Zabawy z długami, jak ustrzec się komornika

| Aktualizacja:

Kiedyś Kowalski wstydził się niespłaconych długów, dziś komornik na karku to dla niego żaden dyshonor. Polacy łapią się wszelkich sposobów, by uniknąć odpowiedzialności. I są w tym coraz bardziej przebiegli.

wróć do artykułu
 • ~defqef
  (2014-05-03 19:47)
  do autora tego artykułu .Jeżeli zarobki Polaków będą na równi UE nikt nie będzie uciekał przed spłata zadłuzenia czy alimentów najniższa krajowa 1270 na ręke moze cos o tym napiszemy
 • ~Rabbit
  (2014-05-04 09:30)
  Jeżeli piszący artykuł ma wiedzę o groźbach karalnych w sieci to ma obowiązek powiadomić prokuratora !
  Nieujawnienie przestępstwa jest przestępstwem !
  No to redaktor na celowniku społecznym
 • ~lokso
  (2014-05-04 10:49)
  Dłużnik wie komu jest winien pieniądze. Jeżeli jego lub jego rodzinę spotka trudno wytłumaczalny przykry wypadek, gdy przestanie zależeć mu na życiu, gdy straci wszystko, to sam Bóg, wierzyciela z rodziną nie ochroni. Pozdrawiam "blogera windykatora" z artykułu.
 • ~Złodzieje z Wiejskiej
  (2014-08-13 13:14)
  Hahaha :)

  Wystarczy trochę poszperać i poczytać aby się uodpornić na działania komornika (czy to z ramienia państwa PL czy prywatnych). Mam zadłużenie nie spłacane od trzech lat, odsetki rosną fakt, ALE nadal bardziej mi się opłaca inwestować pieniądze w biznes niż oddawać wierzycielowi (tym bardziej biorąc pod uwagę fakt że wierzyciel też jest dłużnikiem i balansuje na krawędzi prawa). Oddam pieniądze jak mi się będzie to opłacało, jak wierzyciel zrobi mi dobry deal. W innym wypadku mam go głęboko w dupie. Cały czas używam swoich kont ze swoim nazwiskiem, swoich kart płatniczych itd. komornik może mnie cmoknąć. System jest tak skonstruowany aby chronić tych którzy są opłacalni, taka prawda. Znajomość prawa i funkcjonowania systemów bankowych jest podstawą. Oczywiście, dług ciąży i niszczy zdolność kredytową, ale to dotyka tylko tych którzy nie potrafią produkować pieniędzy, czyli około 80% społeczeństwa. Osoby które potrafią wyjść tam i zarobić w ciągu tygodnia $10000 nie przejmują się długami ponieważ ich żywot nie jest zależny od banków a od ich umiejętności. Taka prawda. Byłem kiedyś na szkoleniu z zakładania swojej działalności, miałem to szczęście że jedną z osób która je prowadziła był prawnik. Powiedział nam wprost, jak masz firmę i brak wpływów do kasy jedną z pierwszych opłat jaką omijasz jest ZUS. A potem już tylko grasz z nimi w nie kończącą się grę. Ja z ZUS-em nie gram bo jestem za granicami tego *********** ale gram nadal z wierzycielami z PL-u. Podstawowy problem w systemie ścigania w PL-u to ukierunkowanie na wyduszenie z dłużnika pieniędzy za wszelką cenę. Powinno być odwrotnie, pomaganie dłużnikowi w spłaceniu długów. Ale do post komunistycznego pomiotu to nigdy nie dotrze. Tak czy owak, do każdego kto szuka ucieczki od komornika, szukajcie rozwiązań za granicami PL bo tam komornik może was cmoknąć w cztery litery. Co więcej, jest przynajmniej 50 firm które z chęcią otworzą wam rachunki z kartami płatniczymi (droższe ale za wolność się płaci).
 • ~Gessler et consrotes
  (2014-11-01 16:41)
  Adam Gessler znany jest przede wszystkim ze spektakularnych ucieczek z majątkiem przed wierzycielami. W przestępczej działalności od lat pomaga mu, obecnie mocno podupadły finansowo, lichwiarz Sławomir Rawski (ur. 1955r.), przed kilkunastu laty lansowany przez (odpowiednio ukierunkowane) media na " finansistę i kolekcjonera sztuki", aktualnie promujący się samodzielnie na portalach typu facebook czy badoo za pomocą wypisywanych tam bajek, iż jest niewyobrażalnie ustosunkowany i bogaty, ale gardzi pieniędzmi. Panowie Gessler i Rawski sprytnie dokonują fikcyjnych transakcji, w których - w wielkim uproszczeniu - Gessler w drodze umowy kupna/sprzedaży przenosi na Rawskiego własność nieruchomości, które chcieliby przejąć i zlicytować niezaspokojeni wierzyciele Gesslera. W rzeczywistości zaś obaj, za przeproszeniem, dżentelmeni umawiają się - a swoje nielegalne umowy określają jako "dżentelmeńskie porozumienia" - że Gessler pozostaje właścicielem nieruchomości a suma będąca oficjalnie ceną sprzedaży jest tylko kwotą pożyczki, którą Gessler zaciąga u Rawskiego. W efekcie Gessler nie traci nieruchomości (formalny właściciel Rawski nie może rozporządzać nieruchomością bez zgody Gesslera) i jeszcze zyskuje pieniądze z pożyczki a Rawski ma zabezpieczanie pożyczki w postaci nieruchomości oraz 2% nieopodatkowanych odsetek miesięcznie od tej nielegalnej pożyczki ( te odsetki Gessler rzeczywiście płaci). A oszukani wierzyciele Gesslera nie mogą dobrać się do jego majątku, bo ten stanowi oficjalnie własność Rawskiego (czy też fundacji "Miejsce Pamięci" z siedzibą przy ul. Mickiewicza 32a/8 w Wwie lub spółki "Rodent 1", z siedzibą przy ul. Belgradzkiej 20 też w stolicy - oba podmioty kierowane przez Rawskiego nie prowadzą żadnej konkretnej działalności i wykazują straty, bo są tylko fasadowymi tworami, mającymi dawać przykrywkę dla lichwiarskiej działalności Rawskiego). Opisany numer panowie przećwiczyli w odniesieniu do nieruchomości np. w Emowie gm. Wiązowna (księgi wieczyste prowadzi sąd w Otwocku) . Oczywiście Gessler i Rawski nie oszukują się wzajemnie, bo im się to po prostu nie opłaca - Gessler potrzebuje Rawskiego do intratnego oszukiwania wierzycieli, Rawski potrzebuje Gesslera do zarabiania pod stołem niemałych odsetek od nielegalnych pożyczek. Symbioza genialna w swej prostocie.
 • ~lamar
  (2014-12-13 12:16)
  z zaciekawieniem czytałem ten artykuł lecz najbardziej zaciekawiła mnie ta wypowiedz ... właśnie dlaczego nikt nie pisze o takich sprawach jak poniżej autor powiem wam szczerze nie wstydzę się że mam długi ale wstydzę się że nie mogę je spłacać ponieważ państwo wogule nie dba o naród ma nas gdzieś wstyd mi że w takim kraju żyję i gdzie nie można uczciwie zarobić na życie a skont mówić o naszych błędach życiowych czyli spłacać nasze długi Jeszcze kilka lat a cały naród będzie żył gorzej jak ludzie tak zwanego trzeciego świata

  do autora tego artykułu .Jeżeli zarobki Polaków będą na równi UE nikt nie będzie uciekał przed spłata zadłuzenia czy alimentów najniższa krajowa 1270 na ręke moze cos o tym napiszemy
 • ~jenka
  (2015-01-21 23:29)
  jak się nie zaciąga nie wiadomo jakich długów to jest ok. a czasem naprawdę człowiek jest w sytuacji takiej, że potrzebuje pieniędzy. sama tak miałam niedawno, więc zdecydowałam się na szybką pożyczkę online w ekspres kasie. poszło szybko i sprawnie, pieniądze wysłali w 10 minut, a do tego mało formalności bo tylko dowód i sprawdzenie w KRD.
 • ~Baca
  (2015-02-03 10:21)
  Jak się ustrzec komornika? jak zabiera coś co nie jego-zastrzelić !!!
