PSL chce podnieść ceny piwa. Pieniądze poszłyby na remonty dróg

Polskie Stronnictwo Ludowe chce zwiększenia akcyzy na piwo o 10-15%, co dałoby 1,3 mld zł środków na remonty dróg przez samorządy - poinformowała "Puls Biznesu" posłanka PSL Genowefa Tokarska. Pomysł wywołuje obawy branży piwowarskiej, która spodziewa się spadku sprzedaży o 2 mln hektolitrów.

wróć do artykułu
  • ~ed
    (2013-11-06 10:23)
    Oczywiście podnieść o100%-a rolnikom zrefundować paliwo o 100%.
  • ~Marek
    (2013-11-06 12:36)
    PSL to niech zmienia nie ceny za piwo,tylko dużo poważniejszych i ważniejszych jest spraw w Polsce już za darmo na drogi i obowiązkowo płacimy OC wystarczy.Mniej biesiad,przywieli i nagród i głupich decyzji za które wszyscy płacą (Mucha)
  • ~Zgredek
    (2013-11-06 11:26)
    PSl-mani to jeszcze jedni idioci gospodarczy. A zreformować KRUS to znajdzie się nie tylko 1,3 mld ale więcej. Niech taksówkarze i inni co mają 1 ha nieużytków rolnych zostaną wypchnięci z KRUS-u. Bogaci rolnicy też tam nie powinni być. Tylko małorolni. O czym wie cała Polska tylko nie osły w Sejmie. Nasze piwo i tak jest za drugie w stosunku do piw produkowanych za granicą. PSL-mani patrzyli jak pada polski handel, a teraz położą polskie browary. Należy Senat zlikwidować i zmniejszyć liczbę osłów. Jak na tak mały kraj - wystarczyłaby liczba 200.
  • ~degustator tego napoju
    (2013-11-06 11:29)
    dla czego tylko na drogi jeszcze na szpitale szkoly a glownie do kieszeni tej bolszewickiej bandy /podnoscie mam blisko do czech/
  • ~Rolnik
    (2013-11-06 11:38)
    Niech złoczyńcy z PSL podniosą kary za ścinanie drzew bo 3500zł za 1cm obwodu pnia to za mało.Już zrujnowali tysiące ludzi dranie.
  • ~marian0413
    (2013-11-06 11:40)
    Mój Boże ileż to już podwyżek przeznaczono na polskie drogi? - powinniśmy jeżdzic tylko po autostradach i to światowej jakości. Złodzieje tym razem z PSLu brakuje wam na uwłaszczenie waszych zafajdanych peerelowskich familii? czujecie bliski koniec waszej grabieży? chcecie puki co nałapać ile się da, tak? - naród was za to rozliczy.
  • ~kierowca
    (2013-11-06 12:00)
    Jestem za podwyżkami wcześniej się nas pozbędziecie tylko kto będzie pracował na was darmozjadów. Już płacimy na drogi gdzie są pieniądze panie premierze piechociński - jest pan taki mały jak literki.
  • ~rybka
    (2013-11-06 12:08)
    Ja jednak myślę ,ze duzo więcej byłoby z pieniędzy po zrównaniu składek Krusu ze składkami Zusu. Na piwie na pewno byście nie zarobili,a tylko spowodowali dodatkowe bezrobocie w browarnictwie.Wasze pomysły dziwnym trafem są bardzo podejrzane.Uważam ,że w następnych wyborach PSL nie osiągnie swojego pułapu i pożegna sie ze swoim wiecznym stanowiskiem partii kanapowej.
  • ~Jan Stańczyk
    (2013-11-06 12:23)
    PSL , sprzedajna partyjka od 1945r. , za profity swoich członków , niech opodatkuje dodatkowo siebie . Zwiększyć KRUS , zmniejszyć do średniej krajowej ich uposażenia i pieniądze będą
  • ~zdziwiony Piotr
    (2013-11-06 12:26)
    Czy to jest opinia PSL czy tylko jednej durnej baby? Co taka w ogóle robi w Sejmie? Panie Piechociński - weź ją pan na dywanik i przetrzep tyłek!
  • ~Urb@
    (2013-11-06 12:29)
    A mnie od 2008 roku nikt o inflację poborów nie podnosi, jeszcze zawiesili wypłaty nagród uznaniowych o podwyżkach można zapomnieć i jak tu mieć motywację do pracy i nawet nie mogę się o to upomnieć bo wyp... z roboty.
  • ~wyborca
    (2013-11-06 12:35)
    Co w takim razie stało się z pieniędzmi które były już na drogi,, radary, w benzynie,itp. najpierw rozliczcie się z tych pieniędzy a póżniej okradajcie dalej kierowców i obywateli , to już przechodzi ludzkie pojęcie co Wy wyrabiacie z ludżmi.
  • ~obserwator-myślący
    (2013-11-06 12:49)
    Następna durnota,wieśniaków ,podniosą ceny spadnie sprzedaż,ile to już razy było praktykowane?Ale tym ćwokom można tłumaczyć,że nie wiadomo jak się obrócisz to pupa zawsze z tyłu.
  • ~kawupe
    (2013-11-06 10:59)
    Dziejowe zawirowania wypchnęły chłopków na salony i udają arystokratów. Boże, ratuj!
  • ~Tonino
    (2013-11-06 13:13)
    Wiadomo...Kmioty pędzą i piją bimber . To dla nich cena piwa nie ma większego znaczenia.
  • ~WON CEPIE,,,,,,
    (2013-11-06 14:54)
    ...A GAZ --- LPG ...???

    TOŻ TO KPINY TAKA CENA...!!!

    OD PIWA WARA --- CEPY ...!!! ...ORCZYKI...!!!
  • ~Tyrion Lannister
    (2013-11-06 15:32)
    To przechodzi wszelkie pojęcie ile razy w tym kraju trzeba płacić za to samo? No kuźwa ile razy można? A ile byśmy im nie zapłacili to i tak gwno z tego będzie.
  • ~obserwer_1
    (2013-11-06 16:08)
    zeteselowska chołota pije tylko bimber to akcyza na piwo jej zwisa. najwyższa pora żeby te wsiowe chamy zaczęły płacić zus, składkę zdrowotną i podatek dochodowy
  • ~wiesniak
    (2013-11-06 16:44)
    Oczywiście i za każdą skibe pługiem na roli od chłopka też podatek
  • ~ludek
    (2013-11-06 17:47)
    opodatkujcie cukier. ludzie beda zdrowsi jak go mniej zjedza, a i do lekarza rzadziej zajrza, wiec nfz zaoszczedzi na leczeniu!!!