Cena kawy bije rekordy. Najdroższa od 17 lat!

| Aktualizacja:

Rosną ceny kawy, na światowych giełdach jest ona najdroższa od 17 lat . Mimo to, jej konsumpcja nie maleje. Najwięcej kawy wypijają Skandynawowie - 4,3 filiżanki dziennie, przeciętny Polak - jedną filiżankę.

wróć do artykułu
  • ~kamelia
    (2011-02-26 10:32)
    DO MLODYCH WYKSZTALCONYCH Z DUZYCH MIAST WYBRCOW PO JUZ NIEDLGO NIE BEDZIE WAS STAC NA INKE
  • ~koli
    (2011-02-26 11:08)
    PIJTA YERBA MATE !
  • ~WIERNY WYBORCA
    (2011-02-26 12:22)
    NA POHUBEL SPEKULANTOM BĘDZIEMY PIĆ WYWAR Z OBIEREK!
    WIWAT PO!
  • ~gerry5
    (2011-02-26 12:25)
    wiedzialem to juz 2 lata temu
    bylo inwestować
  • ~kasranka-asranka
    (2011-02-26 13:16)
    DO STARYCH JEŁOPÓW Z ZADUPIA pijcie wodę.
  • ~gugcia
    (2011-02-26 22:16)
    ten problem,podobnie jak ceny papierosow,mnie nie dotyczy,nie wolno mi pic kawy z uwagi na cisnienie i do tego jej nie lubie,lubie piwo.Jednak analizuje problem z czystej ciekawosci jak dziwne sa drogi ekonomii i cen,jezeli kawa zdrozala o 100% w ciagu roku, a jakies 500% od lat 10,to na cenie sloika 200g kawy Nescafe Classic,pije to moja zona i stale to kupuje w Realu,stad znam ceny tego rodzaju kawy,wielkich zmian jakos nie bylo,byl ten sloik 200g po 13 zl,potem po 14 zl,teraz jest po 15 zl,ostatnio byl w Realu nawet po 5 zl,po 10 zl dawali po zakupie tej wlasnie kawy w bonie Reala,mama pije taka nescafe espressso,maly sloik po 18,25 zl w Realu i ta cena to chyba od 5 lat taka jest,a to podobno dobra kawa,podobnie jak kupuje zapasy kawy dla rodziny i znajomych w Luxemburgu to Jacobs Kronung od lat miedzy 2,55 do 2,95 euro za duza paczke jest,a Melita po 2,40 do 2,70 euro, i tak bylo jeszcze nie tak dawno na stacjach paliw w tym dobrym Luxemburgu.Te wzrosty cen to raczej w biednych panstwach i malych sklepach widac,taki Real w Krakowie ma ,moim zdaniem,dosc niskie ceny na kawe,za to ma za wysokie na piwo i jestem na niego zly,bo moje ulubione czeskie piwa trzyma po 4,50 do 5,30 zl za butelke,czym zmusza mnie do picia Kasztelana, w pol hurcie po 2,30 zl,ale to nie ta jakosc co Staropramen.Pijacy piwo maja duzo gorzej niz pijacy kawe,ja pije 2 do 3 piw 0,5 l na dzien,w wersji Kasztelana kosztuje mnie to ok.7 zl na dzien,w wersji czeskiej,czasami ,do 10 zl na dzien.To duzo drozej niz kawa do maszyny z Luxemburga,nawet 4 filizanki po w/w cenach z Lux. sa za grosze,moze 1 zl na dzien,moze 2 zl gdy policzyc filtr,prad i cukier.Kawa tania,piwo drogie.Ja chce taniego piwa!!!Po 1 zl za butelke!!!
  • ~Jarosław
    (2011-02-26 23:23)
    Kamelio, będzie nas stać na kawę, czego i tobie życzę.
  • ~?
    (2011-02-27 19:56)
    kamelia co ma PO i wyksztalceni wyborcy z duzych miast do cen kawy na rynkach swiatowych ??? w jakim swiacie zyjesz ?
  • ~kule bele
    (2011-02-28 09:17)
    bo jak nam PO dowali jeszcze wyższymi podatkami to nie będzie nas stać na kawę, tacy tępi jesteście i nie rozumiecie o co kamelii chodzi ?
  • ~KRYTYK
    (2011-02-28 13:20)
    Wiekszosc ludzi w Polsce i tak juz tylko stac na tansze i gorsze rodzaje kawy.

    Rodzaje kawy, ktore sa pijane np. w RFN sa juz dzis nie do kupienia dla wiekszosci mieszkancow Polski.

    Idzie dobra bieda, a kawa staje sie luksusem ...
  • ~kule bele
    (2011-02-28 13:33)
    co ma inwerter napięcia który jest na zdjęciu wspólnego z kawą ? :D
  • ~wiesława