Zasoby węgla wystarczą na wiele lat

| Aktualizacja:

Węgiel jeszcze długo będzie naszym paliwem energetycznym. Według wiceministra gospodarki tak zwane "czarne złoto" jest najtańszym obecnie źródłem energii w Polsce.

wróć do artykułu
  • ~kupujący
    (2013-07-26 17:28)
    Ciekawa gospodarka cenowa,tego paliwa kupujący od nas płaci przy wywozie z Polski za tonę 73 dolary,a Polak w swym kraju na domowy użytek płaci za tonę ok 1000 zł .łajdactwo i złodziejstwo w jednym.Jak zwykle Polak w własnym kraju jest traktowany jako wróg.
  • ~123456789
    (2013-07-26 21:15)
    Jak sobie podstawisz pociąg pod kopalnie i kupisz 10 tysięcy ton to może też zapłacisz 73 dolary
  • ~gugcia
    (2013-07-26 22:44)
    nasz MPEC w Krakowie tez placi za wegiel podobnie cos ok.80 dol za tone,tyle,ze MPEC grzejacy miasto 900 tysieczne kupuje tego wegla troche wiecej na raz niz pan Jasiu do swojego domku.W RFN dobre piwo kupi sie w hurcie po 1,70 zl,a w Polsce za to samo w Realu wolaja ok.6 zl,takie jest zycie.
  • ~pol anka
    (2013-07-27 13:20)
    zapewnienia ministra to odpowiedź na zaniepokojenie otrzymujących deputat węglowy. W Sejmie jest projekt objęcia prawem dziedziczenia deputatu
  • ~vp
    (2013-07-27 14:11)
    Ja zaś dodam od siebie ,że znając talenta związkowców kopalnianych ,nawet po zakończeniu eksploatacji będą udawać zjazdy na dół jak to uczynił już jeden z ich koegów. Czerkawski jeżdził na poziom kopalni nieistniejącym szybem by udowodnić jak on biedak ciężko haruje.
  • ~Mit
    (2013-07-27 16:34)
    Nie ma czegos takiego jak Zaglebie Slaskie.
  • ~POparzony
    (2013-07-27 16:47)
    To w POlsce już nie nazywa się węgiel.
    To jest "najprawdziwszy grafen", tyle że w wielu warstwach a nie jednej.
    Czarni go wydobędą za każdą kasę którą dostaną, byleby była duża.
  • ~hanys
    (2013-07-27 17:03)
    Jakim trzeba być idiotą, żeby powiedzieć ZAGŁĘBIE ŚLĄSKIE ??? !!!
  • ~czytacz
    (2013-07-27 20:58)
    Tak czy inaczej najbardziej Polaków łupi polski rząd (ceny paliw w Polsce ok 5.70 gdy na Zach. ok. 6,60 przy 4 kronej róznicy w zrobkach) - to taki koloryt od 1945..
  • ~satyr
    (2013-07-28 21:05)
    Ludzkość (cywilizacja) "oparta" na węglu, MA(tołki).
    Prof. Sedlak "sugeruje" ze na "krzemie" (pierwiastek chemiczny).
  • ~Drzazga 101
    (2013-07-29 15:01)
    O Matko, czy ja cóś z tego kumam, no bo dwa wiersze wyżej piszą, że UZALEŻNIAMY się od węgła z Rosji, bo polski za drogi. A o tym ZGAZOWANIU węgiełka, jako o NAJEFEKTYWNIEJSZEJ metodzie jego spożytkowania, to ja już słyszę od czasów wczesnego Gierka. Ile jeszcze wody spłynie w moich rurach kanalizacyjnych, żeby ten gnojek McDonald starł z oblicza Ziemi - TEJ ZIEMI - tego drugiego gnojka Grada, z tym jego specgrupą od energetyki jądrowej, której walka z odpadami nie jest skalkulowana do cen energii atomowej, tylko to sfinansuje Fundusz Ochrony Środowiska. EXTRA kalkulacja tych karłów politycznych, bo jak się zamówi jakąś elektrownię atomową, dajmy na to u Żabojadów, to jakieś synekurki-łapóweńki KAPNĄ, a jak się zamówi konwencjonalną elektrowienkę w Polsce, no to guano będziemy z tego mieli, MY, Platformersy, tyle, że nie wszystkie, a jeno te wybrane w ŚCISŁYM gronie naszej, cosa nostry made in Poland.
    Hej !-