Program 500 plus zniechęcił do pracy 103 tys. kobiet

| Aktualizacja:

103 tys. kobiet było zawodowo nieaktywnych w I kw. 2017 r. z powodu 500 plus – wynika z analiz Instytutu Badań Strukturalnych. 

wróć do artykułu
  • ~bubu64
    (2018-03-20 07:48)
    Nie zniechęcił, tylko dał kobietom wybór, czy wolą pracować, czy też w domu wychowywać dzieci:)
  • ~md
    (2018-03-20 07:53)
    Gdyby pracodawcy płacili tym kobietom godziwie, to nie zrezygnowałyby z pracy z powodu 500+.
  • ~www
    (2018-03-20 07:54)
    Judzenie non stop trwa.
  • ~slazak
    (2018-03-20 08:00)
    po prostu dorabiaja na czarno zgodnie z PISowska ekonomia
  • ~nazi matki ,nazi ojcowie z niemieckiej gadzinówki....
    (2018-03-20 08:01)
    a co tam słychać u pejsatej złodziejki KAMIENIC i DZIAŁEK w Warszawie? ZK Grudziądz czeka na HanieTwistKAMIENICA :-)
  • ~qqq
    (2018-03-20 08:10)
    Naiwnością jest sądzenie, że gdy kobieta jest w domu to dom jest zadbany, dzieci wychowane i lepiej odżywione a mąż dostaje l obiad po powrocie z pracy. Na ogól te kobiety są rozleniwione, gorzej zorganizowane, zaniedbane, dzieci żywią się kanapkami, okna brudne, mąż po pracy dostaje kiełbasę na ciepło. . Na stare lata emerytury nie będzie bo rząd nauczył, że daje za darmo. Zwykle mąż zamienia takie panie na te pracujące, ambitniejsze.
  • ~max power
    (2018-03-20 08:17)
    Program 500+ należy jak najszybciej zlikwidować, a w zamian obniżyć podatki (szczególnie VAT).
  • ~jot23
    (2018-03-20 08:19)
    Dlaczego czarny scenariusz się nie spełnił? - bo był błędny.
  • ~oki
    (2018-03-20 08:25)
    czyli zamiast wydawać te pieniądze na dzieci grzeją dupska w domu bo nie muszą pracować, a do przedszkoli gdzie dzieci sie uczą i poznają świat chodzą dzieci zamożnych i mądrych ludzi
  • ~mama
    (2018-03-20 08:28)
    Po co mam zarabiać 2 tys. skoro mogę dostać 500 zł tak to działa?
  • ~Kalder
    (2018-03-20 08:31)
    500+ to po prostu sabotaż, finansowanie z długu odejść z pracy to samobójstwo gospodarcze i społeczne.
  • ~anty_błazen
    (2018-03-20 08:44)
    Uwaga! Artykuł sponsorowany.
  • ~Platforma Obywatelska
    (2018-03-20 08:47)
    500+ należy jak najszybciej zlikwidować, by pospólstwo nie użyło życia, bo im się to nie należy.
  • ~Jazgot pisuarski
    (2018-03-20 08:48)
    Pani Szydło z dumą oznajmiała ,że 500+ to pomysł i wymysł samego Kaczyńskiego Jarosława. Dała więc dowód tego ,że wspomniany osobnik miewa głupawe pomysły i porusza się w oparach helu smoleńskiego wytworzonego podczas wybuchu w skrzydle tupolewa.
  • ~Nitro
    (2018-03-20 08:55)
    Program "500+" - nieekonomiczny, pominięte pierwsze dzieci, dzieci uczące się powyżej 18 roku życia, matki samotnie wychowujące dzieci itd. - kolejna kompromitacja! Program "500+ dla seniorów" - zniknął z agendy, zanim jeszcze na dobre zaczęto o nim dyskutować! Do dziś dnia nie rozumiem, dlaczego seniorom nie przyznano dodatku na święta Bożego Narodzenia, w które zwykle przyjeżdża rodzina, trzeba ich jakoś ugościć, do tego prezenty dla wnuków itd. Zima to również spore wydatki, jak np. zakup opału itd. Jednorazowy dodatek dla seniorów nie uszczupliłby tak budżetu państwa, skoro jest w nim wystarczająco dużo pieniędzy na rozdawnictwo po 500 zł miesięcznie dla dziecka, które nie ma tyle wydatków co dorośli ( jeśli w ogóle można porównywać wydatki kilkuletniego dziecka z wydatkami i potrzebami osoby dorosłej, schorowanej, która musi wykupić drogie leki, jedzenie, utrzymać nie tylko siebie, ale również i dom)!!! Za to program "KORYTO+" dla rządzacych - ten to wyszedł PiS-owi jak żaden inny!!!
  • ~bubu64
    (2018-03-20 09:16)
    Kochani , ratujmy PIS z dzisiejszych doniesień , poparcie dla PIS to 17 %
  • ~hachmęciarze
    (2018-03-20 09:28)
    Kij ma dwa końce . Tymczasowa większość powinna o tym pamiętać .
  • ~Gość
    (2018-03-20 09:35)
    Ci panowie od artykułu też by się utrzymali za 500 zeta.To bardzo mało im do życia "trza"
  • ~PP
    (2018-03-20 09:39)
    Przy najbliższym kryzysie finansowym wyjdzie szydło z worka pustego bez kasy.
  • ~Wan
    (2018-03-20 09:40)
    Mam trzy synowe. Wszystkie pracowały dwie w sklepach jedna w biurze. Po otrzymaniu 500 +wszystkie się zwolniły i leżą na kanapie żra markizy i piją capuchino nieroby.

Może zainteresować Cię też: