Ile mamy gazu z łupków? Raport polskich geologów

| Aktualizacja:

Państwowy Instytut Geologiczny przedstawił raport o zasobach polskiego gazu łupkowego.Zasoby są dużo mniejsze, niż szacowali amerykańscy eksperci. Zdaniem polskich naukowców to i tak wystarczy, by zaspokoić polskie potrzeby przez kilkadziesiąt lat.

wróć do artykułu
  • ~g
    (2012-03-26 08:52)
    I dla ciemno grodu Durnym Polaczka mozna wcisnac wszystko.A naco liczliscie ze Kacapy pozwolom wam rozbic monopol Ruskich.O zlozach gazu wiedziano w latach 70 .Agetura KGB utajnila informacie .CI ludzie dalej rzadza w Polsce
  • ~porto
    (2012-03-25 14:22)
    Jeśli ktoś ma odrobinę pojęcia i wiedzy, zdawał sobie sprawę o tym w momencie kiedy w świat poszła info o gazie łupkowym, wie też, że pewne newsy należy odpowiednio mnożyć lub dzielić przez dwa, a w każdym z tych przypadków działa dodatkowo prawo Murphy'ego.
    I nie chodzi o pomyłkę Amerykanów, bo mają niewątpliwie najlepsze technologie, zresztą doskonale wiedzą gdzie wejść na odwierty po badaniach satelitarnych. Kwestia polega na możliwości i opłacalności wydobycia. Złoża mogą być, ale jeszcze setki lat nie będą się nadawały do eksploatacji.
    Zachęcam więc do samodzielnego, wyważonego myślenia stale, od początku, w prawie to się nazywa ex tunc, odsiać populizm, nadmierny optymizm czy pesymizm, wyważyć własne zdanie, a nie unosić się na tym co ktoś, mądry czy głupi, ale znany coś powiedział i udawać rozczarowanego post factum.
    Summa summarum i tak lepiej mieć niż nie, a już mamy więcej niż mieliśmy.
  • ~czytelnik 2
    (2012-03-22 09:17)
    Niezależni badacze powinni zbadać ile jest gazu,a nie opierać się na grupie ludzi którzy działają pod presją konkurencji Rosji,Niemiec,Francji.
  • ~StJ
    (2012-03-21 23:24)
    A co sie dzieje ze złożem ropy naftowej w puszczy notecjiej??? Szacowano wielkość tego złoża na 100 mln ton!! Takie złoże uratowa\łoby skórę Tuska i zarazem nabiło kabzy POwskich działaczy!!
  • ~Układ Warszawski
    (2012-03-21 22:40)
    No, no, no ,od jutra Amerykanie zaczną od nas uczyć się o łupkach, może nawet kilka licencji i patentów kupią od PIG. Jeśli nie gaz to może wiedzę i myśl techniczną będziemy eksportować.
    Maładcy, maładcy z PIG, pokazać niedouczonym yankesom gdzie ich szereg. W szacowaniu to my jesteśmy światową POtęgą.
  • ~pogonić czerwonych
    (2012-03-21 22:32)
    Gazu to może i nie mamy albo mamy, powiercimy więcej, to się dowiemy ale putinowych agentów to mamy całe pokłady, złoża, sterty, całe góry agentów.

    Car rządzi.
  • ~Anna2
    (2012-03-21 19:47)
    A wszystko to ,zeby narodek czasem nie zamarzył o tanim gazie! Na podstawie ilu odwiertów to ocenili? Do niedawna nawet nie wiedzieli ,że ten gaz mamy. Teraz wiedzą ile. No geniusze !
  • ~vp
    (2012-03-21 18:19)
    Co na to Jarosław Wielki ,znów mu się nie udało rzucić Rosji na kolana przed swoim majestatem - cos okropnego panie Jarosławie.
  • ~realista
    (2012-03-21 16:58)
    Prawda którą zrobiono na zlecenie PO taka prawda =g*****o prawda
  • ~OBYWATEL POLSKI
    (2012-03-21 16:35)
    ILU BEDZIE W RADACH NADZORCZYCH KOLESI Z OBECNEGO SEJMU
  • ~książe
    (2012-03-21 16:26)
    ciekaw jestem ile te kacapskie śpiochy kasuja za swoje usługi? żeby ocenić zasoby gazu łupkowego w prl trzeba wykonać około 1000 odwiertów. do tej pory wykonano ich około 20 a te kacapskie sługusy już wiedza że tego gazu nie ma
  • ~Karol
    (2012-03-21 16:09)
    Juz się zaczyna pranie mózgu!!!
  • ~Jaka jest prawda o łupkach?
    (2012-03-21 15:39)
    W przesłanym PAP oświadczeniu minister skarbu Mikołaj Budzanowski zwraca uwagę, że raport Państwowego Instytutu Geologicznego oparty na podstawie danych z kilkudziesięciu odwiertów poszukiwawczych, z których ostatni został wykonany 20 lat temu.
  • ~ajax
    (2012-03-21 15:17)
    Ruskie kacapy nie odpuszczą, bedą robic wszystko, żeby zablokowac wydobycie gazu łupkowego w polsce, a niestety ruskich agentów wpływu i pożytecznych idiotów w naszym kraju jest wielu.
  • ~drooid
    (2012-03-21 15:11)
    Skoro ci z PIG sa madrzejsi od Amerykanow, to dlaczego to Amerykanie wiedza jak ten gaz wydobywac, a nasi nie?
    Wnioskowac mozna, ze i oceniac zloza tez potrafia lepiej jednak Amerykanie, a nasi jednak nie za bardzo.
  • ~władza kłamie!
    (2012-03-21 15:09)
    Polscy eksperci nie potrafili oszacować ile mamy gazu łupkowego. Teraz nagle wiedzą więcej, niż Amerykanie, którzy zrobili odwierty.
  • ~donek bronek
    (2012-03-21 14:59)
    Od razu widac, ze Putin juz na dobre zasiadl na tronie. Trzeba nasze kurki zakrecic i kupowac. Kupowac i kupowac ze wschodu.
  • ~Sam
    (2012-03-21 14:39)
    To jest wspaniała wiadomość .Jesteśmy teraz pewni że mamy ten gaz i wystarczy go na ponad 50 lat naszego zapotrzebowania.Jak najszybciej zacznijmy go wydobywać.
  • ~Mb
    (2012-03-21 14:39)
    Co to znaczy "wyszła na jaw" ? Ktoś ją ukrywał ???
    Pie...leni manipulatorzy
  • ~John Wayne
    (2012-03-21 14:34)
    Ciekawe kogo beda łupic