Czas strzyżenia banków i marketów. Oto plan PiS po dojściu do władzy

PiS nie ukrywa, że jeżeli wygra wybory, sięgnie po pieniądze instytucji finansowych i handlowych. Ich obroty i aktywa zasilą budżet kwotą nawet 10 mld zł.

wróć do artykułu
  • ~panna mania
    (2015-06-25 23:58)
    Ale się pisdziuchy rajcują. Nareszcie napadną na banki. A jak będzie? Jak zwykle, czyli powtórka z historii.


    Poemat profetyczny o tym, co będzie tuż przed następnymi wyborami parlamentarnymi i w jakiś czas po nich.


    Cienki fuhrer w PIS dziupli, trzech moralnych kurdupli
    Przed swój ołtarz przyzywa i kwacze:
    "Plujcie, lżyjcie i łajcie, i gwarancję mi dajcie,
    Że powstanie carstwo me kacze.

    Na to nic nie poradzę. Takie parcie na władzę
    Mam od dziecka, bo z władzy tej zbroją
    Jestem mądry i piękny, rezolutny, pojętny
    I dokoła mnie wszyscy się boją.

    Tak już było, cholera, że z pomocą Leppera
    Wyskrobałem posadę premiera;
    Choć posada już w grobie, jeszcze dotąd ją sobie
    Przypominam, gdy oczy zawieram.

    Bo mówiono mi wczoraj o najbliższych wyborach,
    Że już blisko, i choć będzie swarnie,
    Suski banki niech złupi, Mastalerk, choć głupi,
    Media, a Antek niech służby zagarnie.

    Wyście krzepcy i zdrowi, jedźcie służyć PISowi,
    Niech PISowskie prowadzą was Bogi;
    Ja tu sobie przysiadę, lecz jadącym dam radę:
    Trzej jesteście i macie trzy drogi.

    Pierwszy szturmem na blanki niech napadnie na banki,
    I wygarnie z nich kasę do spodu;
    Tam jest kasa - marzenie, tam głębokie kieszenie,
    I na giełdzie tam dziengi jak lodu.

    Niech zaciągnie się drugi w księdza Rydzyka cugi,
    Niechaj tępi łże media, psubraty;
    Nowe media niech kadzą, mają respekt przed władzą,
    I szamańskie nam dadzą ornaty.

    Macierewicz niech trzeci tajne służby przeleci;
    Nędzne mają tam sprzęty i stancję,
    Tam podsłuchy, kajdany, Macierewicz, druh znany,
    Niech mi władzy przywiezie gwarancję.

    Taką dawszy przestrogę, pohailował na drogę;
    Oni wsiedli, broń wzięli, pobiegli.
    Przecież jesień, zaś zima, a kurdupli wciąż nié ma,
    Fuhrer myślał, że w boju polegli.

    Jakoż były wybory, a kurdupli, tej pory,
    Ani widu i ani słychu.
    Miał być triumf i fanfary i nad urną cud stary,
    Jednak oni wracają po cichu.

    Po wyborczej zamieci w bramy PIS Suski leci,
    Gęba w wielkim bandaży zawiju.
    "Jak rozwinie bandaże, akcje banków pokaże?"
    - "Nie, mój Wodzu, dostałem po ryju".

    Po wyborczej zamieci Mastalerek też leci,
    Na czymś wielkim on siedzi już z rana.
    "Pewnie worek ma pełny redaktorów naczelnych?"
    - "Nie, mój Wodzu, to dupa skopana".

    Po wyborczej zamieci w bramy PIS jedzie trzeci,
    W oku piekło goryczy i żalu,
    Nim kontuzję pokazał, cienki fuhrer już kazał
    Trzecie łóżko szykować w szpitalu.

    Lecz gdzie tutaj jest puenta, którą każdy spamięta?
    Tę tak ujmę, tym skromnym wyrazem:
    Po wyborczym już zgiełku, każdy na swym krzesełku,
    Wszyscy czterej zesr ali się razem.
  • ~Polak
    (2015-06-25 13:58)
    Bzdura,że uciekną od nas.Nawet po zapłaceniu podatku,to co ?, mało zarobią?Ale Lewiatan ,to stwór prosto z piekła,nie dość,że pracownicy marketów są wyzyskiwani.
  • ~do 55 MILIARDOW obiecanek daleko
    (2015-06-24 23:08)
    To Panie Duda czas do pracy a jest co robić oj jest ja tylko z kronikarskiego obowiązku przypomnę co nam obywatelom Pan obiecał:
    - dołoży na każde dziecko 500zł od drugiego poczynając
    - nie dopuści do zamknięcia ani jednej kopalni i nie zwolni żadnego górnika
    - reaktywacja Stoczni w Szczecinie
    - przywróci poprzednie widełki wieku emerytalnego zamiast 67/67
    - (ubranka dla dzieci chce 0 stawki VAT) czyli zlikwiduje VAT8% (przepisy unii ubranka muszą mieć nałożoną najniższą stopę VAT w danym kraju)
    - obniży VAT do 22%,
    - da prace młodym i mieszkania socjalne na start jeśli założy rodzinę Program „Twoje mieszkanie”
    - dźwignie pensje pielęgniarkom i w samej służbie zdrowia przynajmniej x2
    - przewalutuje frankowiczów,
    - zwiększy 3 krotnie kwotę wolna od podatku,
    - podniesie renty i zwiększy emerytury,
    - podniesie najniższą krajową do poziomu UE Polacy muszą godnie zarabiać,
    - podwoi nakłady na polską naukę
    - repolonizacja banków
    - nowe opodatkowanie hipemarketów i banków
    - lekarz i dentysta w każdej szkole
    - darmowe przedszkola
    - obniżenie CIT z 19 do 15% dla najmniejszych przedsiębiorstw zatrudniających min 3 osoby
    - wycofanie się z pakietu klimatycznego
    - stworzenie systemu obrony terytorialnej kraju z organizacji paramilitarnych
    - likwidacja NFZ
    - konstytucyjna ochrona lasów państwowych
    - będę stał po stronie utrzymania polskiej waluty tak długo, jak to tylko konieczne, by Polacy mogli żyć godnie i bezpiecznie
    - będę bronił polskiej ziemi przed wykupem
    - będę aktywnie działał na rzecz odbudowy nowoczesnego polskiego przemysłu dającego Polakom miejsca pracy i godne wynagrodzenia
    - wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników
    - polscy rolnicy powinni dostac należne im rekompensaty związane z embargiem rosyjskim
    - zmian dotyczących tzw. ustaw śmieciowych.
    - Odejście od kryterium zysku w służbie zdrowia
    - NFZ powinna być zlikwidowana, pieniadze na ochronę zdrowia przekazac wojewodom
    - informatyzacja ochrony zdrowia
    - sieć szpitali zapewniajace pacjentom bezpieczeństwo.
    - wzrost liczby lekarzy i pielęgniarek
    - prawo rodziców do decydowania o edukacji swoich dzieci
    - likwidacja gimnazjow, przywracenie 8- klasową szkołę podstawową i 4-letnie liceum
    - likwidacja systemu testowego
    - umacnianie polskiej kultury, instytucji jej służących
    - promowania treści, które dają poczucie dumy z naszej wspólnoty
    - zlikwidowanie dysproporcji pomiędzy klientami banków a tymi instytucjami
    - opłaty za usługi bankowe na takich zasadach i wysokości jak w innych krajach UE
    - Bankowy tytuł egzekucyjny, przekleństwo wielu polskich rodzin, musi być zlikwidowany
    - Zwiększenie popytu poprzez podniesienie płac, wsparcie eksportu- program uruchomienia biliona 400 mld zł. na inwestycje, łącznie z funduszami europejskimi
    - rozwój budownictwa mieszkaniowego
    - Program reindustralizacji
    - odbudowanie polskiego przemysłu
    - wycofanie się z paktu klimatycznego
    - instytucje naukowe muszą zostać odbiurokratyzowanie
    - pałac prezydencki bedzie miejscem, gdzie na neutralnym gruncie mogą spotkać się przedstawiciele różnych grup społecznych
    - Będę Prezydentem, który nie unika trudnych sytuacji, który nie ucieka, jest arbitrem
    polska gospodarka musi być oparta na wolności działalności gospodarczej, własności prywatnej oraz solidarności, dialogu i współpracy partnerów społecznych
    - Powołanie Narodowej Rady Rozwoju
    - Powolanie Rada Przedsiębiorczości
    - sprawna i skuteczna dyplomacja
    - stworzenie bezpieczeństwa energetycznego.
    Pozostawiam bez komentarza, ale bede sprawdzal.
  • ~EWA
    (2015-06-24 19:39)
    lepszego rynku niz Polski nawet po oplaceniu podatkow nikt mial nigdzie nie bedzie! to nie fair, zeby mali przedsiebiorcy placili podatki a duzi wyprowadzali dochody w calosci z Polski! to nie komuna - to prawa rynku!
  • ~malinovy
    (2015-06-24 16:30)
    Dajmy im (pisowi) porządzić, a później, jak się okaże, że obiecanki są nie do zrealizowania i pomysły szlag trafił, pod scianę jak Czauczesku w Rumunii. Bo to jest zmiana dla zmiany, to są ci sami, którzy teraz nadstawiają łapę po nasze pieniądze i nie przestaną, wręcz przeciwnie. Zakontraktować rząd na zasadzie umowy o dzieło, wyłonić go w drodze przetargu. Nie ważne kto rządzi, liczy się efekt.
  • ~rychu
    (2015-06-24 14:04)
    to sa propozycje albo skrajnych durniow, ignorantow, albo sabotazystow, wrogow Polski i Polakow !!!
    wsciekele i durne strzyżenie banków i marketów doprowadzi do drastycznych podwyzek w marketach oraz w bankach !!!
    zachwieje sie cala dosyc stabilna struktora finansowa Polski !!! ale przeciez Jareczkowa sekta to banda kretynow, ktorzy tak jak mija zona potrafia wszystko spieprzyc !!! tylko zeby to pozniej odbudowac potrzeba bedzie dziesiecioleci !!! tworzenie przywilejow jest szkodliwe, ale tworzenie "kozlow ofiarnych" szkodzi rownie mocno !!! Jarek i jego bada durniow, psow lancuchowych tworza mit "Lecha meza stanu", a z elekta - jeszcze nie prezydenta robia juz swietego, opatrznosciowego, wybranego przez boga, a przeciez on jest albo calkowicie pozbawiony moralnosci, uczciwosci, albo pies lancuchowy trymany hakami !!! chodzi o dokumentacje dla Lecha w sprawie ustawy o SKOK-ach !!! to byl przekret, ktory w sumie bedzie kosztowal Polakow ok PLN 7 miliardow !!!
  • ~Mafia P-O-szustów
    (2015-06-24 13:39)
    Dla POmiotów byłoby lepiej żeby ostrzyc biednych emerytów i rencistów
    bo tych najłatwiej ogolić
  • ~realista
    (2015-06-24 13:30)
    jestem za...najbardziej niech wezma sie za banki.ludzie powinni wycofac swoje oszczednosci,nie brac kredytow,wtedy usmiech zniknie bankowcom,dorac sie tym hipermakietom do du...py.ten sam sklep,co pare lat zmiana nazwy,i nastepne zwolnienia z podatkow.obojetne czy to niemiec,angol,francuz.sklepy stoja na polskiej ziemi-trzeba za to placic.
  • ~NO COZ...
    (2015-06-24 13:13)
    Banki juz "STRZYGA" swoich klientow, Jak PIS ich "oskubie"- MOZE MNIEJ MARMUROW POLOZA NA WYSTROJ !!!
  • ~Sopot
    (2015-06-24 13:08)
    jaki ten PiS to beeeeee, PO + przystawka PSL to jest coś, specjaliści od afer i ich zamiatania
  • ~andy
    (2015-06-24 12:59)
    Czyli ten PIS zadba o to aby wszyscy mieli prawo do zapłaty podatków od swoich dochodów. Popieram zatem!
  • ~M
    (2015-06-24 12:43)
    Super. Tylko że za te pomysły my zapłacimy. Nie banki, nie sklepy tylko my. To jest strzyżenie zwykłych ludzi
  • ~kola
    (2015-06-24 12:39)
    A banki i markety odbiją sobie te podwyżki na klientach .Zapłacimy my klienci!. A więc spodziewajmy się podwyżek jak PIS dojdzie do władzy!!
  • ~Antykomuch
    (2015-06-24 12:24)
    Co to jest 10 mld. Przecież Duduś cuduś obiecał wyłożyć rodakom 300 meldów. Będą jaja,jak PISIu z KUKIIZEM zaczną rozważać finanse państwa
  • ~setka
    (2015-06-24 12:22)
    Wielkie koncerny wywoża z POlski taczkami nasze pieniądze bo mają zwolnienia podatkowe. Potem ewka kopacz płacze ze nie ma na godne renty i inne świadczenia. PO to sługusy koncernów.
  • ~Scorpio
    (2015-06-24 12:05)
    Bardzo dobrze, wreście ktoś chce ukrócić panoszenie się "wielkich" w naszym kraju. W pełni popieram i życzę powodzenia.
  • ~realista
    (2015-06-24 11:50)
    Dobry plan popieram bo i daleczego Tesco czy Leclerc ma byc zwolniony w czesci lub calosci z podatkow, a polski Kowalski majacy jedynie warzywniak ma placic chorendalne koszty bez wzgledu czy ma obrot czy nie
  • ~>>>>> Zibi <<<<<<
    (2015-06-24 11:38)
    NIE STRZYŻENIE TYLKO MAJĄ BYĆ RÓWNE PRAWA PODATKOWE DLA OBYWATELA NASZEGO KRAJU JAK I CWANIACZKÓW Z ZACHODU KTÓRZY ROBIĄ DUŻĄ KASĘ NIE PŁACĄC UCZCIWYCH PODATKÓW JAKIE OBOWIĄZUJĄ W NASZYM KRAJU ...
  • ~Nareszcie!
    (2015-06-24 11:35)
    Brawo PIS.
  • ~tak jest
    (2015-06-24 11:27)
    Oczywiście zagraniczne banki i markety. Niech sobie podnoszą ceny, rynek nie lubi próżni, wejdą w ich miejsce polskie przedsiębiorstwa i kasa zamiast płynąc do Portugalii, zostanie u nas.

Może zainteresować Cię też: