"Można oczekiwać, że postępowanie dotyczące Santandera zakończy się na przestrzeni kilku tygodni" - powiedział przewodniczący KNF Stanisław Kluza. Przewodniczący KNF, pytany, czy Komisja będzie domagać się od Santadera docelowego zmniejszenia zaangażowania w BZ WBK do około 75 proc., odpowiedział: "Postępowanie dotyczące Santandera jeszcze się toczy, więc nie mogę skomentować tej akurat sprawy. Istnieją jednak pewne powszechne kryteria, które obowiązują każdy podmiot, dotyczące free-floatu, który musi być w granicach 25 proc.".

Kilka dni temu Banco Santander wezwał do sprzedaży akcji Banku Zachodniego WBK, proponując 226,89 zł za akcję. W wyniku wezwania Santander zamierza nabyć 73 mln 76 tys. 13 akcji banku, co stanowi 100 proc. całkowitej liczby akcji. Zapisy mają potrwać od 24 lutego do 25 marca 2011 roku. We wrześniu 2010 roku Santander poinformował, że kupuje od irlandzkiego AIB 70,36 proc. akcji banku BZ WBK za 2,94 mld euro.

Przewodniczący Kluza poinformował, że do Komisji do tej pory nie wpłynął żaden wniosek dotyczący ewentualnego sprzedania akcji banku Millennium przez portugalski Millennium. Według nieoficjalnych informacji, Portugalczycy chcą wycofać się z Banku Millennium. Informacje te nie zostały potwierdzone oficjalnie przez głównego akcjonariusza polskiego banku.