Ile mamy gazu z łupków? Raport polskich geologów

| Aktualizacja:

Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. Zdaniem polskich naukowców to i tak wystarczy, by zaspokoić polskie potrzeby przez kilkadziesiąt lat.

wróć do artykułu
  • ~baca
    (2012-03-21 13:07)
    szykują skok na gaz, ryzy dyzma , bull komuruski z mocodawcami.
  • ~m
    (2012-03-21 13:04)
    znowu kłamią aby przejąć koncesie i suto zarobić ,gaz jest
  • ~m-53
    (2012-03-21 13:00)
    A co z gazoportem??? Kontraktem na dostawy?
    Dziwna cisza zapadłą.
  • ~antonio
    (2012-03-21 12:52)
    A ile na tym zarobimy? Biorąc po uwagę najmniejszy stan podany przez PIG tj 346 mld m sześciennych to pomnożyć to przez 360 dolarów (obecna cena za m3 od ruskich). 373680000000000zł. Oczywiście nie liczę już kosztów wydobycia ale i ta zostanie ogromna suma i co najważniejsze... Praca dla ludzi przy wydobyciu!
  • ~nietępy
    (2012-03-21 12:51)
    Powinno się go nazwać GAZ GŁUPKOWY, bo tylko głupcy cieszą się , że go mamy.
    Przez 30 lat i tak będziemy dzięki obecnej ekipie TUSKA i KOMOROWSKIEMU
    bulić Moskwie jak za zboże po najwększych cenach na rynku kontraktowym
    - i to jeszcze z niedoborami w dostawach.
    Lech Kaczyński walczył o dywersyfikację, a tu BUM!
    Teraz ludzie Putina decydują jaki gaz,gdzie i kiedy.
  • ~007
    (2012-03-21 12:45)
    Koszerni juz wiedza ile bo ich ludzie nas o tym po.informowali. O gazie łupkowym wiadomo już od przeszło 30 paru lat, a matoly właśnie po.wiedziały z fusów, że amerykanie się pomylili. To właśnie Amerykanie w latach 70tych dali nam mapy satelitarne dotyczące gazu i ropy (tak, ropy też) z łupków i dopiero współczesna technologia daje nam mozliwość pobrania tego naturalnego pożytku.
    To służby Rosyjskie i finasjery koszernej mieszają w tym interesie obiżając watrość złóż rzeczywiste zasoby aby Polacy nie staneli do Walki o to co obecnie jest rozkradane pod przyzwoleniem Tuska i Komorowskiego.
  • ~antonio
    (2012-03-21 12:45)
    Ropa też już się dawno temu miała skończyć...
    Ciekawe czy USA będzie dalej zainteresowana koncesjami skoro jest go tak niby zdecydowanie mniej...
  • ~Iwan
    (2012-03-21 12:44)
    Więc nie będzie pieniędzy na emerytury.
  • ~GRAŚ
    (2012-03-21 12:33)
    GAZ GŁUPKOWY W OGÓLE W POLSCE NIE WYSTĘPUJE.