Resort skarbu przejmuje kontrolę w JSW. Chce walnego zgromadzenia w spółce

| Aktualizacja:

Szef resortu skarbu chce zwołania nadzwyczajnego walnego zgromadzenia w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Minister Włodzimierz Karpiński wystąpił z takim żądaniem do zarządu górniczej spółki, w której od prawie dwóch tygodni trwa strajk. Związkowcy domagają się odwołania prezesa JSW Jarosława Zagórowskiego, który ich zdaniem odpowiada za fatalne wyniki finansowe firmy.

wróć do artykułu
  • ~do resortu
    (2015-02-11 17:01)
    resort skarbu powinien wycofać państwowe udzialy w JWS i sprawa się rowiąrze się sama
  • ~olo
    (2015-02-10 10:15)
    emerytury sa zalezne od JSW, jak zwiazkowcy nie dostana siana nie bedzie emerytur, haha
  • ~Likwidator.
    (2015-02-10 10:09)
    Dlaczego to rząd który ma kontrolować spółki węgla kamiennego pozwolił na taką dysproporcję ,że prezesi spółek węglowych zarabiają po100tysięcy złotych i ich przydupasy również maja wysokie apanaże , jak chodzi by prezes JSW , to kto powinien kontrolować tą spółkę jak nie minister skarbu , jak nie minister przemysłu , jak nie prezes rady ministrów , mówiąc kolokwialnie premier.Mówi się że kopalnie węgla kamiennego są nasze , to dlaczego jest w nich taki burdel i nikt za to nie odpowiada , ani finansowo , ani ''głowa '' To po co powołano spółki jak rząd niema wpływu na nie tylko walne zgromadzenie i ono ustala sobie apanaże i później się mówi że górnicy zarabiają krocie , to niech każdy z tych krzykaczy co tak twierdzą zjedzie na duł i popracuje miesiąc na dole kopalni , kto w Polsce rządzi czy jacyś ludzie bez rozumu , bo na Grecję Tusk wydał miliardy złotych , następnie pani premier E.Kopacz pomaga Uranie 100 milinami euro , a gdzie w tym wszystkim my społeczeństwo polskie , minister rolnictwa Sawicki nie może nic bo musi pytać unie o pozwolenie na pomoc naszym rolnikom , tylko że Niemcy , Francuzi nie pytają się unii czy pomóc swoim rolnikom , tylko pomagają , to jak to jedni mogą , a inni nie , to po co jest ta unia żeby nam POLAKOM dyktowała warunki tak jak to było za PRL-u gdzie ZSRR dyktował nam co mamy robić .
  • ~jola
    (2015-02-10 09:53)
    Brawo,brawo. A minister gospodarki poza robieniem debilnych uśmiechów ostatnio zaczął występować w reklamie. Czyżby dorabiał sobie w telewizji ???
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-10 09:46)
    zwiazkowcy... niech utrzymuja sie ze skladek swoich czlonkow

    ,brawo... ale kler rowniez.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-10 09:05)
    re adelaide2015-02-10 00:47
    Ty ciulu pieroński jak nie znosz prowdy nie wypisuj gupot !
    ---

    zwiazkowcy niech utrzymuja sie ze skladek swoich czlonkow ,brawo ale kler rowniez.

    jezeli w jednym zakladzie pracy dziala 150 zwiazkow zawodowych to ja sie pytam gdzie
    tu jest sens a gdzie logika
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-10 09:01)
    Średnia pensja górnika (nie wliczając w to pensji prezesów i dyrektorów) to 8500 pln (o dodatkach i przywilejach nie wspomnę). Kto dobrowolnie zrezygnuje z takiej wypłaty? Będą robić zadymy i awantury byle tylko utrzymać miejsca pracy. A rządowa hałastra będzie się pod tą presją uginać byle mieć święty spokój i po cichutku dalej robić swoje wałki. Najgorzej mają zwykli obywatele, którzy pracując na kasie za 1200 pln lub temu podobni muszą dopłacać, żeby górnik żył dalej jak pączek w maśle (ciężko jest pod ziemią ale na budowie też wcale nie łatwiej)... Polandia to jednak dziwny kraj...
  • ~OBYWATEL
    (2015-02-10 04:27)
    DLACZEGO TUSK, KOPACZ I KOMOROWSKI ODDALI 6 MILIARDÓW EURO, ŻEBY WSPOMÓC PAZERNYCH GREKÓW, A DLA POLSKICH GÓRNIKÓW I ROLNIKÓW NIC NIE MAJĄ OPRÓCZ AGRESYWNEJ POLICJI, GAZÓW ŁZAWIĄCYCH, ARMATEK WODNYCH I STRZAŁÓW Z BRONI GŁADKOLUFOWEJ ... NA RAZIE.
  • ~007
    (2015-02-10 03:00)
    raz sierpem raz mlotem solidarnosciowa holote
  • ~Nvt.
    (2015-02-10 01:37)
    Raz sierpem raz mlotem peowska holote bo to najwieksi zlodzieje w Polsce.
  • ~Logik
    (2015-02-10 00:44)
    To tak, jak by ktoś jeszcze bezczelnie śmiał twierdzić, że mamy wolny rynek. Kraj, w którym związki zawodowe rodem z komuny, robią burdel, a władza w odpowiedzi przejmuje siłą kontrolę nad prywatną spółką i czegoś żąda. I tyle z własności prywatnej...
  • ~oficer prowadzący
    (2015-02-10 00:23)
    No cóż, nad kłamczuchą od smoleńskich wykopków, czyli uczennicą "króla" Europy zbierają się wielkie chmury, i nikt już temu wśród wielkich ekspertów tzw. Platformy na niby Obywatelskiej, czyli obrońców okrągłego koryta, nie zapanuje! Jednakowoż "Obywatelska" kojarzy się już teraz większości Polaków z Milicją Obywatelską! Czas n a przesilenie, którego nawet skruszeni do bUlu "eksperci" jaśnie nam żyrandolującego nie powstrzymają!
    No a tacy Wiesie 13 - sccy cóż mogą? Jedynie pisać platformerskie kłamliwe bzdury i pierdoły, które nie mają żadnego znaczenia! Jednakowoż gniew ludu już niebawem dopadnie platformerskich złodziei i przekrętów!
    Wiesiu - pomyśl o tym, bowiem myślenie nie boli, pod warunkiem, że się nie jest opłacanym przez przekrętów idiotą!
  • ~adas
    (2015-02-10 00:08)
    za tależ POlewki pracować metr POd ziemią zaprośćie tych wspaniałych na 3 dni do pracy za flaps i na Przodek PO roku POgadamy.
  • ~kasia
    (2015-02-09 23:36)
    Widziałes twarze Tych górników ,popracuj 30 lat na dole a potem opowiadaj bzdury .Mój brat zarabia w tej spółce 2000 tys i nie jest wypasionym nierobem .Piszcie o białych kołnierzykach którzy zarabiaja krocie .
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 23:26)
    Dla mnie chore górnictwo musi odejśc...i to jak naszybciej

    niech wezma ze soba swoje zwiazki i pasozyrow zwiazkowcow.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 23:02)
    "Dla nas najgorszą rzeczą, jaka przez ten weekend się zdarzyła, to jest to, że nikt nie interesuje się, co dzieje się w JSW - mówią związkowcy." Mają rację - psa z kulawą nogą nie obchodzi, jak związkowcy niszczą swojego pracodawcę i miejsca pracy. I są w grubym błędzie, że reszta kraju będzie dopłacać do nich i ich niepracujących żon. Zapraszamy na demonstrację do Warszawy, jeżeli chcą znów usłyszeć z chodników, co reszta kraju myśli o ich pasożytnictwie.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2015-02-09 22:58)
    ha ha ha
    Górnicy domagaja sie pieniedzy z budzetu, górnicy domagaja sie pieniedzy z Unii... jeszcze moze z ONZ-tu... kto jeszcze sypnie kilka miliardów na podtrzymywanie nierentownych miejsc pracy dla górników?
  • ~cenzor nie lubi PIS
    (2015-02-09 22:50)
    dojrzały ,to ciekawe ale takie scierwo jak ten wiesio,warzawiak i kilku innych produkuja sie tu od lat.chamskie paszkwile na tych ,którzy od 8 lat nie rządzą tylko kontroluja zeby nie ograbili nas do reszty,sa tu zamieszczane a
  • ~007
    (2015-02-09 22:46)
    Czu uda się tej POpłuczynie okrągłego stołu uratować tyłki w nadchodzących wyborach?
    Czy to prawda, że Bronisław Komorowski ma POczątki starczej demencji"?
  • ~olaf
    (2015-02-09 22:37)
    Oooo widze, ze pani premier juz popuszcza w rajstopki ... to oznacza, ze znowu zaplacimy wszyscy za wyczyny zwyrodnialcow zwiazkowych i popisy gorniczych nierobow!

Może zainteresować Cię też: