Mateusz Morawiecki: Jesteśmy siódmym co do wysokości długu zagranicznego dłużnikiem świata

| Aktualizacja:

Zadłużenie Polski powoduje, że znaczna część dochodu wypracowanego przez polskich przedsiębiorców jest transferowana za granicę - mówił w Łodzi wicepremier Mateusz Morawiecki. Jego zdaniem korzystną zmianę da wprowadzenie zasady "więcej polskiej gospodarki w polskiej gospodarce".

wróć do artykułu
  • ~Ja
    (2016-08-22 11:31)
    Rację ma tylko że po wszystkich popisach PiS jak do tej pory to nic nie zmieniają na lepsze po poszli na wojnę że wszystkimi, musimy przegrać, zamiast sprytem i mądrością oni chcą siła a siły ekonomicznej nie mamy niestety częściowo przez głupotę polskich konsumentów dóbr wszelakich od żywności do banków i ubezpieczeń. Nie sprawdzamy kto wyprodukował i gdzie zanim kupimy a lecimy na reklamy niby polskich firm które należą do zachodu.
  • ~FILHARMONIA
    (2016-07-25 11:44)
    A czyja to wina ze Polska jest zadluzona??? Kto sprawial dotad rzady-NIERZADY??? Partia Oszustow!!!
  • ~finansista
    (2016-07-25 11:37)
    To zadluzenie Polski pokazuje, ze tak w sumie, to Polska jest dziadowskim panstwem.
  • ~emerytka
    (2016-07-24 14:33)
    Mimo tak olbrzymich długów rzadzacy nie maja zamiaru zacisnąc sobie pasa, a wręcz odwrotnie. Rozdaja sobie ogromne nagrody, wkrótce pewnie podwyżki, teraz już cichcem. Pasa niech ściska ciemny lud.Także z dobrobytu ciągle korzystają tylko rzadzacy. Rząd wyzywi sie sam, pamietamy to.
  • ~tezet
    (2016-07-24 12:28)
    Reformy Balcerowicza i brak umiejetności managerskich kolejnych ekip rządowych spowodowalo takie zadluzenie Polski , które praktycznie nie jest do splacenia.Okaze się wkrotce ,że problemy Grecji to -przy naszych - drobiazg!!!
  • ~rozdawnictwo PIS
    (2016-07-23 16:22)
    To dlaczego - wobec takiej skali długu - PIS go jeszcze POWIEKSZA i prowadzi ROZDAWNICTWO: 4 miliardy USD dla Ukrainy, dodatki dla zydów i ich członkow rodzin, dotacje dla KOSCIOŁA i Rydzyka, powyzki dla posłów, senatorów, urzędników ministerialnych, PŁATNE 4-letnie po 7.000 zł URLOPY dla GÓRNIKÓW, 500+ dla BOGACZY, nie pobieranie skladek ZUS od OLIGARCHÓW rolnych, prokuratorów, sędziów, mundurowych, dotacje dla przeróznych ZBEDNYCH AGENCJI i STOWARZYSZEŃ (np. mąż SZYDŁO). Przy tym dla głodujących emerytów i rencistów (800,-zł) podwyżki po 2,-ZłOTE i PODATKI 19 % - SKANDAL na całym świecie! Co to za polityka - panie ministrze ?!
  • ~taka prawda
    (2016-07-23 11:17)
    Jak by dalej sterowała POdczerwień to POłowa ludzi by głodowała na garnuszku dojcliandu jescze jak by to oprawili media winbornczej
  • ~zaza
    (2016-07-22 09:18)
    osiem lat władzy PO doprowadziło Polskę na dno, brali kredyty z odroczonym terminem spłaty np. za 5 lat początek spłaty kredytów to kosztuje bajońskie kwoty, dopiero dowiecie się za kilka lat ile na prawdę PO zaciągnęła kredytów.
  • ~Krall2
    (2016-07-21 16:08)
    Pan Mateusz Morawiecki jest magistrem historii. I nie ma tytułu MBA. Pobierał nauki na amerykańskich uczelniach- trzy razy po semestrze. Ale nawet w Stanach nie ma takiego krótkiego programu MBA. Widać jednak że nauczył się ekonomicznej "grypsery" ale bez zrozumienia. Dodatkowo : wydatki państwa (budżetu ) to około 370 mld PLN na armię wydajemy 2% PKB równego 1.740 mld czyli ok 34 mld PLN . a znaczy to że na ramie wydajemy co dziesiątą złotówkę .
  • ~ola
    (2016-07-21 14:31)
    Zeby jarus nie kompromitowal swego brata moze ludzie by go szanowali a przez niego nikt nie szanuje lecha kazdy sie nasmiewa to wina Jarka nie moge sluchaco taki dobrym prezydencie zygac sie chce
  • ~ewa
    (2016-07-21 14:26)
    Morawiecki co ty mozesz wiedzic o rzadzeniu taki prymityw podpadles broszce zaraz cie wyrzuci powiedziales prawde bo pis tylko umie klamac szykuj sie na odstrzal
  • ~kam
    (2016-07-21 09:44)
    Księgowy dobrze liczy, byle tylko nie budował projektów rozwojowych!
  • ~wojtek
    (2016-07-20 12:24)
    I co? Zawalczymy o pudło?
  • ~myszka miki
    (2016-07-19 22:07)
    Najwazniejsze, ze Polska jest na czele - w zadluzeniu, ale na czele i to jest sukces bo cwiercinteligent glosujacy na pisiaczkow i tak nic z tego nie rozumie ale wie, ze jak "na czele" to znaczy ze dobrze.
  • ~elf
    (2016-07-19 17:46)
    Z tego planu będzie wielka kupa bo ci durnie nie znają się na prawie UE
  • ~Ela
    (2016-07-18 10:43)
    Pod rządami PIS, zostaniemy numer jeden w tym rankingu!
  • ~Jan S.
    (2016-07-18 09:35)
    Ten to ma ciąg na szkło, stale coś opowiada w ramach bajek o powodzeniu polityki PIS-u.Nie przypuszczam by ten rząd wytrzymał jeszcze rok. Zobaczymy.
  • ~antek
    (2016-07-18 08:29)
    to po i psl z poplecznikami komuny zadłużyli polskę tą na niby zieloną wyspę .bogacze się na polsce odkuli na 5 jak w szkole.chcą nadal dzielić polska na bogaczy i tych co zostali ograbieni z forsy bo jak można mówić inaczej ze w imię demokracji i w imię trybunału najwyższego bogacze zarabiają 20 tysięcy i więcej a biedaki 4 złote na godzinę do 2 tysiące miesięcznie - o jaką denokracje walczy schetyna,nowoczesna,i psl skoro pieniędzy im nie brakuje wkiejdach. to na niby jest 25 lat wolności i sprawiedliwości w polsce.
  • ~ja
    (2016-07-17 21:04)
    co za durne komentarze ludzie nie wiedza o czym mowia
  • ~Przemyślida
    (2016-07-17 18:20)
    Kilka dni temu p. Morawiecki sedecznie zapraszał do Warszawy finansistów z londyńskiego City którzy szukają spokojnej przystani po Brexicie. Dzisiaj dmie w narodowe surmy i chce tępić tych wstrętnych wyzyskiwaczy. Widać że olewa wszystkie sygnały z giełdy pokazujące że już nikt mu nie wierzy. WIG20 od kilku miesięcy przykleił się do poziomu 1700pkt, i nie drgnie. A rok temu było 2500pkt. I ten spadek o 30% jest jedynym efektem działań wielkiego wizjonera. Wspaniały przykład narcyza. Ale skutki jego działań odczujemy wszyscy.

Może zainteresować Cię też: