Pokonali fiskusa w sądzie. Gigantyczne odszkodowanie dla katowickiej firmy

| Aktualizacja:

27,8 mln zł wraz z odsetkami ma zapłacić Skarb Państwa katowickiej spółce Ideon za błędne decyzje organów podatkowych - zdecydował Sąd Okręgowy w Katowicach. Chodzi o decyzje aparatu skarbowego z czasów, gdy spółka nosiła nazwę Centrozap.

wróć do artykułu
  • ~Falk
    (2013-01-17 21:51)
    W kwestii odzyskiwania odszkodowania polecam dosknałą kancelarię prawną z wieloletnim doświadczeniem.Teodorowski & Wojtaszak z Krakowa to perfekcjoniści.
  • ~życzliwa
    (2012-10-31 16:15)
    prosiłbym by nie obrażać osób pracujących np. w toaletach. Dlatego. że każda praca jest potrzebna i trzeba ją szanować. Jeśli urzędnik państwowy jej nie wykonał dobrze powinien za to odpowiadć przed przełożonym. Ewentualne miejsce zatrudnienia powinno być bardzo bliskie fantazji. Urządnik w każdym państwie powinien służyć obywatelowi. Jeśli byśmy zatrudniali takich urzędników w TOALETACH dopiero byśmy byli śmierdzącym kraje i ****** płynącym !!!
  • ~robotnik
    (2012-10-29 10:14)
    Te "pszedsiembiorce" to złodzieje i tszeba ich łupić bo okradajo robotnika i chłopa!
  • ~Emeryt
    (2012-10-29 09:37)
    W Gdańskim sądzie ktoś ukradł 800tys. zł. Z depozytu sądowego. I oczywiście nikt nie ponosi odpowiedzialności za to. A o ilu przekrętach prokuratury, sądów, US nie wiemy? O ilu zlikwidowanych w ten sposób firmach nic się nie mówi? Po latach ci rzekomi "przestępcy" okazują się być niewinnymi, zaś bandyci w togach lub legitymacją inspektora US są nagradzani i awansowani na wyższe stanowiska. Nawet za czasów powszechnie znienawidzonej komuny nie było takich bandytów.
  • ~SBfinansjera
    (2012-10-28 13:45)
    urzędnicy skarbowi to opresyjni bandyci i złodziejskie pijawki niszczące społeczeństwo obywatelskie i przedsiębiorczość PO to by żyło się lepiej eSBekom typu TW Ernest czy inne kulczyki
  • ~poli
    (2012-10-27 23:05)
    To nie podatnik powinien płacić takie odszkodowania ale szefowie, kierownicy i pracownicy urzędu skarbowego. Konkretne osoby winne podejmowania złych decyzji powinny ponieść zasłużoną karę poprzez konfiskatę ich całych majątków oraz ich rodzin i posiedzieć za to w więzieniu co najmniej tak długo jak ten proces się ciągnął .
  • ~ja
    (2012-10-27 02:14)
    Aroganckie panstwo, niszczace przedsiebiorcow ktorzy daja prace. Polska w rankingu na przychylnosc businessowi jest na 48 miejscu na rowni z Zambia.
  • ~elg
    (2012-10-26 16:46)
    Szanowni komentatorzy raczą zauważyć że za owego Tuska na którego tak plujecie to wypłaca się odszkodowanie, natomiast cała sprawa miała miejsce sporo lat temu i tyle się to ciągnęło. Za czyich rządów kazano firmie płacić proszę już sprawdzić we własnym zakresie.
    Na Tuska można narzekać z nieskończonej ilości innych powodów, ale tu akurat wykazujecie się ignorancją.
  • ~towariszcz z kgiebe
    (2012-10-26 11:09)
    centrozap - software katia ? i panowie z wsi co sluzą polsce?
    cyrk - ale to my za to placimy
  • ~ja
    (2012-10-26 09:09)
    W sprawach podatkowych nawet sądy wydają rózne wyroki w podobnych sprawach,może w pierwszej kolejności wymienić tworzących bzdurne,niejasne niejednoznaczne itd.przepisy prawa
  • ~Franko
    (2012-10-26 06:29)
    Odpowiedzalni za to urzędnicy powinni być na pysk wyrzuceni bez możliwoci zatrudnienia chyba że w kiblach na dworcach
  • ~Max
    (2012-10-25 18:08)
    Organy podatkowe, aparat skarbowy cóż za wysublimowane nazwy.
    To skundlona władza urzędasów, powinni odpowiadać tak jak my prowadzący działalność gospodarczą, cały swoim majątkiem i dalej, Skarb Państwa - to właśnie my płacący podatki. Komu powierzyliśmy pieczę nad tym majątkiem? Mirom, Zbychom, Vincentom, Donaldom itp specjalistom.
  • ~Miklus
    (2012-10-25 16:19)
    Nie raz i nie dwa urzędnicy skarbówki narazili skarb państwa na wypłatę wysokich odszkodowań. Ale czy choć raz spotkały ich z tego tytułu jakieś dolegliwości?
  • ~obserwer_1
    (2012-10-25 16:07)
    sąd powinien zaznaczyć że to odszkodowanie solidarnie ze swoich kieszeni zapłacą rostowski i jego janczarzy
  • ~cyklista
    (2012-10-25 15:24)
    To nie jest żaden news. News będzie wtedy kiedy za błędy zapłacą konkretne osoby, an nie wszyscy (tzw. skarb państwa)
  • ~Ja
    (2012-10-25 15:20)
    Jak słyszę tuska i jego priorytety to mnie szlak trafia. Ten oszust POwolał na stanowiska ludzi którzy nie mają pojęcia o tym do czego zostali powołani a my podatnicy mamy za to płacić. O nie palancie jeden za swą głupotę będziesz sam placił.Tem rząd to jest rząd oszustów, złodziei, dlatego mowimy dość już nam twoje cuda obrzydły!!!1111 PRECZ!!!
  • ~WSI ma metody na wyciaganie pieniedzy
    (2012-10-25 15:19)
    ...super POmysl jak z Amber Gold...narod to kupi.
  • ~ziutek
    (2012-10-25 14:28)
    a co z urzędnikami co ten niby przekręt wymyślili
  • ~Zbyszek