Piszą wnioski, a potem je oceniają. Patologia w NFOŚiGW

| Aktualizacja:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który ocenia wnioski o dofinansowanie ekologicznych inwestycji, jest głównym udziałowcem firmy doradczej, która pomaga klientom pozyskać dotacje - ustalił dziennik.pl. Co więcej, zdarza się, że ta sama firma pisze wniosek i bierze udział w ocenie.

wróć do artykułu
  • ~POLACKO300
    (2013-09-11 12:19)
    PLATFORAM OBYWATELSKA TO JEST PATOLOGJA
  • ~anty peezel
    (2013-09-11 10:01)
    NFOŚiGW to PZL owskie (według Burasa) chazjajstwo. Więc miernoto polska nie interesuj się tym intratnym interesem. Oby nam się dobrze żyło prawda. Pracy tam nie zdobędziecie bez mojego poparcia cha cha. Nasi towarzysze partyjni Was wykastrują po prostu fundusiku naszego dobrego i dobrze płacącego. Prawda Rączka, że tak jest.
  • ~17mw
    (2013-09-11 08:06)
    Przecież to norma ,na co tu się obrażać i denerwować.
  • ~Ernest
    (2013-09-11 09:31)
    NFOSiGW zyje z oplat ekologicznych. Rownie dobrze moglyby one byc placone bezposrednio do budzetu panstwa na specjalne konta. Skoro juz mamy tylu rzednikow w resorcie finansow, ktorzy mogliby te konta obslugiwac, przyznajac granty na inwestycje pro-ekologiczne. Ale tam sie podlaczyli politycy zyjac swietnie z synekur, ponadto BOS i szereg firm konsultingowych, ktorzy miela pieniadze tak jak to opisano. To jest instytucja od poczatku z potencjalem patologii. Sprobujcie np. dostac stamtad doplate na panele sloneczne czy termomodernizacje (cel zgodny z polityka UE). Zaoferuja wam kredyt z BOS, coz stad ze nizej oprocentowany. Taka inwestycja sie nie zwroci nawet w srednim horyzoncie czasowym. Ale pozywi sie przy niej kilkanascie osob (w NFOŚiGW, w BOS, audytorzy) - tylko nie wy!
  • ~rp
    (2013-09-11 08:01)
    a to skucha
  • ~niezłe
    (2013-09-11 11:34)
    Prowokacja, która w dodatku może odnieść odwrotny skutek. Gdybym chciał teraz napisać wniosek, to poszedłbym do KAPE, nie do BCG :)
  • ~Artykuł na zamówienie
    (2013-09-11 11:31)
    Niezła manipulacja: weźmy to zdanie: "wniosek o dofinansowanie projektu Pułtuska opracowało KAPE, które następnie na zlecenie Narodowego Funduszu prowadziło ocenę merytoryczną". Niby wszystko zgodnie z prawdą, ale KAPE oceniało INNE WNIOSKI, a nie ten dot. Pułtuska. Śmierdzi prowokacją BCG.
  • ~Demokrata
    (2013-09-11 07:54)
    Głosujcie dalej na PSL, już niedługo będą wam obiecywać gruszki na wierzbie, a wy uwierzycie!!! Polak jest głupim człowiekiem, nie uczy się na błędach, wystarczy obiecać mu za każdym razem byle g...a on zrobi wszystko!!!
  • ~007
    (2013-09-11 07:38)
    A co na to niby prezydent Bronisław Komorowski?
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-11 10:04)
    jedyna PATOLOGIA w tym biednym kraju
    to PLATFORMA OBYWATELSKA

    to jest glowne źrodlo dziadostwa, i ************
    syfu, poróbstwa - to ONI zrobili z Polski KIBEL
  • ~wawa
    (2013-09-11 07:36)
    chaos? chaos? CHAOS VINCEnTY ROSTOWSKI to jest CHAoS !!!
  • ~Tak się trzepie kasę w PO,czyli
    (2013-09-11 07:14)
    kradniemy,knujemy,rozwalamy gospodarkę może nikt nas nie rozliczy.Może się uda.
  • ~ręce opadają
    (2013-09-11 07:13)
    Takie jaja to tylko w Tuskolandi.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-11 09:30)
    Kreca lody...! rozmodleni...
    O. Rydzyk: Polsce potrzeba rózancowej rewolucji
    "To, co widze w Polsce, to wielkie odejscie od zycia w prawdzie" - mówi ojciec Tadeusz Rydzyk "Naszemu Dziennikowi". Dyrektor Radia Maryja uwaza, ze jest to jakas pozostalosc komunizmu. "To widac w róznych sferach zycia spolecznego, politycznego. Wielu woli slodkie klamstwo niz gorzka prawde, woli jakies zludzenia, którymi karmia ich ludzie od PR, czyli propagandy. Ten PR to zycie w zludzeniach" - mówi ojciec Rydzyk.

    Zdaniem ojca Rydzyka to, co sie dzieje w naszym kraju
    "jest skutkiem ogromnego klamstwa, któremu, niestety,
    duza czesc narodu sie nie sprzeciwia". "A doskonale wiemy, ze ojcem klamstwa
    jest szatan. Dlatego Polsce potrzebny jest egzorcyzm.
    Potrzeba naprawde poteznej modlitwy i odzegnania sie od wszystkiego, czego zródlem
    jest szatan, zarówno w zyciu osobistym, jak i spoleczno-politycznym" -
    mówi zalozyciel Radia Maryja w wywiadzie dla "Naszego Dziennika"
    -SZATANIE ODDAJ KASE !!!
  • ~Tusk niszczyciel całej Polski wygonił ponad
    (2013-09-11 07:10)
    2 MILIONY Polaków z kraju. rozkradł, zniszczył polskie górnictwo, stocznie będąc w UNI NIGDY nie bronił Polaków np. rybaków /oszczerczy film/ , przed rodzinami smoleńskimi szukającymi pomocy w śledztwie, uciekł by nie spotkać się z nimi. Gdy był w rządzie to wywożono walizkami dolary z banków. Na tych niszczycieli szkodników , ktoś by zagłosował ? . Narodzie obudź się. NA towarzysza I sekretarza też by głosowano, nie dość tej komuny tyle lat ?
  • ~kris
    (2013-09-11 07:06)
    Po prostu:

    KONIEC Tuska, jego nienormalności PRZESTĘPCZEJ, maltretowania Narodu Polskiego, który przez tyle lat był obrażany i dewastowany w KAŻDEJ dziedzinie ŻYCIA przez oprychów z PO.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2013-09-11 07:05)
    PO-Patologia Obywatelska ha ha !!
  • ~Hajmdal
    (2013-09-11 11:44)
    "to tak jakby sędzia był wspólnikiem adwokata - irytuje się Robert Strużkiewicz, dyrektor zarządzający BCG Polska" - naiwniak...
  • ~sokular
    (2013-09-11 08:14)
    To jak z kawału o bacy-który wszystko sobie robi sam...Niestety tutaj to MASAKRA.Mam nadzieję,że ludzie CBA czytają dziennik i nie beda tu potrzebne zawiadomienia.Dosyć tego złodziejstwa!!!
  • ~kat
    (2013-09-11 09:18)
    banda tuskowych złodziei pwoinn awisieć!!! wszystkie gnioje n asznur!!! cholerna złodzioejska nmafia!!!

Może zainteresować Cię też: