Gazociąg Północny nie będzie dla Polski bezbolesny

| Aktualizacja:

Zakończyło się układanie na dnie Bałtyku liczącej 1224 km pierwszej nitki Gazociągu Północnego – poinformował wczoraj zarząd spółki Nord Stream AG. Rosyjsko-niemiecko-holenderska firma planuje już połączenie zbudowanych odcinków i rozpoczęcie testów ciśnieniowych.

wróć do artykułu
  • ~bilbao
    (2011-05-06 18:42)
    Bo mialo nas bolec. To bylo glownem punktem tego programu pt. "NordStream".

    Opieszalosc i calkowita spolegliwosc Tuska oraz jego bezkarnych ministrow sprawi iz bedzie to nas dwa razy tak bolec i przelozy sie na wyzsze ceny wielu produktow nie mowiac juz o cenach energii.

    A tak przy okazji czy ktos wie dlaczego Tusk lekka raczka pozbawil Polske miliard piecset milionow euro, ktore nam sie nalezalo z tytulu umowy w Kyoto?
  • ~pasożyd
    (2011-05-06 18:04)
    Spoko to ruro bedzie płynoć KOSZERNE mleko...
  • ~14 obserwator
    (2011-05-06 18:01)
    Wiesio 13 bicz na pisiory .Dawaj CZADU chl.opie zawszec to weselej .w czerstwianym towarzystwie
  • ~Tusk do zajezdni
    (2011-05-06 15:22)
    Tusk i PO to amatorszczyzna i drozyzna.
  • ~skowron
    (2011-05-06 14:29)
    Wiesio ja myslalem ze TY cynik a TY matol!!! Co Europejskie to Niemieckie a co Niemiecki to nie rusz.
  • ~KOLA
    (2011-05-06 13:53)
    U Tuska i pozostalych POmatolow liczy sie tylko PRYWATA,PRYWATA,PRYWATA.
    MOZe LUDZIE WRESZCIE PRZEMYSLA I POJDA DO WYBOROW I ZAGLOSUJA NA PRAWDZIWYCH POLAKOW.
  • ~zaniepokojony
    (2011-05-06 12:34)
    No to jak? koledzy dziennikarze ? kto zablokował porty?
    teorie spiskowe? (z których media się naśmiewają zgodnie z dyrektywą mediów mainstreamu o naśmiewaniu się z teorii zagrażających uświadomieniem polskiej masy narodowej) czy czynniki obiektywne?(z których naśmiewają się już nawet najbardziej zapruci denaturatem pijaczkowie w bramach).
    no to jak ?
    jest kondominium niemiecko-rosyjskie, czy to tylko ręka boska?
    no to jak?
    ma prawo człek trzeźwy i spostrzegawczy oskarżać rząd o agenturalne zachowania? czy może to znowu wina Kaczyńskiego?
    a teraz dowciap:
    Schodzi Donek do swojej piwnicy, otwiera drzwi a tam wszędzie wina Kaczyńskiego.
  • ~Wiesiu to kundel na usługach obcych
    (2011-05-06 12:31)
    Takie typy jak kundel wiesiu powinno się wieszać na drzewach żeby im oczy kruki wydzibały
  • ~eLKa
    (2011-05-06 12:28)
    Skoro położono rurę bezprawnie to wystarczy przepłynąć po niej większym statkiem i po kłopocie.O resztę niech się martwią Niemcy.W końcu będzie to na ich wodach.(tak jest usytuowane podejście do portu).
  • ~Gdański terminal DCT przyjmuje statki do 15 m
    (2011-05-06 12:19)
    Do wiadomości głupiego POmatolstwa
    W styczniu 2010 jedna z największych linii żeglugowych świata, Maersk, postanowiła pierwszy raz w historii wydłużyć jedną ze swoich tras z Chin do Europy (AE10) na Bałtyk - właśnie do gdańskiego DCT (zamiar wyśmiewany przez "ekspertów"). Wybór nie był przypadkowy. DCT to obecnie jedyny terminal kontenerowy na Bałtyku zdolny do przyjmowania statków o zanurzeniu do 15 metrów, a do tego nie zamarzający przez cały rok (w przeciwieństwie np. do Sankt Petersburga).
    Pierwsza jednostka na tej trasie - "Maersk Taikung" o pojemności ok. 8 tys. kontenerów 20-stopowych (tzw. TEU) z miejsca pobiła rekord wielkości kontenerowca na Bałtyku
    Maersk szybko wykasował z rozkładu poprzedzające Gdańsk niemieckie porty. Choć teoretycznie większych statków nie należało się już spodziewać (bo powyżej pojemności 8 tys. TEU poważnym ograniczeniem zanurzenia stają się Cieśniny Duńskie), znów okazuje się, że dla DCT nie ma rzeczy niemożliwych.
    Maersk ponownie bowiem zmienił rozkład połączenia Azja - Gdańsk. Od maja "ośmiotysięczniki" zostaną zastąpione przez największe pływające obecnie statki świata (pod względem długości) - chodzi o jednostki z tzw. klasy E, budowane od 2006 roku. Każda mieści na pokładzie od 11 tys. do 15 tys. TEU (zależnie od metody liczenia). Po wprowadzeniu statków gigantów trasa AE10 obsługująca Gdańsk stanie się najważniejszą (i najbardziej pojemną) linią kontenerową łączącą Azję z Europą i w ogóle na świecie. Pierwszy gigant zawinie do DCT 11 maja. Będzie nim kontenerowiec "Maersk Elba" - o długości 366 metrów. Zawinięcia będą odbywać się tak jak obecnie - co tydzień. 25 maja zobaczymy jeszcze większy statek - "Eleonora Maersk" o długości 397 metrów.
    Taki rozwój wypadków coraz bardziej irytuje niemiecką konkurencję Gdańska - przede wszystkim Hamburg, ciągle nazywany "największym polskim portem". Niemcy 3 tygodnie temu ogłosili plan pogłębienia rzeki Łaby prowadzącej do hamburskiego portu oraz budowy nowego terminalu kontenerowego, który ma podjąć wyzwanie rzucone przez DCT. Hamburg w zeszłym roku spadł na 3. miejsce wśród europejskich portów kontenerowych, co jednoznacznie wiązane jest z przejęciem pewnej części ładunków przez Gdańsk.
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
    (2011-05-06 12:19)
    Pani doctor powiedziała mi żem schizofrenik i frustrat, ale jej nie wierzę... na Białogród !!! Jakiem Napoleon i Dyzioo w jednym
  • ~internauta_kosmonauta
    (2011-05-06 12:11)
    Wszyscy jesteśmy braćmi! Kochajmy się i miłujmy! Mamy przecież politykę miłości! Teraz pod Berlinem powstaje największe Cargo w Europie, ale cóż bądźmy tolerancyjni, to nic, że mieszkańcy nie będą mieli co do gęby włożyć, ale trzeba być tolerancyjnym! Zamknąć resztę cukrowni, bo cukier kosztuje "jedyne "4.5zł! bo tak ktoś chce w Unii!
  • ~Wiesio13 bicz na pisiory
    (2011-05-06 11:52)
    Po co nam pogłębiac możemy przecież przyjmowac statki w niemczech . Europa jest zjednoczona ... co nasze to i wasze
  • ~jasiu
    (2011-05-06 11:47)
    Pragnę tylko przypomnieć, że aby wpłynąć na Bałtyk to trzeba pokonać cieśniny duńskie których tor wodny nie pozwala na przepuszczenie statków o zanurzeniu ponad 13,7m.
    O co ten krzyk? Może powinniśmy wypowiedzieć wojnę Duńczykom i Szwedom, że mają takie płytkie cieśniny i jeszcze postawili na nich most?
  • ~StJ
    (2011-05-06 11:30)
    Nord Stream POkazuje dobitnie, w której części ciała mają Donka, Bronka a także POlskę Ruski i Niemcy!! POlska to marginalny kraik z którym nikt się nie liczy!!
    Także utajniona "umowa gazowa" pokazuje gdzie nas mają Ruski!! Płacimy za gaz 30 % więcej niż NIemcy i inni odbiorcy!! Ruski nie płacą nam także za tranzyt gazu!! Te i tysiące innych przykładów POkazują dobitnie, że nie jesteśmy państwem SUWERENNYM, ALE KONDOMINIUM NIEMIECKO- RUSKIM!! Do Takich więc rezultatów doprowadziła nas POlityka ferajny Tuszczyna!!
  • ~XYZ
    (2011-05-06 11:26)
    Łapka łapkę myje, nic Tuskowi nie zrobią, każdy polityk w Warszawie jest powiązany pajęczyną krętactw i układzików. Taka jest prawda, a my szaraczki jesteśmy do płacenia pańszczyzny i utrzymywania tej bandy.
  • ~Castor_fiber
    (2011-05-06 11:13)
    A jak PIS przed tym przestrzegał, to większość dziennikarzy twierdziło, że tak myślą tylko nienawistnicy, Donald Płemieł Tusk wył, że nikt nie będzie nas kochał w Niemczech i Rosji i rurwę kłaść trzeba. Co tu komentować?
  • ~Henryk
    (2011-05-06 10:53)
    "Wiesio 13 " jest postem , ktorym powinien sie zjac prokurator. Te twierdzenia wypelniaja znamiona przestepstwa pod nazwa ztnieslawienie.
  • ~DinX
    (2011-05-06 10:19)
    Znamienne, że młody Wałęsa odezwał się publicznie dopiero jak rurę położono. Wcześniej trzymał M w K! Teraz będzie lansował się, jako PO-wski obrońca narodowych interesów.
  • ~bond007
    (2011-05-06 10:15)
    tusk marzy o posadzie /ciepłej/ we władzach unii i dlatego nie zrobi nic dla Polski, jak sie sprzeciwi niemcom i ruskim to leży. Przeciez POsrańcy to tylko KASA, KASA, KASA...
    Kwaśniewski postawił sie ruskim w sprawie Ukrainy i teraz jest bezrobotny, o jakimkolwiek stanowisku w ONZ, UE może tylko pomarzyć, wszędzie veto ruskich. Taki nierób i nieuk jak tusk kim może być jedynie POLYTYKIEM w unii.
    nie odpowiadajcie Wiesiow coś tam, POsrańcy toną i dlatego będzie coraz ostrzej, brutalniej, chamskiej napaści. POsrańcy zabili poprzedniego Prezydenta i pozostałych ludzi - oni nie cofną sie przed niczym.

Może zainteresować Cię też: