Tesco wycofa się z Polski? Firma rozważa sprzedaż biznesu w Europie Środkowej i Wschodniej

| Aktualizacja:

Tesco, które ogłosiło sprzedaż swojego biznesu w Korei Południowej, rozważa również sprzedaż swojej sieci w Europie Środkowej i Wschodniej, w celu dalszej redukcji zadłużenia - podał Bloomberg.

wróć do artykułu
  • ~kk
    (2015-09-09 14:15)
    Swoje zarobili zwolnienia z podatków się końcża, PIS grozi podatkiem aby pieniądze zostały w Polsce to co maja robić? Spadają po prostu
  • ~Rob
    (2015-09-09 07:21)
    Bardzo się cieszę ! Żydowska sieć niech wraca na Wyspy i tam doi ludzi.
  • ~Shaka
    (2015-09-08 23:41)
    i gdzie tu sex ukryty ;) ? ano sprzedajemy i nas niema ... jest od nowa nowa ściema ... sieć huljana i dżuljana ... specjalna strefa podatkowa dla cwanoupośledzonych z ulgamy na następne 4tery albo 8siem lat ... a później znowu sprzedajemy ... i tak w koło Macieju .. a my jak te barany połowę z tego co powinni zostawić u nas choćby w postaci podatków pozwalamy im w majestacie prawa wyeksmitować do ich rodzimych banków ...
  • ~Stan2
    (2015-09-08 20:05)
    Po pierwsze zła lokalizacja. Niestety trzeba dojechać samochodem.
  • ~w końcu usię zawijają
    (2015-09-08 19:30)
    Racja uciekają,żeby nie płacić podatków,czekamy na inne sklepy i za każdym razem jeśli to nie będą Polskie sklepy,a raczej obozy pracy,będę miał taki :)
  • ~gugcia
    (2015-09-08 18:37)
    po wyborach rzad PiS dopilnuje aby takie sieci placily podatki,kilka firm zapewne stwierdzi,ze taki biznes z podatkiem im nie pasuje-Tesco zapewne juz doszlo do tego wniosku.Handel sie nieco zmieni-zostana tylko powazni gracze,ktorzy pomimo podatkow beda chcieli tu dalej zarabiac.Ida trudne czasy,Polacy maja juz mase kredytow,ponad 50% ludnosci ma powazne dlugi,ktore trzeba splacac,a firmy tna nagrody,pensje,zwalniaja,szykuje sie ogromne zwalnianie i ciecie przywilejow w gornictwie,stad handel na Slasku to odczuje.Polacy maja za soba czas wielkich zakupow,wywozenia ze sklepow po 3 wozki i ladowania aut po dach-oczywiscie na kredyt.Teraz te dlugi trzeba splacac,a rosna oplaty mieszkaniowe,ceny lekow,rozne oplaty (np. przewiduje sie podwyzke OC na auta i ceny przegladow,nawet o 50%!),Polacy zejda na poziom zakupow tkzw.biednych nacji,po ang.poor working, beda kupowac tania zywnosc,tanie AGD,uzywane auta,uzywane ubrania,beda musieli nauczyc sie zyc bez mozliwosci robienia dalszych dlugow,bo tych starych jeszcze nie splacili.Duzym ciosem dla handlu moze tez byc krach w Chinach,bo ten moze podbic wartosc franka do 4,50 zl lub wyzej,i frankowicze aby zachowac mieszkania beda musieli maksymalnie ograniczyc zakupy.Ten sam krach w Chinach zdolowal ceny wegla do ponizej 200 zl za tone w portach ARA i poglebil krach w gornictwie,a gornicy i ich rodziny to byla liczna i zamozna grupa kupujacych.Stad analitycy wielkich sieci beda sie zastanawiac coraz liczniej nad sprzedaza swego biznesu w Polsce.Pytanie kto kupi hipermarkety-moze ktos inny kto ma jakis pomysl na inny rynek w Polsce,moze kupi je panstwo i zrobi w nich...sypialnie dla uchodzcow,bo juz czytam dzis,ze Kopacz sie godzi na wyzsze ilosci uchodzcow.Jezeli mialyby to byc dziesiatki tysiecy ( a tego domaga sie UE i Niemcy) to nie wiem gdzie oni maja mieszkac-wtedy moze hale po Tesco bylyby jak znalazl.Bylby to problem dla okolicznych mieszkancow,bo to bylaby duza koncentracja obcych na danym terenie osiedla,dzielnicy,np. krakowskie,duze Tesco jest w srodku kilku osiedli w Podgorzu.Nie wymyslam sobie tego dla zartu-uchodzcy w Niemczech sa kwaterowani masowo w wykupionych marketach-np.Praktikera w d.NRD.Wracajac do handlu to mysle,ze pojawi sie nowy gracz z tanim towarem,ktory bedzie mial na celu dorownanie do cen i oferty Biedronki,Lidla,itp.Troche w tym kierunku cenowo idzie Auchan,ale ma ogromny wybor i troche oferty z wyzszej polki.Mam obok Auchana w Krakowie,przy Bora Komorowskiego,to dawny Geant,potem Real,obecny Auchan jest chyba najlepszy-dobry wybor,niskie ceny,sporo krajowej zywnosci,ostre obnizki cen np. na proszkach do prania,wodzie,piwie,wyrobach mleczarskich.Sporo osob w okolicy przestalo chodzic do lokalnych sklepow i Biedronki,bo praktycznie wiekszosc rzeczy ma w Auchanie w niskich cenach.Ja tylko kupuje wedliny i takie rozne polskie przysmaki (ogorki z beczki,kapuste kw.,jaja,pierogi,barszcze,itp) w malych sklepikach.Ok.70% mojej kasy na zakupy idzie co miesiac do Auchana,wczesniej do Reala.Jest tam tez moj bank,kantor,rozne ksero,telefony kom.-jest co potrzeba.I chyba w kierunku Auchana pojdzie nasz handel-duzo i tanio i bez wyzszej polki,taki model na trudne czasy.
  • ~m
    (2015-09-08 15:14)
    pasożytów nie będziemy ztrzymywać
  • ~>>>>> Zibi <<<<<<
    (2015-09-08 14:42)
    WIDAĆ ŻE PIERWSZE PRZEKRĘTY O NAZWIE TESCO - KTÓRE NIE PŁACĄ UCZCIWIE PODATKÓW W POLSCE BIORĄ NOGI ZA PAS , CZEKAMY NA NASTĘPNYCH KTÓRZY CHCĄ OSZUKIWAĆ NASZ KRAJ W POLSCE PO WYBORACH ZACZNIE SIĘ PŁACIĆ UCZCIWIE PODATKI ...
  • ~prawo pracy
    (2015-09-08 13:54)
    faza pierwszego neokolonializmu sie skonczyla,
    wybieraj rynek lolalny, sezonowy, organiczny
  • ~misiek
    (2015-09-08 13:35)
    Mój ulubiony sklep. Warzywa i owoce zawsze świeże , nie jak w Biedronce. Produkty różnych kuchni a zwłaszcza dużo Francuskich wyrobów...No tak, ksenofobiczni Polacy to tylko kapustę, golonkę i schabowego znają i wcinają :)
  • ~zioooom
    (2015-09-08 12:43)
    Nakradli dyrektorzy i leżą gdzieś na wyspach,a pracownikowi nawet wody nie dadzą lub za byle bułkę zwolnią,a klient za to może wszystko
  • ~cx
    (2015-09-08 12:32)
    Tesco biedronki i inne wio z POlski
  • ~Piotrek
    (2015-09-08 12:29)
    Już się nie mogę doczekać zamknięcia tego syfu
  • ~lsn
    (2015-09-08 12:03)
    Tesco to jeden z najdroższych marketów - w porównaniu z Auchan średni koszyk droższy nawet o kilkadziesiąt procent !!!
    Kto kupi to padło ???
  • ~antygeograf
    (2015-09-08 11:17)
    "sklepy Tesco w Europie Środkowej i Wschodniej - z siecią obejmującą Węgry, Polskę, Czechy, Słowację i Turcję - .."

    ktore panstwa sa w Europie Srodkowej a ktore we Wschodniej ???
  • ~zenek
    (2015-09-08 11:07)
    tesco ma jeden duzy plus - woza zakupy do domu.
    a tak pozatym to ciekawe kto moglby kupic tesco? chyba tylko walmart...
  • ~Kacper
    (2015-09-08 10:08)
    Mają słabe i drogie produkty to co się dziwić. Nie mają szans z konkurencją.