Ekonomiści nie posłuchali się Pawlaka. Stopy poszły w górę

Rada Polityki Pieniężnej uznała, że walka z inflacją i umocnienie złotego są ważniejsze niż wzrost gospodarczy. Dlatego też ekonomiści znów podnieśli stopy procentowe. To oznacza też wzrost oprocentowania kredytów.

wróć do artykułu
  • ~DinX
    (2011-06-08 14:21)
    U nas na wsi to powinno się napisać: "Ekonomiści nie posłuchali Pawlaka". Ale u Was - wyształconych, młodych z wielkich miast - to akurat nie wiem jak jest.
  • ~niepraktykant
    (2011-06-08 14:40)
    Na praktykantów trzeba spojrzeć przez palce.
  • ~olo
    (2011-06-08 14:41)
    Białystok bez stadionu! Umowa zerwana!

    Miasto odstąpiło od umowy.

    Znaczne opóźnienie w budowie stadionu, a także nie przygotowanie zaktualizowanego harmonogramu prac - to główne przyczyny zerwania przez miasto umowy z konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex.

    - Odstąpiliśmy od umowy z winy wykonawcy - powiedział dzisiaj zastępca prezydenta Białegostoku Tadeusz Arłukowicz. - Liczymy się z tym, że konsorcjum poda nas do sądu, ale to nie zatrzyma budowy stadionu.

    Teraz wykonawca będzie musiał sporządzić protokół inwentaryzacji robót budowlanych. Ma na to czas do 8 lipca. Być może już w lipcu będzie nas czekać nowy przetarg na budowę stadionu miejskiego. Nie wiadomo jeszcze ile wyniesie opóźnienie w jego budowie.

    Magistrat naliczył również wykonawcy karę umowną w wysokości prawie 16 mln zł brutto., ale zapowiada, że to nie koniec roszczeń.
  • ~apis
    (2011-06-08 14:55)
    Nie posłuchali się - czy nie posłuchali Pawlaka ?
    Jedno zaprzecza drugiemu, a w sumie zaprzecza by tekst ten napisał człowiek z choćby podstawowym wykształceniem w języku polskim.
  • ~fghj
    (2011-06-08 15:56)
    pawlak fachowiec , no coments.
  • ~rock&roll
    (2011-06-08 15:59)
    nie posłuchali towarzysza pawlaka, tego co miał zlikwidować podatek Belki gdy będzie w rządzie. Likwiduje ten podatek już prawie 4 lata !! Co do kredytobiorców , cóż , trzeba będzie się wyprowadzać z apartamentów z powrotem na korytarz do teściowej. Tam bzykanie utrudnione, bo kozetka skrzypi !!
  • ~obserwer_1
    (2011-06-08 16:13)
    walduś "kiepski" pawlak to jednak młotkowy. powinien apelować do swojego podnózka sawickiego żeby pilnował cen żywności a nie do ekonomistów którzy lecza to co nam zgotowali sawiccy
  • ~bulba - Dziękujemy Łaskawco ! !
    (2011-06-08 17:18)
    durnie przegłosowali..
    Schładzanie gospodarki w czasie kryzysu ? To tylko w tak skorumpowanym kraju jest możliwe gdzie rzadzi mafia . ...a za rok odbije się to na spadku PKB .
  • ~darek
    (2011-06-08 17:38)
    Będzie wkrótce druga Irlandia, padniemy pod ciężarem kredytów i podatków.
  • ~Prawda zakazana
    (2011-06-08 20:23)
    Dziennik - zlikwidowal dzisiaj ciekawe wpisy i aktualne wydarzenia .

Może zainteresować Cię też: