Balcerowicz ostro o OFE: propaganda, nacjonalizacja, manipulacja

| Aktualizacja:

"Nie jesteśmy społeczeństwem baranów" - odpowiada Leszek Balcerowicz twórcom reformy emerytalnej. Były minister finansów i szef Narodowego Banku Centralnego krytykuje przedstawione możliwości zmian, które zwiększają rolę ZUS kosztem OFE.

wróć do artykułu
  • ~BODZIO.
    (2013-06-28 17:28)
    ---I ---PO--P0OLSCE---!!!
  • ~mmm
    (2013-06-29 08:47)
    Propaganda, manipulacja, niezrozumiały bełkot, ... to tzw ostra wypowiedź Balcerowicza.

    OFE to Amber Gold inaczej , powołany na mocy ustawy.

    To przymusowe przekazywanie pieniędzy ciemnego ludu, niestety stada baranów, prywatnym firmom założonym i zorganizowanym na potrzeby geszeftu , których właściciele zarabiają niebotyczną forsę ( tajemnica) za nic nie odpowiadając i nikt nie wie jak i jaką emeryturę lud ciężko pracujący otrzyma.
    Wiadomo, że w interesie OFE - Amber Gold inaczej, wydłużono wiek emerytalny do 67 lat. Ciekawe dlaczego nikt tego nie dostrzega?

    Stado baranów?

    To państwo ( podatnicy zwani ciemnym ludem, stadem baranów) odpowiada jak FE upadną, zbankrutują.

    Balcerowicz nazywa przekazywaną forsę FE oszczędnościami - kpina , rzeczywiście traktuje ludzi jak stado baranów.
    Jak można oszczędnościami nazwać forsę przekazywaną pod przymusem, nie wiadomo komu, do których to płacący przez kilkadziesiąt lat nie ma się żadnego dostępu a emeryturę w przyszłości można porównać do bańki mydlanej. Firma prywatna może zbankrutować!

    TZW dziedziczenie to kolejne oszustwo, czy Balcerowicz wyjaśnił na czym ono polega? To dopiero AMBER GOLD inaczej.

    Balcerowicz zniszczył i niszczy wszystko co państwowe a tworzy przywileje dla wąskiej grupy ludzi - cwaniaków żeby się zgodnie z prawem , bez ryzyka bogacili się i wspierali różnego rodzaju Fundacje.

    Czy system OFE, z punktu widzenia interesu emerytów zdał w jakimś kraju egzamin? W jakim?

    Twórcy i realizatorzy tego systemu powinni stanąć przed przed komisją śledczą .

    Demokracja to wolny wybór - tak? Jaki to wolny wybór mają płacący przymusowa składki na OFE ?
    OFE to wolność gospodarcza , gospodarka rynkowa, ... inaczej
    Czyli tak jak to dawniej bywało, system w którym nędzarze tworzą bogactwo bogatych. OFE to tylko jeden z elementów systemu dzielących stado baranów na bogaczy i nędzarzy
  • ~Kokos
    (2013-06-28 19:14)
    OFE to zwykłe oszustwo , po co komu pieniądze których nie można sobie wybrać? Buzek, Balcerowicz i KOBE bronią siebie, ziomków i pociotków mających ciepłe stołeczki w OFE, a nie naszych pieniędzy! Przynależność do OFE powinna być w demokratycznym państwie dobrowolna ,a nie przymusowa. ZLIKWIDOWAĆ jak najszybciej złodziejskie OFE zanim rozkradną nasze pieniądze jak AmberGold czy SkyClub, a pieniądze przelać do ZUS-u. A skoro pieniądze w funduszach są nasze to je nam oddajcie do ręki. Tym bardziej ,że połowa z nas żyje w nędzy to się nam przydadzą. BŁAGAMY p.ROSTOWSKI ZLIKWIDUJ PAN TE OFE, polepszy się emerytom i dług publiczny zmniejszy się przyszłym pokoleniom, a i prezesi i nieroby z OFE potracą swoje stołki i nie będą nas już okradać. DAJCIE MOŻLIWOŚĆ SWOBODNEGO WYBORU POMIĘDZY PRYWATNYM AmberOFE ,a PAŃSTWOWYM ZUS-em.
  • ~malpa.tusk.kaszebe.gov.acta.zbuk.merputin
    (2013-06-28 19:19)
    Pierwszy ukradziony wedle recepty J.K.Bieleckiego MILION - to byl tylko taki rodzaj pierwszego "grantu" dla spoconych z przejecia i napalonych na latwy szmal cwaniaczkow i kombinatorow, grantu przyznanego sobie przez nich dla sfinansowania i przeprowadzenia kombinacji na zupelnie inną skalę, a mianowicie opracowania i wdrożenia metody na to, "jak ukrasc pierwszy MILIARD"!
    I to jest już teraz stary wyprobowany "polski patent"!
    Potem już poszlo im jak po masle i dzisiaj "oni" mają już SETKI UKRADZIONYCH NAM MILIARDOW!!!

    A naiwni Polacy - w tradycyjnym niemym uwielbieniu, szacunku i podziwie dla "profesorow", "prezydentow" i "premierow" - pokornie przyznawali zlodziejom coraz to nowe granty, szczodrze patronowali tej naukowej dzialalnosci i uprawiali ten swój niezrozumialy żarliwy kult "narodowych" patronow takich jak św. Miro, św. Rycho, św. Zbycho, św. Bul i św. Grzech!
    To już lepiej bylo przez te wszystkie lata wedle uznania dawac na tace!
    Teraz pozostalo nam już tylko zabalsamowanie naszych świetych we wrzacej smole, obsypanie edredonowym puchem dla wiekszego komfortu i wyslanie ich w nagrode do nieba w charakterze aniolkow!

    A ten Bielecki to jest teraz pierwszy doradca ekonomiczny Tuska i doradza mu w sprawie zayebania nam "pierwszego biliona"!
    Ale podobno Bondaryk zostawil w szufladzie w swoim biurku w ABW jakieś smrody na Bieleckiego w sprawie FOZZ, w sprawie bankructwa OLT, w sprawie kursu akcji KGHM, w sprawie lobbingu za sprzedażą ruskim akcji "Azotów" i w wielu innych sprawkach, w których Bielecki maczał swoje brudne łapy - a teraz podobno Tusk na chwile wyszedł z Bieleckim do sracza, żeby omówić ważne sprawy państwowe - i ktoś te szuflade otworzył i szybko ze strachu wsadził pod dywan...
    Na razie tylko lekko cuchnie pod dywanem...
    ... ale może niebawem dojśc do zatrucia czadem ze zbyt pospiesznie palonego skoroszytu...
    ... a i dywan chyba się właśnie przepala na wylot...
  • ~Ostrzyżony od lat
    (2013-06-28 19:20)
    Balcerowicz -pierwszy strzygacz baranów i wariata udaje albo ekonomistę...
  • ~tyz
    (2013-06-28 19:25)
    wystarczy ze zaistnieje jakis wiekszy kryzys i juz bedzie po pieniadzach w OFE Jest wiele przykladow bankructwa bankow i funduszy.Natomiast emerytury z ZUS sa gwarantowane przez panstwo i wyplacane az do smierci.Pomysl idioto gdzie chcesz lokowac pieniadze.
  • ~pb
    (2013-06-28 19:34)
    kto temu idiocie płaci za jego rządów z ludzi zrobił dziadów jego ekonomia polega na zabieraniu wszystkiego ludziom np .zasiłek pogrzebowy a jego przekryty uchodzą płazem to jest człowiek bez honoru
  • ~tak se szydzę
    (2013-06-28 20:09)
    rozumiem, ze bedzie takze opcja dobrowolnosci co by przesunac pieniądze z ZUSu do OFE???
  • ~doświadczona
    (2013-06-28 20:43)
    jeśli ktoś włożył jakieś pieniądze w fundusze inwestycyjne gdzie za obsługe pobierają niższą prowizję niż w OFE to wie co czeka jego składka obligatoryjna w OFE .Balcerowicz uważa Polaków za baranów i jeszcze ma czelność się mądrzyć.
  • ~Oburzony
    (2013-06-28 21:01)
    Balcerowicz założył tego stwora i broni go za wszelką cenę to on ponosi odpowiedzialność za kryzys w POLSCE to on obiecywał po dwóch latach zaciskania pasa że się poprawi ale chyba jemu na koncie zakłada debilne liczniki a wśród niektórych pismaków ma poklask co to za demokracja że było zmuszać obywateli do przynależności do OFE jak pytanie brzmi o dobro wolność to jest wielkim obrońcom nie powinien nawet sie wypowiadać zniszczył gospodarkę POLSKĄ WIELASZKODA ŻE NIEMA ANDRZEJA LEPERA ON JEDEN WSKAZYWAŁ MIEJSCE BALCEROWICZOWI skleroza nie boli
  • ~zg
    (2013-06-28 21:49)
    Wiekszosc forumowiczow to tylko bla,bla,bla matoly sluchajcie Roztowskiego bedzie pelna kasa.
  • ~juz
    (2013-06-28 22:27)
    to rzady Solidarnosci i Uni Wolnosci za rzadow Buzka Balcerowicza doprowadzily do totalnego zadluzenia kraju.Pieniadze ktore szly do OFE tworzyly dziure w ZUS -ie ZUS-owi brakowalo pieniedzy na wyplate emerytom .Ta dziure rzady musialy pokrwywac z budzetu panstwa i miedzy innymi ze sprzedazy zakladow.Z roku na rok powiekszalo sie zadluzenie naszego kraju Pieniadze w OFE nie pracowaly dla kraju bogacily elity zarzadajece tymi funduszami Za powstanie tego tak totalnego zadluzenia kraju winne sa wszystkie rzady zarzadzajace po rzadach Buzka i Balcerowicza ze nie podjely decyzji uzdrawiajacej .Nastepnym czynnikem powstawania dziury w ZUS -ie sa przywileje gornikow sedziow i prokuratorow ksiezy i rolnikow do ktorych panstwo doplaca kilka dziesiat milaiardow rocznie.
  • ~rozliczyć go
    (2013-06-28 23:39)
    OFE=FOZZ a pan Balcerowicz śmieje się z Nas
  • ~Amato
    (2013-06-29 08:04)
    Widziałem dzisiaj w telewizji tego największego szkodnika narodowego o nazwisku Balcerowicz, który urządził cały naród na cacy ze swoimi bandyckimi reformami. To on jest winny pauperyzacji społeczeństwa, rozkradzeniu polskiej ziemi popegeerowskiej i teraz pułapki OFE. Bredził jak najęty, a na pytanie dziennikarza, dlaczego OFE kupowały wyłącznie obligacje państwowe, powiedział że ... musiały nabyć doświadczenia. Jeśli tak to po co było do kuuwy nędzy transferować pieniądze polskich piodatników na aferalne konta OFE, pomniejszać je o 25% kosztów manipulacyjnych i potem wracać do budżetu poprzez obligację?. Pan Balcerowicz powinien stanąćprzed sądem. Rację miał śp. Lepper kiedy to proponował. Pan Feffrey Sachs i Balcerowicz to dwaj niespełnieni Nobliści, dobrze ich podsumował słynny ekonomista, faktyczny laureat nagrody Nobla Joseph Stigliz w książce "Cienie globalizacji" niestety nie wydanej po polsku. Balcerowicz może pieprzyć te swoje głodne kawały kiedy zejdzie z dochodami m miesięcznymi do półtora dwóch tysięcy złotych i zobaczy jak to jest. Utytułowany bufon .
  • ~Sdziadek
    (2013-06-29 08:19)
    Wczoraj PO ogrodzilo sie gdzies na slazku nie wypuscic ich z tamtad przez pol roku pozostawiajac im jedynie szczaw i mirabelki , Wtedy nie bedzie zmian w PFFe a zywnosc stanieje 6%
  • ~Sdziadek
    (2013-06-29 08:48)
    PO na Slosku porzadnie ogrodzilo sie plotem i teraz beda zyc w rezerwacie,.,
  • ~Komuszek
    (2013-06-28 19:27)
    BRAKUJE ROMANA ZAMBROWSKIEGO I SZWADRONOW SMIERCI ZA SABOTAZ!!!
  • ~Liberator
    (2013-06-29 11:34)
    Interesuje mnie tylko płatność środkami pieniężnymi za moją opinię na temat OFE, a nie jakieś wirtualne bzdety. Co tydzień ukaże się informacja na temat ewentualnego zainteresowania się przez OFE moją ofertą (do czasu uchwały przez podjętej parlament w tej sprawie).
  • ~Liberator
    (2013-06-29 09:36)
    Na dzień dzisiejszy OFE nie zainteresowały się moją ofertą.
  • ~j.jan
    (2013-06-29 13:36)
    Nie wierzę balcerowiczowi. To co robi to propaganda. Nie zwraca uwagi na państwo. U niego zawsze liczyła sie prywata. I co teraz mamy.

Może zainteresować Cię też: