Rząd PiS nałoży podatek na zagraniczne markety, ale uderzy też w polskie sklepy

| Aktualizacja:

Tak będzie, jeżeli głównym kryterium pozostanie powierzchnia sklepów.

wróć do artykułu
  • ~ja
    (2015-11-16 19:47)
    Uderzy nie w sklepy tylko w kupujących. Będzie drożej!
  • ~klopus
    (2015-11-16 07:03)
    Od kiedy podatek jest kosztem?
  • ~olo
    (2015-11-15 12:52)
    skutek bedzie taki,ze ceny wzrosna,
    klient bedzie placil, ceby beda takie
    jak w malych sklepach, ale towar
    bedzie tylko od duzych producentow,
    mali wypadna z hipermarketow, beda
    sprzedawac tylko w malych sklepach,
    gdzie nie ma duzych kosztow z m2,
    aby utrzymac rowne ceny miedzy hiper
    a malymi sklepami, nawet mali producenci padna
    calkiem, he,he produkowac beda tylko duze
    firmy, globalne ,sieci, buahahaha, np w Chinach,
    facet co robi kapcie nie bedzie szyl w Chinach,
    uratuja niby sklepikarzy a walna malych producentow
  • ~Mirekch1
    (2015-11-14 18:32)
    Mam pytanie do pisowców,dlaczego kler nie płaci podatków.
  • ~obiektywny
    (2015-11-13 18:52)
    Wyrosło pokolenie półgłówków, a nawet półpiśmiennych. A niestety, dwa półgłówki nie tworzą całej głowy.
  • ~pluszowy misio
    (2015-11-12 13:39)
    "I tak, Biedronka zapłaci dodatkowo ok. 710 mln zł, a Lidl – 230 mln"

    czytaj klienci Biedronki i Lidla zapłacą dodatkowo ok. 710 mln zł i 230 mln zł
  • ~handlowiec
    (2015-11-12 12:11)
    A UE te plany PiS-u zablokuje.
  • ~janek86
    (2015-11-12 09:53)
    Duze supermarkety nigdy nie traca, zawsze moga sprzedawac towar z III swiata. Amerykanie produkuja swoje towary w Chinach- duzo tansza sila robocza, Nikt sie nie wycofa z Polski.
    A jakie podatki placa w Szwecji?
  • ~koneser
    (2015-11-12 09:22)
    a som jeszcze polskie sklepy
  • ~mmm
    (2015-11-12 08:28)
    Problem w tym, że te sklepy płacą podatki, tyle że nie w Polsce. Wyprowadzanie kosztów za granicę (licencja za nazwę, usługi księgowe za granicą) jest normą - tyle, że patologiczną. Pora z tym skończyć.
  • ~Bubu
    (2015-11-12 08:08)
    Eee nawet jak ceny pójdą w górę to będzie wina Tuska. Logiczne, gdyby nie oddał władzy podatku 2% nie byłoby i ceny by nie podskoczyły. Jak by nie patrzeć wina Tuska.
  • ~Mariusz702
    (2015-11-11 22:21)
    RATUJ SWOJE PIENIĄDZE
    JEŚLI POSIADASZ ROR LUB OSZCZĘDNOŚCI W
    PKO BP
    TO MOŻESZ JE NIEDŁUGO STRACIĆ !!!
    Bank PKO BP ma największy w Polsce portfel toksycznych kredytów udzielonych we frankach szwajcarskich i grozi mu UPADŁOŚĆ !!!

    PRZENIEŚ SWÓJ ROR I OSZCZĘDNOŚCI DO INNEGO BANKU, KTÓRY NIE JEST ZATRUTY SZWAJCARSKIMI FRANKAMI.
  • ~e
    (2015-11-11 21:57)
    Uderzy w polskie sklepy? Najpierw będzie musiał długo szukać, bo niewiele ich zostało...
  • ~mm
    (2015-11-11 20:07)
    poslowie nie zapomnijcie o sobie!!! nalozycie sobie podatki!!!
  • ~iga4
    (2015-11-11 13:26)
    a wiec pislam zafunduje nam podwyżkę cen bo podatek od marketów wlicza w ceny. Brawo elektoracie pislamu cudów nie ma brak wiedzy to ciemnoty gen oni tak mają tylko rozliczenia zemsta i burzenie naszej ojczyzny a teraz dopiero będzie zadłużenie rosło, ,,, bo trzeba spełnić te obiecane 500 zl na dziecko a skąd kredyty,,,
  • ~Filip
    (2015-11-11 11:22)
    Trzeba opodatkować sieci sklepowe i koniec. Polska na tym tylko zyska.
  • ~stach
    (2015-11-11 08:23)
    Czyli co?-Strajk marketów lub inna zemsta?-czym ja będę teraz psa karmił? jak 4-ro krotnie przebiją datę ważności na produktach?.A co tam i tak ma sraczkę(nie on jeden!)
  • ~Halinka
    (2015-11-11 00:26)
    Wiwat małe sklepiki!!!
  • ~gazeciarz
    (2015-11-11 00:18)
    a to miło, że empik zapłaci, strasznie rżną wydawców i zatrudniają nadetych głupoli
  • ~monte
    (2015-11-10 19:58)
    Widzę tutaj wielu wizjonerów. Ale nie widzą tego co na Węgrzech się dzieje. Oczywiście nałożyli podatki na markety tylko nie widzą galopującej tam, od niedawna inflacji po nałażeniu tych podatków. A u Nas tak samo będzie. Ja jestem w posiadaniu kilkunastu sklepów tzw. polskich. Ale właśnie pis nałoży podatek na moje sklepy. Niestety ja będę musiał podnieść ceny i podatek przerzucić na klientów. Bo ja za pisowców płacić nie będę a tak chcieli klienci, więc tak będą mieli i gie mnie to obchodzi.

Może zainteresować Cię też: