Baca-Pogorzelska: Dywersyfikacja gazu po polsku. Ma pozwolić na zmianę naszego miksu energetycznego

Polska jest największym w Unii Europejskiej i drugim co do wielkości w Europie po Rosji producentem węgla kamiennego i jednym z głównych graczy na rynku węgla brunatnego. Tego pierwszego wydobywamy rocznie ok. 65 mln ton, tego drugiego ok. 60 mln ton. Oba są podstawą naszej gospodarki – 85 proc. energii elektrycznej produkujemy właśnie z węgla. Jeszcze kilka lat temu poziom ten przekraczał 90 proc., teraz powoli maleje m.in. na rzecz odnawialnych źródeł energii (OZE) i gazu.

wróć do artykułu
  • ~pinokio
    (2018-05-27 02:35)
    Pies ***** trolli, którzy się tutaj zalęgli.
  • ~Vetpol
    (2018-05-26 20:51)
    Polska wydobywa tyle węgla jak 5 lat po wojnie! Tzn. w 1950 roku, wydobycie spada import rośnie. Ruch 11/11 stawia na gazowe spalanie węgla, wzrost wydobycia i zniesienie akcyzy na wszelkie paliwa! Trzeba ruszyć przemysł!
  • ~samotnepolki_pl
    (2018-05-26 18:21)
    Poznawaj fajne kobiety i umawiaj się na gorące randki wejdź na samotnepolki_pl
  • ~Donaldinio Adolfowicz-Baizuo Tuskaczewskij
    (2018-05-26 17:29)
    muszę mocno POchwalić Redutę Dobrego Imienia Kota Alika. Jest lepsza niż Monika Lewinsky. Harvey Weinstein to samo mi POwiedział.
  • ~Reduta Dobrego Imienia Kota Alika
    (2018-05-26 17:26)
    Oj, ten cały gaz mnie tak POd niecił. Z tej rozkoszy uciąłem sobie kulsona i zrobiłem z niego multikulturalnego kebaba.
  • ~old mohamed has a bomb, jihad, jihad - boooom
    (2018-05-26 17:26)
    Wyssię mleczko z, k u t a s a!!!
  • ~Donaldinio Adolfowicz-Baizuo Tuskaczewskij
    (2018-05-26 17:24)
    Nienawidzę PO i TuSSka, mam przez to ochotę na solidną czarną p a ł k ę ,poruszającą się w moim odbycie!
  • ~Reduta Dobrego Imienia Kota Alika
    (2018-05-26 17:24)
    kocham się z lewackim Serg Darling na youtube, siniaczki mu na pleckach zrobiłem bo go trochę POgryzłem, ojejej ile ekstazy było, niezaPOmniany wieczór
  • ~old mohamed has a bomb, jihad, jihad - boooom
    (2018-05-26 17:22)
    Chciałbym żeby mnie ktoś załadował w rurę gazową! znowu mam mokro w du pie od tego że dokuczam POwcom i $orosiastym ,także nie trzeba będzie używać lubrykantów!
  • ~Donaldinio Adolfowicz-Baizuo Tuskaczewskij
    (2018-05-26 17:14)
    baizuo - naive white left - Chinese baizuo is used generally to describe those who “only care about topics such as immigration, minorities, LGBT and the environment” and “have no sense of real problems in the real world”; they are hypocritical humanitarians who advocate for peace and equality only to “satisfy their own feeling of moral superiority”; they are “obsessed with political correctness” to the extent that they “tolerate backwards Islamic values for the sake of multiculturalism”; they believe in the welfare state that “benefits only the idle and the free riders”; they are the “ignorant and arrogant westerners” who “pity the rest of the world and think they are saviours”.
  • ~Reduta Dobrego Imienia Kota Alika
    (2018-05-26 17:02)
    Aby uniezależnić się energetycznie potrzebujemy czterech przyzwoitych siłowni jądrowych, kopalni uranu którego ruscy nie ukradli oraz zakładu przeróbki i wzbogacania paliwa jądrowego! Kaczystowski zacofany ciemnogród całujący co niedzielę pazernego klechę w spasione łapska zrozumie to dopiero za jakieś100 lat!

Może zainteresować Cię też: