Kiedy przestanie drożeć masło w Polsce?

Ceny masła na giełdach mogą ustabilizować się jesienią - powiedziała PAP dyrektor Polskiej Izby Mleka Agnieszka Maliszewska. Dodała, że masło drożeje z powodu dużego popytu na światowym rynku, głównie przez Chiny. W Polsce w ciągu roku podrożało o ponad 70 proc.

wróć do artykułu
  • ~ psychoterapeuta żoliborskiego paranoika
    (2017-08-20 12:46)
    Dobre pytanie! Dlaczego drożeje masło mleko itd. odkąd rządzi PiS i jej "Dobra zmiana"? Jakoś tyle lat nie było problemów i nagle cena masła idzie w górę w szalonym tempie! Ano dlatego że ciemny lud dostał 500+ to teraz trzeba tę kasę odebrać i drożeje wszystko, po paręnaście groszy, ale drożeje. Dostali 500, a muszą oddać tysiąc, ale ciemny lud wszystko kupi jak rzekł klasyk lizusostwa niejaki Kur wski!
  • ~boy
    (2017-08-20 13:05)
    Przestanie wtedy gdy zacznie jełczeć na Zachodzie bo Polak wszystko zje co z Zachodu.
  • ~kiedy?
    (2017-08-20 13:27)
    Gdy popyt na masło spadnie na tyle, ze producenci i hurtownicy uznają, że dalej ta ustawka przestaje się opłacać. To podobnie jak z cenami materiałów budowlanych na terenach zniszczonych przez nawałnice.
  • ~motek
    (2017-08-20 13:34)
    Za DOBREJ ZMIANY żywność w kraju zdrożała najwięcej od 5 lat .
  • ~prezes
    (2017-08-20 13:59)
    troche za bardzo szaleje ten ekspert,ze niby w RFN maslo kosztuje juz 10 zl.To nie jest prawda-wczoraj w sieci Penny,w RFN,kostka masla byla po 1,79 euro,to jest 7,50 zl.przypominam,ze pracownikom mleczarni i sklepow w RFN placi sie 4 razy wyzsze pensje,a to chyba ma jakis wplyw na koncowa cene.Analitycy w RFN mowia,ze cena zaporowa byloby 2 euro za kostke,czyli brakuje 21 centow.Ludzie kupuja juz troche wiecej margaryny z maslem,ktora jest tu bardzo dobrej jakosci.W Polsce bedzie tak samo,mysle,ze cena zaporowa to ok.9 do 10 zl za kostke.Wtedy i ja bede kupowal margaryne-trudno zebym za 5 kostek masla dla rodziny placil 50 zl,tyle co za 4 kg miesa wieprzowego! Maslo jest troche zdrowsze od margaryn ale mozna tez jadac raz to,raz to.Poza tym kiedys te ceny zejda w dol-trzeba to przeczekac.Z maslem jest inaczej niz np. z rybami.Ryb bedzie ubywac.Maslo to prosty produkt z mleka,wystarczy wiecej krow na polach (ktore czesto stoja teraz w Polsce puste,bez krow) i zaraz ceny spadna.No, i klienci moga zrobic bojkot masla,a to produkt o krotkich datach waznosci i wtedy tez beda go sprzedawac taniej.Bez masla mozna dlugo zyc-jest margaryna i smaczny smalec babuni,o ktorym juz wszyscy zapomnieli,akiedys jadla go cala Polska.
  • ~ajax
    (2017-08-20 14:20)
    Przestanie drożeć jak zacznie jełczeć na półkach sklepowych, bo nie będzie kupowane za absurdalnie wysokie pieniądze.Ja już przestałem kupować.
  • ~ajax
    (2017-08-20 14:34)
    I tak na marginesie.Cały czas ta mania porównywania i zrównywania cen z tzw."średnimi unijnymi"?!Może tak w końcu zacznie się porównywać i zrównywać płace ze "średnimi unijnymi", bo przeciętny Polak nadal zarabia 3-4 razy mniej jak przeciętny Niemiec, Holender, Francuz, Włoch, Brytyjczyk czy Portugalczyk i Grek?!
  • ~rychu
    (2017-08-20 14:35)
    przestanie drozec, kiedy Jarek i jego sekta wprowadza "kartki na maslo" !!!!!!! nastepne posuniecie, zeby nie uciekali, bedzie cofniecie dekretu Powstania Styczniowego znoszacego "przywiazanie do ziemi" !!!!!!
  • ~dziedzic pruski
    (2017-08-20 15:14)
    jak Krycha tyle żreć przestanie
  • ~leming po-spolity
    (2017-08-20 15:34)
    Oczywiście zarządzone przez brykselkę kwoty mleczne nie mają z tym nic wspólnego.
  • ~babcia
    (2017-08-20 15:55)
    unia zniyszczyła polskie gospodarstwa chłopskie a wytwarzano tam zdrową i ekologiczna żywnosc ,niejeden z zagranicy chwalił nasza zywnosc , zrobili to z zazdrosci
  • ~Stan
    (2017-08-20 17:36)
    Musi i bedzie wszystko drozalo ! Jak PIS by sie utrzymac placi po 500 zl by rozwijala sie patologia i bezrobocie jak finansuja i dotuja dla nierobow KLERU placa im renty i emerytury to wszystko musi drozec bo kasa pustoszeje
  • ~Adaś
    (2017-08-20 17:48)
    jak ludzie przestaną czytać gazetę wybiórczą propagandową
  • ~as
    (2017-08-20 18:06)
    to już nikt margaryny i masła roślinnego nie żre??? ...szkodliwe? czy co?
  • ~mundek
    (2017-08-20 18:41)
    Gdzie jest ceres? przywrócić antyrakowy ceres, a masło bojkotować nie kupować, niech jedzą go handlarze, i producenci.
  • ~kocie piski
    (2017-08-20 22:34)
    Na maśle PISTrolle też się poślizgują ?
  • ~Dk
    (2017-08-21 06:17)
    Polskie masło obecnie jest w wielu sklepach droższe niż irlandzkie czy fińskie gdzie są troszkę inne koszty produkcji ... myśle ze jak zwykle cwany i pazerny polski chłop postanowił doić wszystkich na maksa ... ja w każdym kupuje już tylko zagraniczne i nawet jak polskie stanieje to już go nie kupię po tym pokazie polskiej chciwości
  • ~xzx
    (2017-08-21 09:30)
    pazerność Polskiego rządu co nas obchodzą inne rynki ważny jest Polski rynek i dochody ludności tek powinno kształtować ceny według podaży i popytu w kraju
  • ~ziz
    (2017-08-21 17:07)
    takie praktyki powinna ukrucić jakaś ustawa anty lichwiarska albo cło na sprzedaż zagraniczną bo co co mają ceny na rynku unijnym i produkcja w nowej zelandii na ceny masła w polsce to nie ropa naftowa no chyba że polska nie ma własnych zakładów produkujących masło no i dlaczego nie rosną o 100% ceny mleka bo o ile wiadomo to masło produkuje się z mleka
  • ~kapitalizm globalny
    (2017-08-21 20:08)
    dlatego że Chińczyk chce sobie tyłek smarować masłem to w Polsce produkcja ma zdrożeć. a to niby czemu ?

Może zainteresować Cię też: