Współtwórca programu Balcerowicza: Euro to wygoda, złoty to bezpieczeństwo

| Aktualizacja:

Mówiąc żartobliwie, rozumiem, dlaczego Marek Belka zaleca zamknięcie oczu przy skakaniu do basenu z euro. Żeby nie patrzeć na wskaźniki ekonomiczne, które pokazują, że w tym basenie jest niewiele wody - mówi w rozmowie z DGP Stefan Kawalec.

wróć do artykułu
  • ~German Death Camps.......only - forever......
    (2018-02-04 11:01)
    A dlaczego niemcy nie ratowali żytów przed nazistami? Dlaczego?
  • ~q
    (2018-02-04 10:08)
    POLACY juz dawno dowiedzieli sie ,ze ten plan mial doprowadzic i prawie doprowadzil do zaglady NARODU POLSKIEGO.
  • ~Sydonia von Borck
    (2018-02-04 10:52)
    Kawalec tu napisz lepiej na ile Balcerowicz vel Bucholc- zakamuflowany żyt + Partia Oszustów zadłużyli Polskę przez 25lat złodziejskich rządów!
  • ~t.
    (2018-02-04 10:44)
    Grecja juz 6 lat "wychodzi" z kryzysu. Euro tak bardzo im pomoglo, ze ze 120 % dlugu w 2012, obecnie maja 186 %. Czekam na komentarze "fachofcuf" od Balcerowicza.
  • ~44 dawniej też 44
    (2018-02-04 10:21)
    "staniemy się petentem proszącym o pomoc i zmuszonym do wykonywania instrukcji" - dokładnie tak jak w Grecji.
  • ~raz dwa trzy
    (2018-02-04 10:43)
    Bardzo dobry artykuł .
  • ~Jaro
    (2018-02-04 11:51)
    "złoty to bezpieczeństwo" Pamiętam na swoim przykładzie jak w praktyce to bezpieczeństwo wygląda, gdy autor z panem Balcerowiczem wzięli ekierkę i wykreślili z każdego naszego banknotu 4 zera. I jak ktoś miał 10 000 zł, to na drugi dzień zostało mu 10 zł.
  • ~DM
    (2018-02-04 13:03)
    re:t.................Sorry, jesli sprzataczka w Grecji zarabiala za 4 h na dzien ( 20 / tydzien) miesiecznie 1000 € Netto to po prostu WIELKIE SWINSTWO ! Zyli na korzysc wspolnoty. Takich FIRCYKOW nie chcemy!
  • ~wojtek
    (2018-02-04 11:44)
    Euro jest dziś w 19 państwach Unii Europejskiej oraz w w 11 krajach i terytoriach nienależących do UE. A my, a jakże, zawsze musimy być mądrzejsi od reszty świata. I wstać z kolan. Skończy się jak kiedyś, na rublu transferowym.
  • ~DM
    (2018-02-04 12:59)
    No to bardzo fajnie, ze mozecie sobie wybierac miedzy wygoda , a bezpieczenstwem. Inne panstwa tez mozliwosci nie mialy i teraz LOZA na was w twardym ( tak przez was znienawidzialym €, ktorego tak chetnie przyjmujecie .....)
  • ~korba
    (2018-02-04 13:08)
    politycy i ekonomiści na utrzymaniu rządu będą na zawsze przekonywać że miliardy zysku nbp z przewalutowania eksportu i importu Polski oraz miliardy ze spreadów które które zarabiają banki komercyjne to dla naszego dobra, a kredyty na 10% w PLN to dla naszego bezpieczeństwa. Ciemny lud łyka i klaszcze
  • ~koszer
    (2018-02-04 18:16)
    Slowem bez alternatywy bezpieczenstwo przed wygoda chyba pierwszy raz gdy uslyszalem cos madrego ze sfer bylego postpeerelu
  • ~rychu
    (2018-02-04 14:56)
    jakie bezpieczenstwo ??!!!!!! bezpieczenstwo to bycie w strefie EUR !!!!!!!! ale to rowniez obciazenie jak Grecja czy Portugalia !!!!!!! Polska (jeszcze) jest jedna z najsilniejszych gospodarek UE - czy jak przyjmie EUR to nia byc przestanie ??!!!!! Grecje ratowali i ratuja, a za Polske nikt palcem nie kiwnie, bo Grecja jest w EUR, a Polska nie !!!!!!! a prof. Balcerowiczowi beda stawiali pomniki w Polsce, bo to on jest tworca wielkiego gospodarczego i finansowego sukcesu Polski !!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~bz
    (2018-02-04 18:24)
    z mojego punktu widzenia,mieszkanca strefy euro,jedna z nabardziej fachowych i rozsadnych wypowiedzi
  • ~hynio
    (2018-02-04 15:13)
    21wiek i ekonomiści ciągle wierzą, że manewry walutą uratują gospodarkę.
  • ~Kpt. Ż.W.
    (2018-02-05 11:44)
    Emisja własnej waluty == to w przybliżeniu ważność stanowienia prawa!
  • ~madpa
    (2018-02-04 16:12)
    Parytet złota był dobry ale tego złota było za mało i był problem z jego dystrybucją można by mieć świetną walutę ale przy parytecie złota to był obligacyjny papierek ilości złota do wypłatyi dlatego prz tym parytecei deficty eksportu był groźny niż w przypafku waluty, a euro, bez euro niemcy by miały o połowę mniejsze pkb i nie narzucały by polityki finansowej całej eurostrefie
  • ~H. Inflacja
    (2018-02-04 20:13)
    2018, złoty się posypie
  • ~Roderyk.
    (2018-02-04 10:25)
    Chciałabym a boję się ...
  • ~jj23
    (2018-02-04 20:46)
    Tak, złoty to bezpieczeństwo dla partii, która akurat ma w łapach Bank Centralny! Każdy NIErząd, a PiS-owski w szczególności, lubi dodrukować sobie "brakujące fundusze". Jeśli było by Euro, to takie np. 500+ nie było by zrobione! Nadzór Banku Europejskiego nie pozwolił by na to!