 • ~wadap
  (2015-02-06 09:13)
  A czy koszt wysłania monitu za 50 zł w trzecim dniu po terminie wpłaty to jest zgodne z prawem czy taka umowe mozna podważyć i olac tego pozyczkodawcę. A czy wysyłanie sms co dwa di za 20 zł to tez jest zgodne z prawem. A czy doliczanie 500 zł za wysłanie pozwu do sadu to tez jest zgodne z prawem. Czy ludzie których zmusiło zycie do zaciagniecia tzw chwilówki na np 500 zł musza ponosic tak wielkie koszty. Gdzie jest Państwo, gdzie zmiana ustawy która miała być lada dzień juz 2 lata temu i to wszystko uregulować.
 • ~alex
  (2015-02-16 16:34)
  tylko sprawdzone produkty, obecnie bazuje na ekspres kasie z ferratum banku bo do tej pory mnie nie zawiedli
 • ~Drzazga 101
  (2015-02-24 16:29)
  "Zabawy z długami, jak ustrzec się komornika"
  O Matko, "To nie jest takie proste i niewesołe, tak kłaść sobie pszczołę na brzucho gołe."
  No bo NIE MA MECHANIZMÓW kontroli nad tymi *********** - nadzór sądowy nad komornikami to PICTURES FIKSZYN, kuervas, no bo to rączka rączkę myje, nóżka nóżkę wspiera. Ja po raz którejścić powiem, co powiem: DLACZEGO władza ustawodawcza podlega kontoli Trybunału Konstytucyjnego, DLACZEGO władza wykonawcza podlega kontroli zapowietrzonych, partyjniackich sejmów, a WŁADZA SĄDOWNICZA jest NIEZAWISŁA - to określenie pochodzi chyba od tego, że jem wszystko ZWISA, DYNDA i POWIEWA. Mimo, iż sprawują ją w większości baby, kołtuny do kwadratu, nawet na wizji - po to właśnie angolskie sędzie noszą peruki, a nie kołtuny na łbach ! BEZKARNOŚĆ sądów i komorników, stała sie dla Ludzieńków i Narodku nieznośna i dokuczliwa, jak niemalże hemoroidy, albo mendy weszki, kuervas ! To trza będzie się z bliska przyjrzeć sprawie, jak zdobędziem władzuchnę - i nie myślę tu o Platformersach, Pisiorach i inszych partyjniackich klikach. Sam ją zdobędę, kuervas.
  Hej !-
 • ~Marlena
  (2015-02-25 11:13)
  Na przykład wiele firm telekomunikacyjnych sprzedaje dane osobowe kilentów firmom windykacyjnym!

  Największa firma z Poznania sprzedająca internet udostępnia dane osobowe klientów firmom windykacyjnym (i nie tylko tym).

  Tak więc jeżeli z jakichś powodów nie chcesz mieć kontaktu z firmami windykacyjnymi to koniecznie musisz zastrzec swoje dane bo jeżeli nie to firma telekomunikacyjna przekaże je swoim partnerom z windykacji. Nie mówię o zadłużeniu wobec tej firmy telekomunikacyjnej ale o zadłużeniu wobec innych nie związanych z nią podmiotów itp. Także, natychmiast po podpisaniu umowy z taką firmą telekomunikacyjną dla własnego dobra musisz zastrzec swoje dane osobowe (należy wprowadzić zmianę).
 • ~Putin
  (2015-04-13 19:08)
  Ten artykuł podły komornik napisał Mysla sami ze sa bezkarni Tak jak było z tym ciagnikiem
 • ~basia
  (2015-05-19 22:14)
  czasem niestety trzeba skorzystać z pomocy kancelarii, bo człowiekowi brakuje siły i wiedzy. na szczęście coraz więcej pojawia się prawników od wyciągania z długów. osobiście polecam Złotego Orła, ale oni chyba tylko lokalnie na Śląsku działają.
 • ~qwe
  (2015-06-08 22:36)
  A co mają powiedzieć młode ambitne osoby którym się nie udało bo trafili na oszustów prawników. Na koniec remontu stwierdził że Wspólnota Mieszkaniowa w której mieszka nie ma całej kasy. Potem stwierdził że może jednak nie zapłaci ponad 100.000zł. Sprawa trwa do dzisiaj komorników kilku. Jedni uczciwi, inni nie. W Polsce upaść nie można nie mając pieniędzy. Mając 30 lat muszę jechać za granicę żeby zgłosić upadłość. Za granicą np. w Anglii posiadanie psa, komputera, tv albo taniego samochodu to rzeczy niezbędna do życia, a w Polsce komornik albo robol który się opierd.. uważa że to cwaniactwo. Czyli osoba która wpadła w długi w Polsce (mówię o pechu a nie o oszustach) nie ma szans na życie. Komornik nie pyta czy wystarczy na życie albo na dalsze funkcjonowanie firmy tylko ściąga kasę. Czy wiecie że w przypadku długu ok. 40.000zl komornik bieże sobie ok 15.000zł. No tak. W końcu biednego stać!!!
 • ~tgyhugt
  (2015-07-18 16:44)
  **************
 • ~kasia
  (2015-07-27 12:33)
  Wszystkim próbującym odzyskać swoje pieniądze polecam kancelarię ultimatum. Pomogli mi odzyskać 50tys. Dłużnik chyba myślał, że nikt nie jest w stanie go znaleźć..ale musiał się zdziwić. Profesjonalnie.
 • ~Obiektywnie
  (2015-08-20 09:49)
  Ile już wskazuje na to,że polskie prawo zezwala na bezprawie!!! Takich sytuacji,że komornik krzywdzi ludzi jest coraz więcej. I to wcale nie musi być e-sąd. Ja akurat miałam podobną sprawę w normalnym sądzie ale również odbyła się beze mnie. Do tego wszelkie pisma - zarówno od wierzyciela, sądu i komornika dochodziły na adres, pod którym nie mieszkam od prawie 10 lat, bo taki adres podał wierzyciel!! Jednakże nikt, łącznie z sądem nie pokwapił się żeby to sprawdzić a przecież nie wierzę,że nie mają sposobów na znalezienie nowego adresu zamieszkania. Sprawa dotyczy długu za bilety (prawdopodobnie,bo nie mogę być tego pewna o czym za chwilę), który w pierwotnej wysokości wynosił 250,76 złotych. Obecnie zrobiło się z tego ponad 600 złotych i już komornik ZAJĄŁ oraz ZABRAŁ mi środki w łącznej wysokości prawie 1400 złotych!!! I nadal jest ona zajęta. Nie ważne,że dług mógł się już CAŁKIEM przedawnić, ponieważ jeśli to jest za bilety przedawnia się w ciągu roku (co ciekawe komornik nie chce mi udzielić dokładnych informacji jaki to dług, z którego roku itd., musiałam się zwrócić do sądu o zoabligowanie go do tego, chociaż nie wiem czy to cokolwiek da). A nawet jeśli się nie przedawnił, ja nie wiedząc w ogóle o jego istnieniu,nie mogłam go opłacić w odpowiednim czasie.Więc teraz mogę zaskarżyć kaluzulę wykonalności tytułu wykonawczego i wnieść o ponowne doręczenie nakazu zapłaty. Mogę uniknąć płacenia odsetek i kosztów komorniczych,które stanowią bardzo dużą część żądanej kwoty. Oraz żądać zwrotu zabranych już przez komornika środków od wierzyciela (to ważne,bo wiele osób nawet nie wie o tym,że jest taka możliwość!!!). Ale jakoś nikt się nie kwapi w tym żeby udzielić mi stosownych informacji (czyli sygnatury akt itd.). Dlaczego politycy milczą w tej sprawie? Dlaczego nikt z tym nic jeszcze nie zrobił? Czy dalej będzie się tak żyć w tym "państwie prawa"? Chyba nie zmieni się to dopóki nie przeprowadzi się jakiejś społecznej rebelii. Oni wszyscy sobie nawzajem sprzyjają, ręka, rękę myje,można nawet powiedzieć,że to jedna wielka mafia! Nie ma już niezawisłości w tym kraju. Złodzieje i oprawcy cieszą się pomyslnością a uczciwi ludzie (bo to,że nawet ktoś miał dług nie oznacza,że od razu jest nieuczciwy) muszą płacić ciężko zarobione pieniądze!!! Jednak czy nie możemy się jakoś bronić? Może właśnie w końcu czas wyjść na ulicę?
 • ~isydor
  (2016-04-07 05:39)
  pomoc kancelari smiech na sali bylem powiedzia mi to co wiedzialem i kase wziol
 • ~Magdalena
  (2016-06-08 13:30)
  Wszystko pięknie tylko właśnie dlaczego weszłam na ta stronę ? A to dlatego ze mam długi i brak środków do życia. Po półrocznym bezrobociu znalazłam pracę za 1200zł ... jak mniemam mam nie jeść i nie pic zeby spłacać długi których narobilam mając firmę ? Moja działalność zbankrutowala, zadluzalam się gdzie się da by ja ratowac, a raczej utrzymać przez rok bo wzięłam dotacje unijne i miałam w obowiązku minimum rok utrzymać się na rynku. Opłaty były holendarne a przychody żadne więc miesiąc w miesiąc szukałam pieniędzy na czynsze, Na prąd, na zakup towaru by coś zeszło i pozwoliło na zarobek. Finał taki ze musiałam się zamknąć i zostałam na lodzie. Jestem z biednego domu, gdzie żadnego majątku nie ma a każdy grosz jaki mam, mam na zycie:/ jeśli zarobią więcej to mogę sobie pozwolić zjeść coś więcej niż konserwa! Bo w tym chorym kraju tylko na to można sobie pozwolić uczciwie pracując i oddając swoje życie i czas pracodawcy. I jak wyjść z takiej sytuacji? Nie mam męża, jestem młoda kobieta która miała z góry ch**** start, po rodzicach automatycznie otrzymałam 40tysięcy długu za nieodłączny czynsz, choć oboje pracowali uczciwie całe życie mieli trójka dzieci i znikąd pomocy, gdy mama miała wybierać czy nas nakarmić czy opłacić ******** wysokie komorne za mieszkanie w ruderze- chyba wiadomo co wybierała... chcąc odmienność ta zła passe otworzyłam działalność, będąc pewna ze zacznę zarabiać godziwe pieniądze. Jednak tak się nie stało a ja wpadłam w pętlę długów, z której nie mogę wyjść. Nie wspominając już o depresji i o tym ze podejmuje się prób samobójczych żyjąc w tym syfie. Moi rówieśnicy mają mieszkania, samochody, rozwijaja się, a mnie nie stać jest na wypad na basen czy cokolwiek innego bo każe złotówkę jaką mam musze oddawać w ierzycielom. I czy to jest uczciwe!? Że ludzie z biedy skłonni są się zabić bo nie mogą psychicznie znieść sytuacji w jakiej sie znajdują a niektórzy robią jakieś machlojki sperdzaja domy warte miliony i samochody!!??? Czy dla ludzi z niższego pułapu, z biedy poprostu z biedy nie powinno być jakiejs pomocy!?? Ja niestety wstydze sie tego ze mam dlugi, nie moge znalezc partmera na zycie przez to, w internecie oglądam tylko szczęśliwe życie kolegów ze szkoły zazdroszcząc im i modląc sie do Boga... chodzę na mszę uzdrowicielskie bo żyłam nadzieja.. dziś przyszła Pani wierzyciel do mnie i przestałam wierzyć... Żaden Bóg nie pomoże nikt nie pomoże. W ubieglym roku w wiadomościach głośno było o chłopaku który zostawił swoją dziewczynę z dzieckiem sama, zabił się bo stracił pracę i nie stać go było na spłatę rat.. pomijając fakt, że całe pensje mu zabierali charowal jak osiol nie mial czasu dla malenkiego dziecka a mimo to nie mial na nic. .. dokąd zmierza ten świat!? Czy taki wimdykator czy komornik nie widzi w jakiej kto jest sytuacji i nie odróżnia oszusta który ma własny dom, świetny samochód itd od naprawdę biednego człowieka który ledwo wiąże koniec z końcem. (Wiąże tylko dlatego ze niedojada i nie ma żadnej przyjemności z zycia, bo na nic go nie stac!)dadza Ci za ciężka prace 1200zł gdzie nawet nie zjesz na obiad ryby, bo to za drogie, ciągle jesz ziemniaki i wszystko najtańszym kosztem by zaoszczędzić i weź tu splacaj długi z odstetkami !? Z czego!?? Pytam sie z czego!??? Dlaczego nie przyjrza sie uwazniej tym cwaniakom z ogromnymi majatkami którzy uciekaja przed odpowiedzialnością tylko gnebia naprawdę biednych ludzi którzy są na skraju nędzy!?? A takich w naszym kraju nie brakuje !

Może zainteresować Cię też: