Świat dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla branży to może być nokaut

Do niedawna świat z szacunkiem patrzył na to, jak rośnie nasz pokojowozagadkowy biznes, ale teraz dostał komunikat: escape roomy w Polsce to śmierć. Dla prężnie rozwijającej się branży to może być nokautujący cios.

wróć do artykułu
  • ~tor
    (2019-01-11 10:00)
    TYLKO dalej nie wiemy KTO dopuścił takie pomieszczenia w ten sposób zabezpieczone a włściwie NIEzabezieczone do użytku publicznego . Zaden ****** wydający pozwolenie ,rejestrujący działalność nie zastanowił sie . Jakie musiały być spełnione warunki uruchomienia czegoś takiego i kto miał to przed otwarciem skontrolowac . Czy tylko ten 28 latek jest winny ? Bardzo w to wątpię . Pobierać podatki jest komu ale zadbać o NASZE bezpieczeństwo już nie ma komu
  • ~Slazak
    (2019-01-11 10:16)
    Boom na tego typu byznes nadszedł w 2014 roku czyli jeszcze za czasów zarządzania przez PO=lactwo cieplejszą wodą ! Leniwe PO=lactwo nie chciało/ nie umiało stworzyć POdwalin bezpieczeństwa klientów tegoż byznesu ! Ślązacy czy chcecie POwrotu zniemczałego PO=lactwa ?
  • ~ooo
    (2019-01-11 15:39)
    roomy ? a może poprawniej rooms jak już piszecie nazwę po angielsku
  • ~baniorz do ~WielkoSlazak
    (2019-01-11 11:29)
    do @@@@ ~WielkoSlazak ! Może z tymi pretensjami "Prosze o szacunek i ..." to do Dziennika bo ~Slazak odniósł się do artykułu ! Problem stworzyło leniwe PO=lactwo nie tworząc stosownych uregulowań prawnych dla tego biznesu a teraz knajactwo wraz z Panem próbują obarczyć za zaistniałą sytuację PIS i zbijać kapitał POlityczny ! I kto tu tańczy nad ....
  • ~WielkoSlazak
    (2019-01-11 10:57)
    Dla wiernego PiSiego trolla - Slazaka - moze Pan kochac PiS jak tylko chce i to jest Pana sprawa. Ale typowo PiSie polityczne tanczenie na trumnach i grobach pieciu niewinnych dzieci jest swinstwem. Zreszta tak samo jak i ofiar katasstrofy w Smolensku. Prosze o szacunek i lepiej zmien Pan swoj nick bo jest Pan skonczony w typowo PiSi sposob. Pokazal Pan swoj poziom i to nie ma niczego wspolnego ze Slaskiem.
  • ~Też Ślązak
    (2019-01-11 11:40)
    Typowy przykład na powiedzenie-mądry Polak po szkodzie. Nie upartyjniać winnych a do tego przy takiej tragedii. Gdzie są przepisy, co robią urzędnicy państwowi, kto dał zezwolenie , atd atd. Tu widzę błąd.Tu trzeba zrobić naprawę.
  • ~kleo
    (2019-01-11 10:13)
    Państwo zadziałało jak zwykle "perfekcyjnie". Niestety , niektórzy politycy - minister Brudziński- zbili przy okazji kapitał politczny. Gdybym wziął specjalistę ppoż to w każdym lokalu podległym ministrowi też znalazłbym te statystyczne 4 uchybienia. Za mało zamknęli- po szły kontrole nadzoru budowlanego, Izby Skarbowej, RODO. Coś tam w zanadrzu minister jeszcze ma. Tragedia straszna, W przypadku Koszalina- poważnych uchybień mnóstwo.Dla mnie , pierwotną i główną przyczyną był sposób ogrzewania budynku. Butle gazowe- czy to ja muszę sprawdzać ich stan techniczny? Wymieniam je do domku letniskowego . W połowie przypadków nie mają uszczelek lub są one uszkosdzone.
  • ~Room
    (2019-01-11 16:55)
    Bylejakość zawsze przyczyną tragedii.
  • ~Holo
    (2019-01-11 14:18)
    Oczywiscie, ze ten rynek padnie w Polsce calkiem szybko bo jest niebezpiecznie niekontrolowany. Tylko dlaczego w tytule jest swiat? To brzmi jakby zagranica dostala ten sygnal. Za granicami escape roomy maja sie dobrze i dlugo beda sie mialy. To tylko w Polsce takie kwiatki
  • ~Misio.,,,,..,,.,,.,,,,..
    (2019-01-11 16:41)
    A komu to potrzebne? Ten cały kraj , to jeden wielki pokój zagadek. Niech dzieci czytają gazety i der Dziennik , będą miały lepszą zabawę, niż jakaś zapchlona piwnica.
  • ~A u tor
    (2019-01-12 08:26)
    Czyli jak wyciagne klamke z drzwi to juz moge stac sie znaczacym czynnikiem polskiej gospodarki? Sa na to jakies dotacje z EU? Mam 6 pokoi - ile dostane wsparcia na " innowacyjna technologie" ?
  • ~ziutek
    (2019-01-11 19:59)
    re:Slazak ( piszacy z EU) - U Niemca to by takie machlojki, cwaniactwo i partactwo NIE PRZESZLO! I to taka mala roznica miedzy tymi 2 panstwami!!!!!!!!!!!!!! Byla i bedzie!!!
  • ~Grisha
    (2019-01-11 15:28)
    Escape roomy to w dużej części śmiertelne pułapki, ale także szara strefa. Uczciwi nie muszą się bać, wystarczy wynająć godny lokal, godnie go wyposażyć, godnie nadzorować, godnie płacić za prewencję (kontrolę zawczasu) i godnie płacić Urzędowo Skarbowemu i pracownikom. Tylko tylu i aż tyle.
  • ~Marcin Karpiński
    (2019-01-11 16:32)
    Panie redaktor co to za bzdurny tytuł??? Logika level hard
  • ~moorhuhn
    (2019-01-11 23:52)
    Gdyby tych kontroli nie było, mogłoby dojść do dalszych tragedii. Byłyby pretensje do władz. Niestety coś przeoczono na początku przy minimach dla tego typu biznesu... Jak ktoś sobie mieszka gdzieś niezależnie, to może u siebie zrobić ogień na środku chałupy. Ale gdy chodzi o działalność zarobkową i publiczną, to powinno to mieć ręce i nogi. Dość prowizorki! Szkoda życia tych młodych dziewczyn przez czyjąś chciwość i bylejakość. Nie wolno igrać czyimś życiem. Dość naprawiania foteli
  • ~Slazak do POjaca ~ziutek
    (2019-01-12 15:07)
    do POjaca ~ziutek ! Ja jako POLSKI Ślazak z dziada pradziada, nie pruski hanys i nie czeski waclav, w pełni się z tobą zgadzam, dlatego nowe lotnisko w Berlinie czynne dopiero będzie w 2020 r. (miało być 2010 !!!!!) ! Prawie dekadę po czasie! Ale w myśl zasady langsam, langsam aber ordentlich !
  • ~IQ143
    (2019-01-12 13:48)
    do autorów: Suchodolska, Grajewski, Koźlenko - - i zapewne DLATEGO, że w POLSKICH escape-roomach grozi śmierć, kontrole tych miejsc przeprowadzane są w kilkudziesięciu krajach NA CAŁYM ŚWIECIE !?!?!?!?!? Szkoda, że macie tak kiepskie pojecie o IQ Polaków. Jak z tego widać, wasze na pewno nie przekracza 100.

Może zainteresować Cię też: