Przedstawiciel rządu przyznaje: Brakuje nam 5 mld zł na program "500+"

Henryk Kowalczyk, minister w KPRM i szef Stałego Komitetu Rady Ministrów, przyznał w "Pulsie Biznesu", że rządowi brakuje pieniędzy na wypłaty z programu "500+".

wróć do artykułu
  • ~amara
    (2016-08-17 13:44)
    pieniądze 500 + w patologicznych rodzinach idą na używki. W wielu polskich województwach już zanotowano większą ilość przestępstw spowodowanych libacjami alkoholowymi i nie tylko ..tylko tak dalej 500 +
  • ~gosy
    (2016-08-12 22:31)
    bieda z nędzą nas czeka, co za kiepski rząd, Szydłowa kłamie non stop, to po co chodzi ta kobieta do kościoła, daje złe świadectwo katolikom
  • ~Jaro
    (2016-08-12 09:24)
    A Pan Duda jeszcze obiecał (tak dla przypomnienia): - nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika - reaktywacja Stoczni w Szczecinie - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67 - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju) - obniży VAT do 22%, - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę Program „Twoje mieszkanie” - dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2 - przewalutuje frankowiczów, - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku, - podniesie renty i zwiększy emerytury, - podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać, - podwoi nakłady na polską naukę - repolonizacja banków - nowe opodatkowanie hipemarketów i banków - lekarz i dentysta w każdej szkole - darmowe przedszkola - obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby - wycofanie się z pakietu klimatycznego - stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych - likwidacja NFZ - konstytucyjna ochrona lasów państwowych - będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie - będę bronił polskiej ziemi przed wykupem - będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia - wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników - polscy rolnicy powinni dostac należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim - zmian dotyczących tzw. ustaw śmieciowych. - Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia - NFZ powinna być zlikwidowana, pieniadze na ochronę zdrowia przekazac wojewodom - informatyzacja ochrony zdrowia - sieć szpitali zapewniajace pacjentom bezpieczeństwo. - wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek - prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci - likwidacja gimnazjow, przywracenie 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie liceum - likwidacja systemu testowego - umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących - promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty - zlikwidowanie dysproporcji pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami - opłaty za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE - Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany - Zwiększenie popytu poprzez podniesienie płac, wsparcie eksportu- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi - rozwój budownictwa mieszkaniowego - Program reindustralizacji - odbudowanie polskiego przemysłu - wycofanie się z paktu klimatycznego - instytucje naukowe muszą zostać odbiurokratyzowanie - pałac prezydencki bedzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych - Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych - Powołanie Narodowej Rady Rozwoju - Powolanie Rada Przedsiębiorczości - sprawna i skuteczna dyplomacja - stworzenie bezpieczeństwa energetycznego.
  • ~jandzia
    (2016-08-12 08:13)
    Temu nazwijmy to niby rządowi brakuje przede wszystkim rozumku !
  • ~bel
    (2016-08-12 07:55)
    niech staną pod latarnią i zarobia.
  • ~HwwD
    (2016-08-11 16:01)
    PO wpisach "mundrali" widac ze to banda zdemoralizowanych sierot PO PRL-u
  • ~Tadf
    (2016-08-11 15:47)
    Czyli kolejne klamstwo pani z broszka ujrzalo swiatlo dzienne.....
  • ~rychu
    (2016-08-11 14:36)
    Jareczkowa sekta z 500+ nie zrezygnuje, a to znaczy ze wprowadza nowy podatek bezposrednio od obywateli !!!!!!!!!! podatek "ankowy" nie daje tego czego oczekiwali, a firmy ubezpieczeniowe podnisly juz OC - to znaczy ze caly transport samochodowy zdrozeje, a to znaczy ze zaplacimy drozej za WSZYSTKO !!!!!!!!! podatek od handlu i tak obciazy kieszen klienta w sklepie !!!!!!!!! VAT nie zostanie obnizony !!!!!!!!! "uszczelnienie podatkowe" da duzo mniej niz zakladali, bo to przede wszystkim jest bat na tych, ktorzy mysla inaczej !!!!!!!!!!!!!!!! znaczy nowe podatki bezposrednie !!!!!!!!!!!!! bobra "zakret" zmiana (zakret na wloski trzeba przetlumaczyc) !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~bfd
    (2016-08-11 09:43)
    przecież to g....prawda
  • ~HwwD
    (2016-08-10 23:44)
    Tusk zostawił około 3.5 bln zł długu pub, 1300mld zł długu firm. oraz 690 mld dol. długu zagranicznego. Dla porównania E. Gierek przez 10 lat pożyczył zaledwie 30 mld dol. co Polska spłacała aż 32 lata. Tusk, by nie ogłosić bankructwa, każdego roku pozyczal (czyli zadluzal Polske) na 130-160 mld zł, w ramach tzw. potrzeb pożyczkowych. 
Równiez by uniknac bankructwa Tusk UKRADŁ oszczednosci Polakow z OFE (155mld PLN)PO rozpirzyła finanse i zadłużyła Kraj na wiele pokoleń!
  • ~Autor
    (2016-08-10 20:45)
    Będą zbierać jak rumuni na ulicach datki na 500+ a już teraz żebrają na pomniki smolenskie!
  • ~a
    (2016-08-10 14:05)
    Byla o tym dyskusja ponad pol roku temu. Dlaczego wszyscy sa zdziwieni.
  • ~delta
    (2016-08-10 13:09)
    Co na to Petru? czy POdskakuje nowocześnie, z radości już?
  • ~Mądry Antek
    (2016-08-10 12:00)
    Brakuje dużo więcej i trzeba będzie dodrukować banknoty!
  • ~gugcia
    (2016-08-10 11:25)
    jest wiele sposobow aby zapewnic finansowanie 500 plus-mozna wprowadzic podatek od zakupu wszelkich dobr luksusowych (tak jest w krajach skandynawskich)-od drogich aut (np. od 80 tys zl w gore),od duzych domow,duzych obszarow ziemi,jezeli nie sa na biezaco uprawiane tylko "czekaja" na kupca,od jachtow,samolotow,broni mysliwskiej,amunicji do niej,od bizuterii,itd.Mozna nalozyc 50% stawke PIT dla najlepiej zarabiajacych,obok jest tu tekst o tym jak to przybywa w Polsce milionerow.Niech sie doloza do demografii.Tak jest w wielu krajach zachodnich.Mozna nalozyc podatki na firmy telefoniczne i Internetowe,zarabiaja miliardy.Mozna podniesc oplaty za korzystanie z gruntow na cele biznesowe.Mozna ostro sprawdzac,takze do tylu,wszystkich,ktorzy wybudowali jakies gigantyczne rezydencje,kupili super auta za setki tysiecy lub miliony,czy moga pokazac skad mieli na to legalne kwoty.Nie pokaza-dowalic podatek.W RFN dowalaja nawet do 80%.
  • ~wojtek
    (2016-08-10 08:53)
    Wszedzie na calym swiecie politycy przed wyborami wiele obiecuja, a tylko naiwni w to wierza! Sami sobie winni! Niestety konsekwencje wyborow ponosza takze madrzy i przewidujacy. Ja juz ich wszystkich przejrzalem i nie dam sie na nic nabrac. Nie ma w dzisiejszym swiecie naprawde madrego i szczerego polityka. Amen
  • ~wojtek
    (2016-08-10 08:48)
    zastaw sie, a postaw sie! zobaczyma jak dlugo beda mogli spelniac te i inne obietnice?
  • ~T.J
    (2016-08-09 20:00)
    Już brakuje a co będzie zarok,dwa....Pis pojdzie z torbami a w dodatku odpowiedza za rozklad finansow państwa
  • ~Autor
    (2016-08-09 18:11)
    No to trzeba zrobic kontrole skarbowe, polozyc kilkaset średnich spółek, majątek zabrać (Ziobro już przygotowuje podkład) i będzie na 500+.
  • ~nowoczesny patriotyzm
    (2016-08-09 15:35)
    No i komu teraz dadzą po jajach , by zgarnąć te 5 mld zł , kto zgadnie ???

Może zainteresować Cię też: