Piszą wnioski, a potem je oceniają. Patologia w NFOŚiGW

| Aktualizacja:

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który ocenia wnioski o dofinansowanie ekologicznych inwestycji, jest głównym udziałowcem firmy doradczej, która pomaga klientom pozyskać dotacje - ustalił dziennik.pl. Co więcej, zdarza się, że ta sama firma pisze wniosek i bierze udział w ocenie.

wróć do artykułu
  • ~Drzazga 101
    (2014-03-21 08:45)
    "Rzecznik Funduszu Witold Maziarz twierdzi, że w NFOŚiGW nikt nie wie, kto przygotował dany wniosek".
    O Matko, idiota ?! - jakby nie było telefonów, kuervas !
    Hej !-
  • ~Mitura
    (2013-12-20 15:19)
    A jaką rolę pełni w tym przedsięwzięciu pan Zbigniew Szpak prezes KAPE?? Czy to nie jego wywalono z hukiem z Animexu?? Co ten pan ma wspólnego z energią w ogóle? To, że jest kumplem kogoś z Gdańskiego PO??
  • ~mela
    (2013-12-16 15:37)
    co to za duet? Skucha i Koszułapa?? nic to dobrego nie wróży...
  • ~koszułapka
    (2013-12-16 15:36)
    Robert Strużkiewicz, dyrektor zarządzający BCG Polska - oburzony?? Przecież on robił to samo, tylko poprzez żonę, która siedzi w zarządzie innej firmy!!
  • ~minotaur
    (2013-09-15 22:47)
    Panie Reklewski, panie rzecznik jest was dwóch a brzmicie niczym jeden głąb.
    Nie rób pan jeden z drugim idiotów z ludzi! Osoby, które wnioski oceniają nie są przypadkowe
    o czym doskonale wiecie.
    Nie ma tu mowy o jakiejkolwiek bezstronności i obiektywności.
    Panowie, a co możecie powiedzieć na temat nowych członków rady nadzorczej KAPE z ramienia NFOSiGW,
    samego rzecznika etyki Funduszu - pana Grzegorza Mitury oraz pani Ewy Mierzwińskiej-Nowak?
    W jaki sposób zostali wytypowani...?
    Czy taką patologię można w jakiś sposób zatrzymać skoro sam zarząd przykłada do tego rękę?
  • ~pkp
    (2013-09-12 20:02)
    AZgredek znowu o Matrynie. A że piszą ci sami przynajmniej błędów niema jak by to powiedział Rudy Rydz
  • ~obserwatorka
    (2013-09-12 08:41)
    Przecież wnioski o wszelkiego rodzaju dotacje są specjalnie tak ułożone żeby szary obywatel nie potrafił sam ich wypełnić tylko korzystał z firmy założonej przez osobę z układów oczywiście za sowitą opłatą.
  • ~Zgredek
    (2013-09-12 08:07)
    Nauki nie poszły w las. Agenci Watykanu sami wprowadzili prawo kanoniczne, które regulowało stosunki majątkowe i rodzinne i międzynarodowe. Sami sądzili, sami bronili i stosowali kary - stosy, więzienia. Mieli swoja UB, Gestapo i NKWD w jednym. No i oni stali za likwidacją komuny. A sami oczywiście w w komunie żyją. Bezdomność i życie na ulicy tym ludziom nie grozi.
    Księdzu / nazywa się chyba Stasiak/ chcą zabrać odbudowany kościół /a właściwie kościół fundacji, którą on założył i odbudował ruinę/. Komuna, którą mieliśmy była wzorowana na kościelnej, wszystkim równo g, ale tym których potrzebujemy damy więcej, a nam rządzącym, najwięcej. Jak się nie wie w jakim świecie się żyje to się pozwala okradać zachłannym i cwanym. No i czy warto popierać różnych naciągaczy, którzy żółwią wywalimy tych u władzy, a my będziemy rządzić lepiej? To lepiej mają narody na bliskim wschodzie no i zwykły Polak po 1989 r. Pewno, że to zwykłe nadużycie władzy i dzieje się ono stale na naszych oczach. Choćby stosunki miedzy rodzicami i dziećmi - kto silniejszy i sprytniejszy ten rządzi.
  • ~olo abstynent
    (2013-09-11 21:36)
    Kaczyński nie zdąży zlustrować biznesów komuchów.Ma robotę na kilka lat z politykami obecnej koalicji.Czytałem Czarkowskiego.Gdzie jest niezależna kontrola państw i prokuratura?
  • ~czytelnik
    (2013-09-11 21:30)
    Radzę przeczytać teksty redaktora Marka Czarkowskiego publikowane w kilku ostatnich numerach Przeglądu.Tam są kwiatki z łączki nazywanej "inowacyjna gospodarka". Wydano setki milionów złotych na bzdety.Kryminał większy niz opisywany w Dzienniku.Ale mamy prezesa NIK z PO i Seremeta udającego ,że cos robi.
  • ~taka prawda
    (2013-09-11 20:26)
    re Tofik2013-09-11 19:53

    re~taka prawda2013-09-11 19:26
    Nie POuczaj, twoje dni jako POuczycielki już masz za sobą, a ja wiem co napisałem..
    ---
    nie wątpię
    nie mniej jednak ty nie raz i nie dwa takie teksty piszesz i pod innych adresem.Zupełnie nie słusznie .
    Tak zapewne z nawyku
    ps a "pouczycielka ",nie POuczycielka.to nie zawód a powołanie he he he
  • ~JKa
    (2013-09-11 20:23)
    tofiku ty nie jestes przekonany tylko nawiedzony ,
    inaczej ,prowadzony na sznurku przez media rydzyka.
    to wyraznie mozna odczytac w twoich dziełach.
  • ~Tofik
    (2013-09-11 19:53)
    re~taka prawda2013-09-11 19:26
    Nie POuczaj, twoje dni jako POuczycielki już masz za sobą, a ja wiem co napisałem..
  • ~Tofik
    (2013-09-11 19:23)
    re~JKa2013-09-11 18:30
    Władek Frasyniuk wrócił do korzeni.
  • ~StJ
    (2013-09-11 18:19)
    Złodziej na złodzieju, na złodzieju złodziej, a na tym złodzieju jeszcze jeden złodziej!!!
  • ~Tofik
    (2013-09-11 17:50)
    re~JKa2013-09-11 17:39
    Sypiesz się jak stary worek. Trolowanie uczyniłeś źródłem dochodu, ilość nicków nieograniczona. Jeszcze te osądy innych według własnego skur.wienia. Nie każdy jest dziwką i pracuje dla alfonsa, są ludzie o własnych przekonaniach, ale dla ciebie to niewyobrażalne.
  • ~Tofik
    (2013-09-11 17:43)
    re~JKa2013-09-11 17:30
    Sądząc z wpisów jesteś tyPOwym elektoratem PZPO, albo dziwka albo złodziej.
  • ~Aga
    (2013-09-11 17:40)
    Zwykli zlodzieje
  • ~JKa
    (2013-09-11 17:30)
    ~polak2013-09-11 17:06

    TAK ROZKRADAJA TEN KRAJ KIEDY TO SIE WRESCIE SKONCZY ITYCH ZŁODZIEJI ROZLICZY>
    ---
    Widze ze dla PISdzielcow ten Dziennik to sciana placzu ,
    jedzccie moz lepiej do Jerozolimy do waszego Jezusia i tam sie wyzalcie pod sciana placzu.
  • ~polak
    (2013-09-11 17:06)
    TAK ROZKRADAJA TEN KRAJ KIEDY TO SIE WRESCIE SKONCZY ITYCH ZŁODZIEJI ROZLICZY>

Może zainteresować Cię też: