Wiceminister infrastruktury: Luxtorpeda na torach już za 4-5 lat

| Aktualizacja:

PKP Intercity podpisały w środę list intencyjny z Narodowym Centrum Badań i Rozwoju ws. stworzenia innowacyjnych pociągów. Wiceminister infrastruktury Andrzej Bittel powiedział PAP, że jeżeli wszystko dobrze pójdzie, pociągi Luxtorpeda pojawią się na torach za 4-5 lat.

wróć do artykułu
  • ~Wyborca PiS-u
    (2018-02-21 18:11)
    Szklane domy, miliony samochodów elektrycznych, Centralny Port Komunikacyjny, Stocznia w Radomiu, zamachy w Smoleńsku...
  • ~jas06
    (2018-02-22 06:56)
    Po co nam LOT jak jest Lufthansa? Po co nam PKO jak jest Dojcze Bank? Po co nam Orlen jak jest Gasprom?....... Po co nam Polska?
  • ~jas06
    (2018-02-22 06:51)
    A nie wystarczy wam ciepła woda w kranie i haratanie w gałę?
  • ~Nauczyciel akademicki z wieloletnim stażem
    (2018-02-21 18:01)
    Luxtorpeda za 4-5 lat, ale Luxbajer można wciskać zdurniałym, zakompleksionym kulsonom już teraz...
  • ~baran
    (2018-02-21 19:50)
    za 5 lat. Ta wiadomosc rozbawila mnie do lez .Taka jest polska niestety.
  • ~Fantazja
    (2018-02-21 21:25)
    Bo fantazja, fantazja, bo fantazja jest od tego, aby bawić się, aby bawić, aby bawić się na całego , ( fantazja) lalalalalala lalalalala
  • ~Misio....,,,.
    (2018-02-22 01:37)
    No to kolejny plan pięcioletni jak za komuny.
  • ~Bingo
    (2018-02-21 22:36)
    Traty taty.
  • ~Stiff
    (2018-02-21 18:01)
    Kiedyś taka luxtorpeda już była ,ale to było za sanacji
  • ~xyz
    (2018-02-22 12:50)
    Pomażyć dobra rzecz. Ten wicemistrz głupoty chyba w życiu nie widział pociągu i nie ma zielonego pojęcia jak powstaje od projektu do gotowego produktu.
  • ~Edyta
    (2018-02-22 11:19)
    Jeśli spojrzy się na politechniki, to wszędzie widać instytuty kolejnictwa... Nic zatem dziwnego, że powstają nowe projekty...
  • ~niepatriota
    (2018-02-22 16:11)
    Luxtorpeda, Luxtorpedą, ale co tam z polskim grafenem? Podobno część polskich twórców grafenu zmęczona państwowym "wsparciem" już wyemigrowała za granicę. Reszta pewnie wyjedzie luxtorpedą.
  • ~góralskalisty
    (2018-02-23 22:31)
    Niestety, problem pozostaje ten sam, szybki pociąg potrzebuje odpowiednich torów, których nie było, nie ma, i zapewne w 5 lat nie będzie, ale kasa dla kolejnych PiSiątek i stanowiska i kumoterstwo, same w sobie jest wartością dla PiSowców. Misiewicz+
  • ~inż.
    (2018-02-22 14:14)
    Pozostawienie zasilania na 3000 V prądu stałego nie pozwoli na osiąganie prędkości 250 km/godz. Najwyższa możliwa to 230 km/godz. z tym, że potrzebne są bardzo duże przekroje kabli.
  • ~Pińćset minus
    (2018-02-25 10:23)
    Mam nadzieję, że za 4-5 lat zamiast przecinać wstęgi tej mitycznej Luxtorpedy obecnie rządzący pooglądają sobie w więziennej świetlicy reportaż na ten temat w TVN 24.
  • ~Obi
    (2018-02-21 21:44)
    A w międzyczasie uwalone Pociągi z pesy
  • ~Donek
    (2018-02-25 08:38)
    Będzie wojna. Przed wojną też była luxtorpeda.
  • ~MP
    (2018-02-23 12:33)
    Kolejny Miś :(
  • ~ile Polski w Polsce
    (2018-02-22 19:46)
    ciekawe pytanie jas06 ! Polska jest potrzebna by można było ją solidarnie sprzedawać i uwłaszczać się na tym co wypracuje naród. A tak, ciekawe czy nowa super torpeda pobije rekordy tej starej, czy jak pier dzielino po grochu będzie pier działo po trochu.
  • ~Jonek
    (2018-02-23 17:26)
    Kulson peda? Brzmi dobrze. Czy będzie umiała jeździć po torach nadających się do remontu? A tak po prawdzie, to w naszym srodowisku uczelnianym panuje jedynie niewiedza i strach przed jej dostrzeżeniem.

Może zainteresować Cię też: