Chciałabym zachęcić przedstawicieli niemieckich środowisk gospodarczych do bardziej aktywnego włączenia się w realizację wspólnych projektów inwestycyjnych z partnerami polskimi, których celem jest wdrożenie i komercjalizacja wyników prac badawczo-rozwojowych prowadzonych w dziedzinie nowych technologii - powiedziała szefowa polskiego rządu podczas targów przemysłowych w Hanowerze.

Reklama

Zaznaczyła, że hasło przewodnie tegorocznych targów w Hanowerze "koresponduje z priorytetami polskiego rządu w zakresie zrównoważonego rozwoju gospodarki w oparciu o innowacyjną bazę przemysłową". W tym roku najważniejsze targi przemysłowe w świecie zorganizowano pod hasłem "Integrated Industry – Creating Value".

W ramach Strategii Odpowiedzialnego Rozwoju, która jest głównym dokumentem programowym określającym kierunki polityki gospodarczej państwa, stawiamy na inteligentną reindustrializację, kierując się przekonaniem, że tylko dysponowanie silnym, opartym na wiedzy potencjałem przemysłowym warunkuje trwałe zwiększenie udziału polskich przedsiębiorstw w globalnych łańcuchach wartości - powiedziała Szydło.

Targi przemysłowe w Hanowerze otwarto w niedzielę. W uroczystości wzięły udział premier Szydło i kanclerz Niemiec Angela Merkel. W poniedziałek otwarte zostało polskie stoisko.

W Hanowerze obok szefowej rządu są też wicepremierzy: minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki oraz minister nauki Jarosław Gowin. Morawiecki weźmie udział m.in. w podpisaniu umów pomiędzy polskimi i niemieckimi firmami.