Rządowi się upiecze. Pracownicy zapłacą za komfort emerytów

| Aktualizacja:

Składki na ZUS od coraz większej liczby pracujących i rosnących zarobków pokryją koszty obniżenia wieku emerytalnego. Przynajmniej w tym roku.

wróć do artykułu
  • ~JMK
    (2017-08-30 09:02)
    Przecież to jest proste jak drut. Im więcej osób pracuje i zarobki są wyższe to więcej składek dostaje ZUS.To aż potrzebny jest artykuł na coś tak oczywistego ?
  • ~hugo
    (2017-08-30 07:52)
    do kobiety a kto zabrania pracować dłużej ?
  • ~kobieta
    (2017-08-30 07:17)
    Ładny mi przywilej - głodowa emerytura!!
  • ~jaro
    (2017-08-30 08:55)
    Zwolennicy peło mogą przecież rabotać do ... śmierci. Będą mogli nabyć za uciułana kaskę trumienkę z mahoniu.
  • ~Luiss
    (2017-08-30 09:49)
    A ja zrezygnowałe z zakupów w sklepach CARREFOUR- czuję się wspaniale .Polecam taką decyzję
  • ~prezes
    (2017-08-30 09:53)
    jak widzimy opozycja demonizuje kazdy wydatek rzadu,a okazuje sie,ze rzad mysli i ma pokrycie na planowane wydatki.Dane o wyzszych wplywach do ZUS wplywaja od dluzszego czasu do wladz-stad wiedzieli,ze moga sobie na to obnizenie wieku pozwolic.Do tego podniesiono place-to i skladki sa wyzsze.Do ZUS wplaca tez milion Ukraincow pracujacych u nas.W korporacjach i w nowych firmach place specjalistow tez nie sa male,niektorzy zarabiaja ok.10 tys,nawet kierowca TIR a ma ok.7 tys zl,skladki rosna.I beda rosnac,bo brakuje pracownikow i pewne branze (IT,budowlanka,TIRy,medycyna) beda musieli placic prawie jak na zachodzie.Rzad nie jest glupi,planuje lepiej niz sie opozycji wydaje,dusi oszustow vatowych i paliwowych,kasa leci za darmo.A bedzie dusil jeszcze bardziej i poprosi o wyjasnienia kanciarzy vatowych z lat rzadow PO-ich deklaracje VAT i druki przelewow leza w urzedach i czekaja na analize.A donosy tez wplywaja,licznie.Z zagrabionych 250 mld zl nawet drobna czesc odzyskanego majatku to beda spore sumy.Nie zapominajmy tez o planowanym podatku na markety.Rzad powinien tez podniesc akcyze na duze,drogie auta.Jak sie nie kradnie i pilnuje kasy to sie srodki na wszystko znajduja-jak w domu gdzie jest dobra gospodyni.
  • ~cccc
    (2017-08-30 10:53)
    zdobyc pieniedzmi jak najwiecej wyborcow !! miejmy poprostu zaufanie do rzadu - Unia przeciez wprowadzila wyzszosc polityki, nad ekonomia, ktora wlasciwie jest dzisiaj sciema -na swiecie sa biliony dolara, biliony euro - na lewe kwity, obligacje -tyla pustego pieniadza, ze jakakolwiek ekonomomia nie ma juz sensu. Nikt juz nie ma zamaiaru splacac jakichkowiek dlugow - jedynym zadaniem jest -kto da kredyt, a kto i kiedy go bedzie splacal to sprawa drugorzedna. Sa na swiecie kraje, ktore dlugow nie splaca w tym tysiacleciu, a zyja i to dobrze. A wiec dlaczego my mamy oszczedzac ? na czym i po co ? banki na wklady nie daja zadnych procentow, a wiec pozyczac, wydawac, konsumowac.
  • ~STANISŁAW KARD.
    (2017-08-30 12:17)
    DGP stał się orężem propagandowym pisu,Jego artykuły nie mówia o faktach ,tylko o chciejstwie rządzących.Od roku DGP ma opinię przyczepki medialnej, NIEWIARYGODNEJ .Komentowany artykuł jest tego kolejnym przykładem.W tekście dziennikarze piszą że wzrastają wpływy składki zus,z tytułu wzrostu płac.Tak płace wzrosły w 2016 i 2017r z tytułu totalnej 100% wymiany kadr,przeprowadzonych przez pis i wypłaconych odpraw.Wzrosły również i to bardzo wysoko koszty towarów i usług,Emeryci i renciści,ich świadczenia wzrosły około 2%,Dla tej grupy społecznej i czynnych pracowników zarabiających średnio krajową,jest to zepchnięcie wielu milionów Polaków,w obszar nędzy i niedostatku.Dziennikarze wmawiają polakom ,że niema zadnych zagrożeń budżetowych,a obok drukujecie artykuł,POLSKI DOBROBYT NA KREDYT.
  • ~j23
    (2017-08-31 18:50)
    To nie jest "obniżenie wieku emerytalnego", do jasnej cholery! To jest POWRÓT do poprzedniego stanu prawnego!!!! To, że UKRADLIŚCIE tyle forsy, że dotąd trudno to policzyć, nie oznacza, że takie ZŁODZIEJSTWO mamy dalej tolerować!
  • ~rew
    (2017-08-31 00:02)
    a za PO nie było w tym kraju pieniędzy dla społeczeństwa. Pytam, gdzie one szły???

Może zainteresować Cię też: