Ranking samodzielności finansowej "The Economist". Polska niżej niż Bangladesz

| Aktualizacja:

 "The Economist" stworzył ranking samodzielności finansowej 26 krajów świata. W zestawieniu znalazła się też Polska. Niestety wnioski z raportu nie napawają optymizmem. Gdyby nagle zakręcono kurek z zagranicznymi pożyczkami, większe od Polski wewnętrzne szanse przetrwania ma nawet Bangladesz i Pakistan.

wróć do artykułu
  • ~ja
    (2015-11-22 18:56)
    Dlaczego na stronach BBC nie ma pływających reklam, a w tej niby szacownej gazecie strony nie otworzysz bez klikania "zamknij". My mimo biedy zafundowanej nam przez ośmioletnie rabunkowe rządy PO nie jesteśmy Bangladeszem, więc schowajcie te swoje reklamy!
  • ~Ironiamus
    (2014-05-15 17:03)
    CYTAT; "Analitycy przeprowadzili analizę czterech czynników, mówiących .." xxx Mówiące czynniki. Słyszał je ktoś?
  • ~LeSnIaCzUn
    (2013-09-18 21:01)
    TO ZESTAWIENIE NIE DZIAŁA !!!
  • ~jakto
    (2013-09-13 15:32)
    ale to mowimy o POLSCE czy o WARSZAWIE?
    "Polska w tym zestawieniu nie wypadła najlepiej. Warszawa trafiła do czołówki krajów o największym deficycie bieżącego bilansu płatniczego."
  • ~Qwerty
    (2013-09-13 14:45)
    PO podniosła VAT na ubranka dziecięce (z 8 do 23 proc.), zlikwidowała ulgę internetową oraz opodatkowała lokaty bankowe. Wszystko z myślą o tym, by żyło się lepiej.- A tu malo jeszcze !
  • ~jawny anonim
    (2013-09-13 14:34)
    tak to jest jak rządzą tym krajem matoły i złodzieje
  • ~mufka
    (2013-09-13 11:53)
    dlatego ja nie pożyczam, a oszczędzam na lokatach w getinie żeby mieć kasę w razie w.
  • ~warszawiak
    (2013-09-13 09:05)
    re Wiesio13 bicz na PISmatołki2013-09-13 08:09

    Czyli ze byla to zdrada narodu/Polski
    Dlaczego nie siedza w wiezieniu , Tusk ?
  • ~Patologia Obywatelska
    (2013-09-13 08:26)
    Wygrzebywanie resztek jedzenia ze smietnika przez glodnych i bezdomnych jest bardzo nowoczesne,europejskie i trendy.
  • ~cesa
    (2013-09-13 08:23)
    Tekst bardzo dobry. Trafić powinien na ambony, bo jak inaczej dotrzeć do kołtuńskich łbów, miłośników żółtego paska i gadających agentów wpływu i wypływu. Polska pogrążyła się w klinicznej schizofrenii. Robiący ludziom wodę z mózgu, sami nabawili się tej choroby. To klasyka. To też i kara boska. Odsyłam do ewangelii św. Łukasza.
  • ~windykator
    (2013-09-13 08:22)
    Kochane lemingii !---Witajcie w regionie cywilizacyjnej zapaści. „Siły POstępu” dokonały w Polsce dramatycznego spustoszenia
  • ~Manipulatorzy-zawodowi kłamcy
    (2013-09-13 08:20)
    Nie po to "rynki finansowe" przysłały Vincenta z Londynu do Polski żeby realizował jakąś strategię finansową zgodną z interesami naszego kraju.

    Ludzie są już tak przez media elektroniczne tak urobieni, że nawet jak widzą to nie reagują. Poza tym "polactwo" nic nie czyta zajęte grillowaniem.
    -Myślę, że dojdzie do sytuacji, że "bendom" grillować się nawzajem. Głupota i przyzwolenie sięga granic.
  • ~mecenas
    (2013-09-13 08:18)
    Raczej gwałtownie rośnie prawdopodobieństwo OGŁOSZENIA bankructwa. Bankructwo III Targowicy jest przerażającym faktem od, co najmniej, trzech lat.

    -Wszelkie progi ostrożnościowe dawno zostały przekroczone, dewastacja, rabunek kraju nie do odrobienia, a jednoczesne zadłużenie na kilkadziesiąt pokoleń nie do spłacenia.
  • ~Sami wyborcy PO tego chcieli
    (2013-09-13 08:18)
    Zelmer jest prawdziwym polskim gigantem. Posiada 22 proc. polskiego rynku. W 2012 roku zanotował sprzedaż w wysokości 737 mln zł. 23 marca tego roku Zelmer stał się własnością niemieckiej grupy Bosch und Siemens, która zapłaciła za niego ponad pół miliarda złotych.
    - Za 0,5 mld ostatnia perełka polskiej gospodarki?
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-13 08:09)
    Nawey " Niezalezna od rozumu" , nie moze zaprzeczyc ...PIS pograzyl Polske...!!!

    STRASZLIWY GOSPODARCZY SABOTAZ- (błąd ? ) PIS na Polakach !!!

    PIS podpisal umowe na dostawe gazu...za zabojcza cene na wiele lat do przodu...zerwac jej nie mozna.!
    PIS SPRZEDAL POLSKE ROSJI...!

    Przez ministra z PiS stracimy 22 mld zl do 2022 roku
    Sejmowa komisja skarbu zaprosila na czwartkowe posiedzenie b. ministra skarbu Wojciecha Jasinskiego, aby wyjasnil sprawe podpisania w 2006 roku kontaktu na dostawe gazu do Polski - poinformowal szef komisji Tadeusz Aziewicz z PO.

    Wedlug srodowego Super Expressu, minister skarbu za rzadów PiS Wojciech Jasinski podpisal wielomiliardowy kontakt na dostawe gazu do Polski, nie czytajac dokladnie umowy. W ocenie ministra skarbu Aleksandra Grada, odbiorcy gazu straca przez to 17 miliardów zlotych.

    Chodzi o wieloletnia umowe z Rosjanami na dostawe gazu do Polski. W 2006 roku Jasinski wyrazil zgode na zawarcie kontraktu. Wedlug SE, minister nie zapoznal sie dokladnie z jego trescia. Z uwagi na ograniczony czas do wyrazenia opinii, MSP nie mialo mozliwosci analizy przekazanego projektu umowy, nie mniej (...) wyrazam zgode na zawarcie umowy - czytamy w pismie z 15 listopada 2006 roku, podpisanym przez Jasinskiego-PIS
    Równiez w ocenie Pawla Olszewskiego z PO decyzja Jasinskiego dotyczaca podpisania umowy byla skandaliczna. - Minister Jasinski w sposób niezwykle nieodpowiedzialny podchodzil do kwestii kluczowej z punktu widzenia interesu panstwa - czyli bezpieczenstwa energetycznego - podkreslil.

    Jego zdaniem, sprawa podpisania umowy przez Jasinskiego to absolutnie gigantyczna afera. - Kwota 17 miliardów zlotych - na jaka narazil Polske i Polaków minister Jasinski - jest niewyobrazalna - zaznaczyl
    ---
    Byly minister skarbu p. Jasinski nie mial czasu zapoznac sie z trescia umowy
    a podpisal co w wyniku Polska do 2022r. straci 22 mld,A konsekwencje gdzie?
    To sa tzw. fachowcy PISiaków.

    Swiatowe ceny gazu pójda mocno w dól, ale dzieki wieloletniemu kontraktowi
    z Polska Gazprom nie zbankrutuje...PIS to zrobil !

    "W 2006 roku PGNiG i Skarb Panstwa PIS (minister W. Jasinski) ulegli
    presji Gazpromu i RosUkrEnergo w wyniku czego cena gazu wzrosla o okolo 10%.
    W konsekwencji, odbiorcy gazu od 2006 zaplacili w Polsce ponad 1 miliard $ wiecej za gaz
    ( 3 miliardy zlotych[stan na koniec 2009r.])
    ---
    Ukarac Jasinskiego PIS i caly PIS - powinien stanac przed Trybunalem Stanu!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-13 07:35)
    Recepta na sukces...i poparcie prezesa czyli cieple posadki z nadania PIS :
    Pomniczek
    Recepta na pomniczek smolenski :
    Recepta na pomniczek smolenski :
    Na nagrobku nie musi byc nic pieknego i wybitnego. Zazwyczaj jest kiczowaty,
    operujacy prostymi kodami. Dodatkowo mozna lopatologicznie zestawic
    ze soba dwa wydarzenia: smolenska tragedie i mord na polskich oficerach.
    Zadanie polityczne zostaje wykonane, mamy tu nierozerwalnie polaczone:
    zarys tupolewa i sylwetke Matki Bozej Katynskiej.
  • ~dekaer
    (2013-09-13 05:04)
    problem z tego typu prognozami ocenami czy analizami jest taki, że są na dzień dzisiejszy. Gdyby jednak nie akces do Unii wraz ze wszystkimi wadami i zaletami, ta ocena byłaby zupełnie inna. niemniej wniosek jest taki czy to proPo czy proPis czy jakakolwiek inna opcja, jesteśmy uznani za zależnych od "wybawców"? bo nikt nie może wątpić, że unia wspiera bezinteresownie ;)
  • ~Salvation Army
    (2013-09-12 20:42)
    re ~Wiesio13 bicz na PISmatołki2013-09-12 18:11

    4-krotnie mniej licznie "anty-europejskie" i "mocherowe" Wegry mialy w zeszlym roku ponad 3-krotnie wyzszy poziom inwestycji zagranicznych niz swietlany, upupilony, czy wrecz upupiony przez Niemcow i obficie zbroczony kwieciem propagandy tuskoland.

    Zrobilo sie tak juz w pare lat po tym jak wegierskie "mochery" postanowily oczyscic aferalna stajnie jaka odziedziczyly po ichniejszym tuskoidalnym klamcy.

    Ile to na mieszkanca?- nie martw sie gluptasiu, pomoge.
    To bedzie jakies 15 do 1 w przeliczeniu na glowe.

    Wykalibrowany wzgledem odbiorcy przyklad: to jak w meczu pilkarskim Wegry - Polska 15:1.
    Zrozumiales?

    Hipoteza robocza: Eee??? hehe
  • ~do-wrak III RP
    (2013-09-12 18:47)
    Hej, cwaniaczku- jesli Niemcy sa karlem, to czym jest Poska?
    Pewnie mröwka!!!
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-12 18:30)
    PIS cyngle Robnad, Tofik , hofman i inne..
    To wlasnie Kaczynscy postulowali i domagali sie zwiekszenia deficytu i
    drukowania pieniedzy w czasie kryzysu.:) To byla ich podstawowa recepta antykryzysowa.:)
    Masz slaba czy wybiórcza pamiec?.:) Pomysl teraz co by sie stalo gdyby wtedy zastosowano
    sie do ich rad i postulatów? Otóz dlug bylby trzykrotnie wiekszy a inflacja dwucyfrowa...
    ..matolku pisowski.:
    Masz takie pojecie o ekonomii jak swinia o astronomii.:)

Może zainteresować Cię też: