Zimą będzie brakować prądu

| Aktualizacja:

Silne mrozy w połączeniu z awariami elektrowni mogą wywołać przerwy w dostawach energii. Kryzys nadejdzie już wkrótce - między listopadem a lutym - ostrzegają specjaliści. Najpierw uderzy w odbiorców prywatnych.

wróć do artykułu
  • ~marchewa
    (2012-10-24 18:55)
    Brak prądu wina PiS.Bo nie dopilnował PO a rządzący są wspaniali i doskonali.
  • ~jujcon
    (2012-10-22 17:03)
    W duzych miastach nie zabraknie pradu bo ogrzewanie mieszkan czesto jest z
    wiazane z zasilaniem energia elektryczna(pompy ,iskrowniki). A w mniejszych miastach nie zyja ludzie i wystarczy im ognisko,(walka o ogien) Pieprzenie,niech od razu powiedza ze prad bedzie drozszy.Jeszcze troszke i bedzie drozszy od zlota. Co za kraj i ******************************* naprawde w naszym kraju nie ma madrzejszych ludzi.Od 30 lat slysze,jeszcze pare lat ibedzie ************ prawda.
  • ~StJ
    (2012-10-21 21:31)
    Nasi "wodzowie" nie dorastają czeskim do pięt!! "Mądry" Mazowiecki zlikwidował prawie-że gotową do pracy elektrownię atomową w Żarnowcu, zerwał kontrakty na dostawę broni do Iraku, bo myślał,że mu za to Zachód naleje miodu do dooppy!! Czesi postąpili zupełnie inaczej dokończyli dopiero co rozpoczętą {5% zaawansowania) budowę elektrowni atomowej w Temelinie, wywiązali się z zawartych już kontraktów z Irakiem!!
    Czesi mają prądu w brud,
    a nam został tylko smród!!!
  • ~elka
    (2012-10-20 21:14)
    Dlaczego ten tekst napisany jest w trybie twierdzącycm, a nie przypuszczającym? Przecież nie wiadomo, czy duże mrozy w ogóle będą i jak długo? A porady specjalstów są infantylne - wszak świece i latarki na dynamo są produktami powszechnie znanymi i wiadomo, do jakich celów się ich uzywa. Żeby to wiedzieć, nie trzeba pytać specjalisty.
  • ~Wiesio13 bicz na PISmatołki
    (2012-10-19 14:09)
    PO CO WAM ... prąd...PIS lemingi...? Rydzyk+ prezes was rozgrzeja wyslij mu swoja partyja rente .

    Jak to powiedzial Goryszewski nie wazne czy Polska bedzie bogata czy biedna najwazniejsze zeby byla katolicka...
    A Suchocka z Rokita na kleczkach podpisali konkordat gwarantujacy okupacje Polski na wieki wieków amen. ...
    zlizujcie smietanke proboszczowi z tyllka
  • ~Zenek
    (2012-10-19 13:44)
    >>>>>>>>>>>>>> Wpiszcie na googlach "cena prądu" i wejdźcie na pierwszą nie reklamową stronę (zaklad.energetyczny...). Jest tam prawdziwe i pełne porównanie cen prądu w Polsce dla gospodarstw domowych za 1 kWh (cena prądu + opłata dystrybucyjna).
  • ~gość
    (2012-10-19 13:28)
    A cóż to hołotę rządzącą obchodzi
  • ~pytanko
    (2012-10-19 10:46)
    Poradnik rządowy, gdy zabraknie prądu. Może od razu wrócić do pieczar? Dziękujemy ci, PO!
  • ~kasienka
    (2012-10-19 10:40)
    ,, a szczytem wszystkiego jest poradnik rzadowy co robic gdy zabraknie pradu.. uzywac latarek, trzymac zamkniete drzwi od lodowek, wylaczyc z gniazd urzadzenia.. tio co kurde Thuscke przygotowuje jakas wojne z Narodem? Druga informacja ze czesi i Niemcy "zacieraja rexce" i chca sprzedawac swoje nadwyzki po wysokich cenach... To co oni maja nadwyzki ? Thuscke Donalda TRZXEBA jak najszybciej odspawac od stolka zanim nie bedzie zapozno o ile juz nie jest za pozno. Zadam od parlamentu zdymisjonowania tego jegomoscia razejm z jego szmnranym dworem cwaniaczkow.
  • ~afrikanner
    (2012-10-19 10:39)
    Oj tam, oj tam. No przecież wyborcy sami chcieli na druga kadencje Donaldinio. No to niech marzną i klna.
  • ~kasienka
    (2012-10-19 10:35)
    Thuscke przez 5 lat pierdzial w stolek to teraz mamy bal... Thuscke powie oczywiscie ze to nie jego sprawa i on przeciez nic nie moze.
  • ~vh
    (2012-10-19 10:33)
    Pisano o tym z dziesiec lat temu - od tego czasu nie zrobiono praktycznie nic by zmodernizowac sieci przesylowe, wybudowac nowe, stworzyc nowe miejsca produkcji energi elektyrcznej - kraj na dorobku, rozwijajacy sie, a takim jest Polska wymaga zwiekszania produkcji energi elektyrcznej a nie jej zmneijszania a de facto po sprywatyzowaniu elektrowni, wiele z nich zostala zamknietych przez nowych wlascicieli (zazwyczaj koncerny energetyczne z Zachodu Europy).
    Prowadzi to do sytuacji w ktorej energia elektyrczna w Polsce jest drozsza niz w Niemczech i co wazniejsze, nie produkuje sie jej wiecej a mniej wiec nie ma szansy na spadek cen - do tego dojdzie deficyt energi i koniecznosc jej importu...

    A ekologia tylko jeszcze bardziej to dobila - dlatego stawia sie wiatraki ktore czasem sie kreca a czasem nie...
  • ~OBSERWATOR
    (2012-10-19 10:32)
    Znowu jakiś cymbał próbuje straszyć Polaków.Za komuny mieliśmy wielki przemysł i nie mniej wielkie potrzeby w energii elektrycznej a także normalne zimy z 30-stponiowym mrozem, który utrzymywał sie nieraz po parę tygodni. Nikt nikogo nie straszył i chociaz często kaloryfery nie grzały jak należy to prądu nigdy nie zabrakło. A teraz coś znowu nie sztymuje. SPEC został sprzedany, wszystko w rekach krwiożerczych kapitalistów no to używają sobie wszyscy jak na burej suce tzn. na nas - szarych obywatelach, których władza ma w nosie i nie tylko.
  • ~Kolo
    (2012-10-19 10:32)
    Uwaga! PODWYŻKA cen PRĄDU. Prąd w górę o 40 procent

    W przyszłym tygodniu Sejm ma procedować ustawę Prawo energetyczne. Ma być ona wprowadzona w nadzwyczajnie szybkim trybie. Pierwsze i drugie czytanie zostanie zgodnie z planem przeprowadzone w jeden dzień, a w kolejnym dniu ma się odbyć czytanie trzecie. W dodatku przyjęto taki sposób pracy nad tą ustawą, że została zgłoszona w wyniku inicjatywy posłów, to znaczy omija się drogę uzgodnień międzyresortowych.

    Otóż jeśli nie ma żadnych nadzwyczajnych okoliczności, a nie ma, to przeprowadzanie w trybie nadzwyczajnego pośpiechu ustawy dotyczącej spraw tak ważnych dla bezpieczeństwa państwa jak energetyka może wskazywać, że kryją się za tym poważne interesy szkodliwe dla naszego bezpieczeństwa narodowego.

    TA USTAWA MOŻE PRZESĄDZIĆ W NIEKORZYSTNY DLA KRAJU SPOSÓB O FUNKCJONOWANIU WAŻNYCH SEKTORÓW GOSPODARKI I POGORSZYĆ WARUNKI FUNKCJONOWANIA POLSKICH BIZNESÓW PAŃSTWOWYCH I PRYWATNYCH.

    Nasuwa się hipoteza, że zamieszanie z aferą taśmową "odpalone" zostało właśnie w tym tygodniu, żeby podtrzymać je jeszcze przez kilka dni. Chodzi o to, aby Sejm przeprowadził niekorzystne dla naszego interesu narodowego zmiany w prawie energetycznym pod przykrywką medialnego zainteresowania "aferą taśmową". Dlatego nie odpuszczając wyjaśnienia spraw, które ujawniło nagranie rozmowy działaczy PSL, jednocześnie musimy bacznie przyglądać się temu, co się wydarzy w Sejmie w przyszłym tygodniu.

    Więcej zapłacimy za energię elektryczną. Wszystko przez tzw. uwolnienie cen prądu, które do tej pory kontrolowane były przez Urząd Regulacji Energetyki, hamujący apetyt producentów na podwyżki. Dlatego rachunki przeciętnej polskiej rodziny mogą się zwiększyć nawet o około 300 zł w ciągu roku!

    Jak donosi "Dziennik Gazeta Prawna", najprawdopodobniej już od 1 stycznia 2013 zostaną uwolnione ceny energii elektrycznej. Ostateczna decyzja w tej sprawie ma zapaść tuż po wakacjach. Dla milionów Polaków będzie to jednak oznaczać ogromną drożyznę wkraczającą do mieszkań i domów. Bowiem do tej pory sprzedawcy energii musieli z URE konsultować ceny taryfy G, czyli energii elektrycznej dostarczanej do gospodarstw domowych. Natomiast zmiany sprawią, że energia będzie mogła być sprzedawana po dowolnej cenie. I dostawcy nie będą musieli pytać o każdą podwyżkę.
  • ~bober
    (2012-10-19 10:28)
    Kiedy ktos odpowie za zaniedbania w energetyce tego kraju? Tzw. specjalisci z ministerstwa niech sobie powkladaja latarki w miejsca, gdzie swiatlo nie dochodzi, rady na poziomie przedszkolakow!
  • ~t.runo
    (2012-10-19 10:21)
    a najlepsza rada to latarki na korbkę ,dobre!
  • ~obciach
    (2012-10-19 10:12)
    ALE PANIKUJECIE I STRASZYCIE> PLOTKARSKI ARTYKUŁ
  • ~lol...
    (2012-10-19 10:08)
    Większych głupot dawno już nie czytałem... Owszem zabraknie prądu! Jeśli słupy energetyczne będą łamać się pod ciężarem śniegu oraz pękać z powodu zamarzającego deszczu ( bo już są bardzo stare i trzeba je wymieniać na nowe) To już na wiosnę budujcie tą elektrownie atomową! Ale nie piszczcie takich bzdur wyssanych z palca!
  • ~Celtic
    (2012-10-19 09:59)
    PO jak PZPR.
  • ~danton
    (2012-10-19 09:57)
    Nadal rządzą Polska komuniści. Tylko Kościół uratuje Polskę.

Może zainteresować Cię też: