Bukowski i Novokmet: Bogaci stali się jeszcze bogatsi. Udało nam się dogonić Niemcy. Niestety

Lata cudu gospodarczego były też okresem największego wzrostu nierówności. Między 2003 r. a 2008 r. najzamożniejsze 5 proc. Polaków zarobiło połowę całkowitego wzrostu dochodu narodowego - mówią Paweł Bukowski z Centre for Economic Performance w London School of Economics and Political Science i Filip Novokmet, ktory doktoryzuje się z ekonomii w Paris School of Economics, École des Hautes Études en Sciences Sociales. 

wróć do artykułu
 • ~Tadek
  (2017-06-11 00:16)
  Muszę się obudzić-mieliśmy podobno cud gospodarczy
 • ~slazak
  (2017-06-11 05:54)
  W Polsce utracono mlodziez, ktora kieruje sie teraz "Bogiem Honorem i Oiczyna" Ten etap mamy w Niemczech na szczescie poza soba, nietety po wielkiej katastrofie. Populistow u nas tez nie brakuje, ale faszysci i cyniczni "lapacze szczurow" typu Kaczynskiego sie maja wiekszych szans. Niestety nie widze dla was rozowo bo generacja "patriotow" bedzie was jeszcze dlugo przesladowac.
 • ~Obywatele SB- zbrojne ramię PO
  (2017-06-11 09:08)
  W październiku obniżą SB-kom emerytury. Uważajcie na prowokacje !
 • ~opornik
  (2017-06-13 09:09)
  właśnie o takie Polskie my walczyli. po to były te wszystkie prowokacje, sabotaże, strajki w PRL i całym obozie socjalistycznym by zgarnąć cały majątek a z ludzi zrobić niewolników. durny suweren sam sobie zafundował bandycki ustrój i ma teraz jałmużnę jak władza i bogacze mają dobry humor.

Może zainteresować Cię też: