cła to juncker będzie musiał przerzucić się na bimberek z podlasia
  • ~60 Hz ~
    (2019-02-10 13:32)
    Więc umawiajcie się, Szwaby, z Anglikami.
  • ~Cabeza
    (2019-02-10 13:30)
    Niemiecka gospodarka moze i ucierpi, ale polska jeszcze bsrdziej, no bo my wisimy na takiej jedwabnej nitce gospodarki Unii! My sami , bez Unii i NATO, bylibysmy Bialorusia, Ukraina , Moldawia, albo gorzej!
  • ~-SeventySeven
    (2019-02-10 13:20)
    To może ryszawa ME nD o straci fuchę Podnóżka a zarazem kapciowego wielkoniemieckiej POni Angeli ! Cyba tak bo łon się już przysPOsabia by znowu zarzonddzać Polakami i ich obciążyć pilnowaniem prezydenckiego żyrandola, pytanie czy Polacy się na to nabiorą i wybiorą tego wrednego menela POlytycznego !!!!

Może zainteresować Cię też: