Polska wywalczy unijne miliardy? "Spora szansa na porozumienie"

| Aktualizacja:

Dobre wieści z Brukseli. Na najbliższym szczycie Unii Europejskiej uda się zawrzeć budżetowy kompromis. Polsce uda się ocalić miliardy na politykę spójności, choć jest kilka spraw, z których Warszawa zadowolona nie będzie.

wróć do artykułu
  • ~Ironimuss
    (2013-01-22 07:36)
    1. "Polsce uda się ocalić miliardy na politykę spójności." - Miliardy na politykę tzw. dziennikarzy?
    2. "..choć jest kilka spraw, z których Warszawa zadowolona nie będzie." - Natomiast tzw dziennikarze bardzo
  • ~Doradca
    (2013-01-22 08:29)
    Ściema straszna z tymi funduszami. Już teraz kryteria ich przyznawania są tak wyśrubowane że prawie nie możliwe do realizacji. A jak się słyszy tu i tam w nowej perspektywie będzie jeszcze gorzej. Już teraz instytucje zarządzające mają nakazane jak najwięcej zwrócić do Komisji Europejskiej.
    Jednym słowem Tusk kasę wywalczy tylko nie będzie szans na jej wykorzystanie (czyli nie wywalczy).
    Panowie redaktorzy proszę się zainteresować tematem bo jest b. ciekawy.
  • ~unia
    (2013-01-22 08:36)
    Buhahaha - POlska walczy o miliardy - A GOOOOWNO DOSTANIE!
  • ~Reporter z PAPą
    (2013-01-22 08:42)
    Tusk przypomina mi postac starszego łysego pana z filmików komediowych Benny Hilla.Benny stale klepie go po głowie,drwiąc i kpiąc z niego.Tak samo jest z Tuskiem,poklepywany po łepetynie przez Merkel,Putina itp. Chodzi z dumą i się chwali - to mnie Angela klepie po łbie,wmawiając wszystkim że to jest "rodzaj partnerstwa" i szacunku.Media pokazują,jakim to szacunkiem jest obdarzany nasz wielki "Pinokio" - oklepywany na salonach europejskich po głowie.Teraz jak wszystko poustawiane,nikt poważny nie ma czasu oklepywac Pinokia,a on to tak uwielbia ... i wszystkie lemingi,oczekują z utęsknieniem,na te gesty "szacunku i podziwu" dla pierwszego leminga RP
  • ~luk1407
    (2013-01-22 09:29)
    BESTIA z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA Orędzie nr 351 z serii Ostrzeżenie Niedziela, 19.02.2012, godz. 03.00 Moja droga, umiłowana córko, nie musicie obawiać się tych przekazów. Ponieważ dawane są one światu z powodu MIŁOŚCI, jaką mam dla całej ludzkości. Znajomość nadchodzących wydarzeń pomoże przygotować Moje dzieci, tak aby mogły bronić Prawdy. Moje ostrzeżenia mogą pomóc w szerzeniu nawrócenia i pozwolą po raz kolejny potwierdzić Moim dzieciom Prawdę Mojej obietnicy Powtórnego Przyjścia. Moje Powtórne Przyjście odbędzie się w czasach waszego życia, dzieci. Wy, z tego wybranego pokolenia, będziecie korzystać z CUDÓW Mojego Chwalebnego Królowania na ziemi. Obejmuję pośród was, Moich WYBRANI dzieci, tych, którzy odwrócili się od mnie i zaprzeczają Istnieniu Mojego ukochanego Ojca, Najwyższego Boga. Moja Miłość obejmie tych, którzy Mną gardzą. Z czasem nawrócą się. Uznanie Moich przekazów dawanych tobie, Mojemu prorokowi CZASÓW OSTATECZNYCH, któremu dana jest odpowiedzialność otwarcia siedmiu pieczęci, nie wystarczy. To, co jest naprawdę ważne, to Zbawienie wszystkich waszych braci i sióstr na całym świecie. Dwóch sojuszników, Rosja i Chiny, połączy siły. Stanie się tak, kiedy bestia z dziesięcioma rogami podniesie się, aby zdominować swoje długo cierpiące niewinne narody. Moja córko, bestią z dziesięcioma rogami jest UNIA EUROPEJSKA, zwana Babilonem w Księdze Objawienia. Babilon upadnie i zostanie zdominowany przez wielkiego czerwonego smoka, Chiny i jego sojusznika niedźwiedzia, ROSJĘ. Kiedy to nastąpi, zapanuje komunizm i biada temu, kto będzie widziany, że praktykuje swoją religię w ich obecności. Wszystkie religie zostaną zakazane, ale Chrześcijanie będą cierpieć największe prześladowania. Rzymsko-Katolicy nie będą w ogóle tolerowani i będą musieli odprawiać MSZE W TAJEMNICY. Dzieci, wszyscy Moi wyznawcy, nadszedł czas, aby rozpocząć planowanie waszej przyszłości. Będę prowadził was w każdej chwili. Rozpocznijcie przygotowania teraz, ponieważ dany będzie czas, aby to zrobić. Ponownie mówię wam, modlitwa, i to wiele modlitw, osłabi moc bestii, NIEDŹWIEDZIA i CZERWONEGO SMOKA. Będą panować przez bardzo krótki czas. A po tym zostaną zniszczeni. Wasz Ukochany Zbawiciel Odkupiciel ludzkości Jezus Chrystus
  • ~Gusiek460
    (2013-01-22 11:43)
    Zawrzeć to my zawsze możemy, tylko czy coś z tego wydrzeć potrafimy ?
  • ~TO SKUBANIE A NIE WALKA
    (2013-01-22 22:40)
    W OSTATNICH LATACH POLSKA OPEDZLOWALA UE NA GRUBE MILIARDY EURO. W 2004 POLSKA SKUBNELA UE NA 16 MILIARDOW EURO. W 2005 I 2006 POLSKA SKUBNELA NASTEPNE 30 MILIARDY EURO.. POMIEDZY 2007 A 2013 POLSKA SUKBNELA EU NA NASTEPNE 70 MILIARDOW EURO, NA LATA 2014 - 2020 POLSKA MA ZAMIAR SKUBNAC NASTEPNE 70 MILARDOW EURO.

    JAK DO TEJ PORT na Polskę przypada 25 proc. wszystkich unijnych środków wypłaconych dotąd państwom członkowskim przez Komisję Europejską -
  • ~hahaha
    (2013-01-23 00:48)
    pewnie nic z tego nie wyjdzie, dla mnie to pic na wodę..same dotacje to jakaś bujda na resorach. gdyby nie getin i kredyt gotówkowy w życiu nie ruszyłabym z miejsca. umiesz liczyć, licz na siebie.
  • ~LUDZIE, LUDZIE CUDA W TEJ BUDZIE
    (2013-01-23 02:10)
    WYNIKA Z TEGO ZE OF 2004 POLSKA SKUBNELA UE NA JAKIES 240 MILIARDY EURO. I TOL TEZ COD JAK BY NAPISAL LIDER PO GOSPODARCZY ZIELONEJ WSYPY.
  • ~exPo_2013
    (2013-01-23 15:07)
    Odejmij to co Polska MUSI co roku wpłacić od tego co MOŻE co roku dostać (pod ściśle określonymi warunkami - inaczej trzeba oddać!). Później popatrz na strumień płatności czyli popatrz gdzie jest końcowy "odbiorca" kasy i zobaczysz jak działa mechanizm "dawania" kasy z UE. Do tego dolicz koszt odsetek od wkładu własnego w projekty - odsetki też płyną na Zachód... czyli jak dać aby dostać jeszcze więcej - dewiza Zachodu...
  • ~BM
    (2013-01-23 16:27)
    IDIOTYCZNE WPISY!
    PISZĄ JE PISOWCY, NIEUDACZNICY.SIEDZĄ W DOMU I CZEKAJĄ AZ IM KTOS PRZYNIESIE ZASIŁEK.
    PRACA DLA NICH JEST HAŃBĄ.
    CELEM POCHODY.
    WEZCIE SIE W KONCU DO ROBOTY,NIE MAM OCHOTY WAS UTRZYMYWAC, LENIE,
  • ~@ expo-2013 ODPOWIEDZ
    (2013-01-23 17:51)
    JAK DO TEJ PORY na Polskę przypada 25 proc. wszystkich unijnych środków wypłaconych dotąd państwom członkowskim przez Komisję Europejską -
    W OSTATNICH LATACH POLSKA OPEDZLOWALA UE NA GRUBE MILIARDY EURO. W 2004 POLSKA SKUBNELA UE NA 16 MILIARDOW EURO. W 2005 I 2006 POLSKA SKUBNELA NASTEPNE 30 MILIARDY EURO.. POMIEDZY 2007 A 2013 POLSKA SUKBNELA EU NA NASTEPNE 76 MILIARDOW EURO, NA LATA 2014 - 2020 POLSKA MA ZAMIAR SKUBNAC NASTEPNE 70 MILARDOW EURO.
    Polska wnosi do budzetu UE okolo 2 % naszego budzetu CZYLI OK. 300 MILARDOW ZLOTCH = 72 MILARDY EURO = 2 % Z TEGO = 1,5 MILIARDA EURO WPLATY ROCZNIE DO KASY UE.
    CZYLI JESLI W 17 LATACH POLSKA DOSTALA LUB DOSTANIE OK. 220 MILARDOW EURO TO WPLACI DO KASY UNII TYLKO OK. 25 MILARDOW EURO. TAK WIEC NA FRIKO MA OK. 200 MILIARDOW.

Może zainteresować Cię też: