Standard&Poor's obniża ocenę dla sektora bankowego do negatywnej

| Aktualizacja:

W ocenie agencji Standard&Poor's zdolność polskiego sektora prywatnego do obsługi długu denominowanego w walucie obcej może ulec osłabieniu jeżeli perspektywy gospodarcze będą słabnąć, a polski złoty ulegał będzie dalszej deprecjacji.

wróć do artykułu
  • ~magda sz-n
    (2016-02-08 16:37)
    Kolejna agencja ratingowa rozdzilajace plusiki i minusiki. Tyle ze chyba kazdy z nas latwo zauwazy, analizujac ich zestawienie, ze nie ma nic zaskakujacego w tym, kogo oceniaja w superlatywach a ktore panstwo oceniaja slabiej.
  • ~Dor
    (2016-02-08 16:41)
    Wiecie co nam możecie? Na drzewo! PKB ma być barany 3,8!
  • ~xxx
    (2016-02-08 16:41)
    Soros działa ... mało Petru - ukrył się w cień, aby go znów nie pytano. Co mogą zrobić spekulanci i jaki wpływ mieć na finanse publiczne i gospodarkę za pomocą wydmuszek typu agencje ratingowe.
  • ~życzliwy
    (2016-02-08 16:57)
    a nowozydowska ujada.
  • ~Ambergold
    (2016-02-08 17:14)
    Agencja która jawnie wspiera banki i działa w ich interesie.Krzyczą,bo ich koryto w Polsce zostanie uszczuplone...Wreszczie.
  • ~PO - SITWA skorumPOwanych gestaPOwców
    (2016-02-08 17:22)
    Jeśli nadal chcesz głosować na PO ............ wcześniej skontaktuj się z lekarzem lub farmaceutą
  • ~fghjk8765
    (2016-02-08 17:36)
    Szitina to naprawi, a swetru-cwylu wykupi i bedzie gantz.
  • ~Macisław Płatow
    (2016-02-08 17:47)
    Nic Mnie tak nie w----ia jak to że UE próbuje coś nakazać Wolnemu Krajowi.Przeprowadzić REFERENDUM ,i olać moczem UE. Ż---Socjaliści.I tyle w temacie.
  • ~ruina merkel
    (2016-02-08 18:02)
    taaaa...ratigi, stringi, wigibasy -a tu dzsiaj dax spadl o 4 % , a od poczatku roku o 20 % -to jest 200 miliadrow euro ktore zniknely z niemiec, podobnie i w usa -panika na gieldach zachodnich, ruina inwestorow i konca nie widac. Niemcy wlaczaja sie wraz z turcja w wojne przeciwko rosji. Zachodnia recesja i upadek przpomina krach gieldowy z 1928 roku. Kaszana sie juz zaczela, zaleje nas islam, bezrobocie , wojny domowe.
  • ~julek
    (2016-02-08 18:46)
    Banany już 4,49 za kg w słynnej sieci. My nawet nie jesteśmy republiką bananową , bo polskie jabłka coraz tańsze. Przestańmy żyć złudzeniami.
  • ~ect...
    (2016-02-08 19:25)
    Wiarygodność tej agencji jest taka sama jak demokracji w Korei Północnej. Poczytajcie trochę ile razy dali ciała i jak bankrutom wystawiali najwyższe oceny!!!
  • ~klaps
    (2016-02-10 02:50)
    Wspierają zachodnie banki, a nie polską gospodarkę. Sorry o swój interes musimy zadbać sami.
  • ~ekonomista
    (2016-02-11 12:48)
    To juz druga obnizka ratingu Polski przeprowadzona przez Standard&Poor`s , a wiec to juz jest negatywny trend polskiej gospodarki. Jest prosta rada na poprawe stanu polskiej gospodarki. Trzeba zakonczyc antyrosyjskie sankcje ekopnomiczne i zaczac zarabiac na handlu z Rosja.

Może zainteresować Cię też: