Milion wdów na utrzymaniu ZUS. Obetną renty?

| Aktualizacja:

Renty rodzinne nie trafiają do osieroconych dzieci, ale do osób, które mogą pracować. Kosztuje to 6 mld zł rocznie

wróć do artykułu
  • ~bona
    (2011-12-22 14:02)
    zgadzam sie z Panem Greg rente powinno sie dostac wyłącznie wtedy gdy samemu ma sie to prawo i może wybierac a nie martwic sie ze jak minie 5 lat ,a mam 44 lata w chwili śmierci małżonka to nie dostane renty jak sie nie rozchoruję.
  • ~bona
    (2011-12-22 13:57)
    Kazda wdowa która skończyła 50 lat powinna otrzymać rentę rodzinna i nie martwic sie czy minęło 5 lat czy ile od smierci meżą ,albo kombinowc żeby byc niezdolna do pracy.wówczs wszystkie młode wdowy wzięły by sie do roboty i nie chorowały,bo wiedziałyby że i tak dostana rente po zmarłym mężu.
    Jest bardzo trudno dostac prece w wieku 49 lat amineło 5 lat od śmierci mężą.
  • ~Q
    (2011-11-13 15:51)
    Dlaczego człowiek zwolniony po trzydziestu latach z pracy trafia po kilkumiesięcznym zasiłku na bruk. A gdzie składki emerytalne które przez te lata zabierało mu państwo.
  • ~nerwus
    (2011-11-07 02:08)
    Z Opieki z Pomocy Społecznej niech korzystają cwaniacy z rządów !!! Debilizm do ntej postaci !!!

    I dostaną wtedy do 400 złotych maksymalnie !!!
  • ~Halszka
    (2011-11-05 18:21)
    W wieku prawie 30-tu paru lat ciężko zachorowałam. Otrzymałam rente inwalidzka. Nie mogłam pracować bo mój stan zdrowia nie pozwalał . Pracował mój mąż, pracował bardzo cieżko na chleb. Dzisiaj mam prawie 53 lata i nadal się leczę . Pobieram rentę rodzinna po mężu, moja oddałam do ZUS( takie prawo). Ludzie ja tego nie pojmuję, tzn, że zabiora mi rentę rodzinną po mężu? Przecież ja się do niczego nie nadaję, jestem schorowana na same leki wydaje prawie 300zl:(
  • ~artur
    (2011-11-03 23:15)
    oj komuniśći (bogusia i inne) pracy dla 50+ nie ma bo praca w socjalu jakim żyjemy jest za droga! 80% wynagrodzenia to podatki na takie właśnie przywileje, dlatego wasze dzieci zarabiają po 1100 zł, logiki odrobinę!
  • ~morel
    (2011-11-03 17:02)
    czy ja wiem czy mozna te grosze nazwac utrzymanie ? wiekszosc osob zdecydowalo juz dawno odkladac samodzielnie, ja teraz oszczedzam na funduszach od noblefunds, ale tez nie zapominam o lokatach krotkoterminowych
  • ~zawiedziona
    (2011-11-03 12:50)
    Odchodząc na emeryturę, ograniczono mężowi emeryturę do 3 śedniej krajowej,emerytyrę brał tylko 3 lata .renta 75 % ?oczywisie straciłam swoją emeryturę .kto zarobił na tej transakcji (odkładaliśmy z mężem przez 32 lata na emeryturę ponoć im dłużej ,więcej tym bogatsza emerytura.ta sama sytuacja-tylko żona nigdy nie pracowała zawodowo otrzymuje taka samą rentę rodzinną reforma tak ale uczciwa.wpłaty składek bez ograniczeń kwotowych LEWIATON zna temat temat niewygodny dla ludzi zarabiających duże kwoty.
  • ~leniuch
    (2011-11-03 12:09)
    W PRL-u bylo takie powiedzenie : "Chcesz sie przeniesc na wikt boski, pracuj jak Wincenty Pstrowski", a teraz w POlsce to dotyczyc bedzie takze wdow po polskich pracusiach.
  • ~Joanna
    (2011-11-03 12:01)
    Lewiatan to szpital psychiatryczny. Pracy nie może znaleźć nawet młodzież w wieku 20 lat czy po studiach a co tu mówić o osobach starszych. W przypadku ewentualnej zmiany w przepisach, to Lewiatan będzie miał obowiązek zatrudnienia wdów po 50- t-ce.
  • ~a....b
    (2011-11-03 11:50)
    A może by tak podwyższyć wiek emerytalny dla pracujących w Policji, Straży Pożarnej, biuralistek w Policji, Biuralistek w Straży Pożarnej, biuralistek w MSWiA, Straży Przemysłowej, biuralistek w Straży Przemysłowej,wprowadzić inne zasady opłacania KRUS, ograniczyć renty chorobowe dla nierobów, kombinatorów i pijaków - pijesz - to znaczy, że jesteś zdrowy - wysłać go do roboty. Wstrzymać emerytury i renty posłom, albo niech się określą z której puli chcą barć uposażenie. Przykładem jest agent Tomek. Z tą patologią coś zróbcie, a nie kombinujcie, jak zabrać renty uczciwym ludziom!!!
  • ~Bogusia
    (2011-11-03 11:36)
    Dlaczego przedstawiciele PKPP Lewiatan nie zabrali głosu gdy międzynarodowe badania i opinie wykazały, że w Polsce jest najgorszy kodeks pracy w UE a nawet w Europie , który daje coraz to więcej praw pracodawcy a zabiera prawa pracownikom. Dlaczego nie zabrali głosu gdy międzynarodowe opinie wykazały, że Polak pracuje najdłużej i najciężej. Dlaczego sprzeciwiają się temu co postuluje UE w sprawie najniższych wynagrodzeń w UE aby je podnieść i wyrównać z innymi państwami gdy tymczasem przy innych dyrektywach a szczególnie w przypadkach gdy uderzają w zwykłych ludzi opowiada się za ich wprowadzeniem?
  • ~Bogusia
    (2011-11-03 11:25)
    Niech PKPP Lewiatan odczepi się od zwykłych ludzi i niech sami zaczną płacić podatki i składki. Jak widzę lub słyszę Mordasewicza albo Bochniarz to zaraz mnie szlak trafia. Obłudnicy z nich, robią z ludzi niewolników. Niech się zainteresują tym co u nich się dzieje, jak nas okradają. Dlaczego nie sprzeciwiali się, gdy przyznawano odszkodowania i specjalne renty rodzinom po katastrofie smoleńskiej, dlaczego nie mówią o podniesieniu wieku emerytalnego prokuratorom sędziom a czepiają się ludzi ciężko pracujących? Odpowiedz prosta, może mają z tego jakieś korzyści. Jak brakuje pieniędzy w ZUS-ie to niech przestanie ZUS budować apartamenty i urządzać za nasze pieniądze wojaże zagraniczne dla swoich pracowników. Ludzie, w Polsce obecna władza, ZUS i PKPP Lewiatan zabierając wszelkie dodatki zmuszając ludzi do coraz dłuższej pracy i prywatyzując służbę zdrowia dążą do naturalnej eliminacji i likwidacji ludzi biednych starych i chorych. Jak taki człowiek ma przeżyć gdy nie stać go na nic? To jest nierealne więc w krótkim czasie tacy ludzie wyciągają nogi i zaoszczędza wtedy ZUS bo nie płaci rent ani emerytur, zaoszczędzi NFZ bo nie trzeba będzie już takich ludzi leczyć i zaoszczędzi budżet państwa bo nie trzeba będzie dawać zasiłków.
  • ~50+
    (2011-11-03 11:15)
    panie Mordasewicz.Podaj pan adresy pracodawców przyjmujących bezrobotnych 50+.Czekamy niecierpliwie.I to szybko warszawa i okolice.Za ile dni znajdę adresy pracodawców?
  • ~Bogusia
    (2011-11-03 11:04)
    PKPP Lewiatan to najgorsza i największa organizacja mafijna działająca w Polsce i najgorsze to, że robi to za pozwoleniem obecnej władzy. PKPP Lewiatan to najwięksi nieroby, którzy wyzyskują ludzi pracy, ludzi najbiedniejszych, gardzą zwykłym Kowalskim a sami oszukują nasze państwo wyłudzając różne ulgi . PKPP Lewiatan to organizacja, która tworzy w Polsce niewolnictwo. Należy doprowadzić do delegalizacji tej mafijnej organizacji a jej członków pozamykać za kratkami oraz skonfiskować cały ich majątek to wtedy w Polsce będzie dobrze i to wtedy się okaże kto tak naprawdę okrada nasz kraj.
  • ~WERA
    (2011-11-03 10:32)
    A gdzie był Lewiatan, gdy przyznawano renty specjalne, niezależne od wieku wdowom po katastrofie smoleńskiej. Wdowy też są lepsze i gorsze ?
  • ~pracująca za 1200
    (2011-11-03 10:21)
    LEWIATAN CHCIAŁBY WYDOIĆ CAŁE SPOŁECZEŃSTWO ---ZAPOMNIELI KTO KOGO UTRZYMUJE DZIĘKI LUDU PRACY MOGĄ PANOWIE Z LEWIATANA GŁUPOTY OPOWIADAĆ BO ŻONA LEWIATANA NIE PRACUJE I STAĆ GO NA OPŁACANIE SKŁADEK ZA FIKCYJNE ZATRUDNIENIE ZONY
  • ~Erka
    (2011-11-03 10:18)
    Skandal . Po 50tce nie ma szans na dostanie pracy bez wzgledu na wyksztalcenie - poczytajcie ogloszenia , nikt nie szuka ludzi po 50tce. Straszne ze zawsze uderza sie w najbiednijsza czesc spoleczenstwa.
  • ~anna 12
    (2011-11-03 09:11)
    Przepracowałam w zyciu ponad 30 lat,do momentu kiedy uległam wypadkowi i przeszłam na rentę. Dzisiaj mam 870 zł. emerytury. Moja kuzynka,w tym samym co ja wieku,po mężu policjancie ma dzisiaj 4600 zł. emerytury. Wychowała jedno dziecko,a jej dewizą życiową było dostatnie życie bez pracy,bowiem nie przepracowała ani jednego dnia w życiu. Z taką dewizą,żyła i tak będzie miała do końca swoich dni. Uważam,że wdowcy po współmałżonku nie powinni otrzymywać więcej jak średnia krajowa emerytury ,bez względu na zarobki zmarłego. Było by to o wiele bardziej sprawiedliwe społecznie.
  • ~Zgredek
    (2011-11-03 09:08)
    Może ktoś w końcu rozliczy PKPP Lewiatan z ulg jakie dostają przedsiębiorcy w RP, przeróżnych zwolnień podatkowych aby tworzyli miejsca pracy. Garstka faktycznie coś robi dla kraju. Reszta Jak Kulczykowie, celebryci i im podobni garną tylko do siebie. A rodaka zatrudnia na czarno, albo ludzi ze wschodu - tańsi i języka nie znają. 85 % świadczenia jakie dostaje wdowa-wdowiec, to jałmużna. Trzeba było OFE nie tworzyć, tam są brakujące miliardy. Zachłanne, pełne nienawiści do Polaków, PKPP Lewiatan jak może tak naród gnoi, a do siebie z budżetu garnie. Dalej popierajcie kościół, Solidarność, PiS a zamienicie się w przedwojennych dziadów.

Może zainteresować Cię też: