Koniec monopolu PWPW na dowody. "Gra toczy się o olbrzymie pieniądze"

| Aktualizacja:

Unijny trybunał orzekł, że druk dowodów osobistych czy paszportów powinien być zlecany w przetargach. A my właśnie uchwalamy ustawę, która da Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych wyłączność na produkcję kilkudziesięciu rodzajów dokumentów, w tym kluczowych.

wróć do artykułu
 • ~jaity
  (2018-03-21 22:44)
  Państwowych dokumentów nie powinny obce ani prywatne firmy drukować, bo to zagraża bezpieczeństwu kraju.
 • ~de
  (2018-03-21 22:36)
  Chora Unia Niemiec będzie produkował dla Polaków paszporty może jeszcze złote jak za HGW
 • ~md
  (2018-03-22 06:33)
  Już nie olać, a ofajdać ten wyrok. Po to jest państwowa wytwórnia, by państwo zlecało jej co uważa.
 • ~mkk
  (2018-03-21 22:49)
  NIe "mamy problem". To PiS ma problem. W strategii PiSu PWPW to nie wysokiej jakości drukarnia, a zespół ciepłych posadek, na których może osadzać swe kreatury. Na ogół niezdolne a łapczywe. Misiewicz na Prezesa!
 • ~zbrodnicza patologia
  (2018-03-22 07:16)
  Przetarg - mega korupcja jak wszystko w kapitalizmie aby tylko prywata była nade wszystko. to bandycki zbrodniczy ustrój bo dla zapewnienia sobie zysków korpgangi, bandziory. gangsterzy i mafiozi od setek lat wywołują konflikty, podbijają, kolonizują, mordują . Zniewolone narody zamiast normalnie żyć dla siebie harują na ich zyski a wszystko jest podporządkowane ich biznesowi. Państwa jedne po drugich plajtują bo takie zadłużenie jakie podane są dla tych tzw. potęg to plajta a gangi opływają kasą i to w jeszcze większym stopniu niż pokazane to jest w filmach - całe kontenery zapełnione od dołu do góry jako zysk z jednego dnia. Dochodzi do tego ,że nawet takim zwykłym rzezimieszkom państwo wyznacza nocny okres do niemal legalnego napadania na ludzi. A teraz bandziorom ułatwia się dostęp do druku pieniędzy, dokumentów. To niedopuszczalne, ale w polityce też siedzą od lat przedstawiciele kryminalistów i dlatego ustrój mamy jak widać.
 • ~janik
  (2018-03-21 23:54)
  Pis skulsonił tą firmę do poziomu partyjnego folwarku. Jaka taka nie powinna otrzymywać ŻADNYCH PAŃSTWOWYCH ZAMÓWIEŃ. Niech pisowska nomenklatura zamawia tam sobie akcje swoich srebrnych spółek.
 • ~autorautor
  (2018-03-22 07:30)
  Spójrzcie na to z innej strony: PWPW może też startować w Austrii - szukajmy również szans a nie jedynie problemów.
 • ~xmen
  (2018-03-22 08:37)
  Dostęp do naszych danych z pwpw i tak ma jakaś firma krzak w niemczech....lewabo wygrała przetarg ale tak to jest jak nie ma ochrony kontrwywiadowczej....
 • ~czyt.
  (2018-03-22 06:57)
  PWPW to Ci, którzy dorabiali sobie pisaniem testów egzaminacyjnych na prawo jazdy. Wśród pytań było było takie o wielkość tablicy rejestracyjnej i długość dźwigni biegów. Uprzejmie przypominam, że w Polsce nikt nie ma prawa robić sobie samemu tablicy rejestracyjnej, a także nikt poza uprawnionymi służbami nie ma prawa sprawdzać innym posiadaczom pojazdów wymiarów takiej tablicy . Więc najwyższy czas rozwiązać to towarzystwo kręcicieli lodów.( PWPW)

Może zainteresować Cię też: