PKN Orlen obniża od wtorku hurtowe ceny benzyny bezołowiowej Eurosuper 95 o 6 zł i oleju napędowego o 16 zł oraz podnosi hurtową cenę benzyny bezołowiowej Super Plus 98 o 1 zł na tysiąc litrów - poinformował płocki koncern. O wielkości korekty cen detalicznych paliw zdecydują ostatecznie właściciele stacji - w przypadku oleju napędowego może to być spadek o 2 gr na litrze.

Reklama

Od wtorku hurtowe ceny paliw w PKN Orlen wynoszą: benzyna bezołowiowa Eurosuper 95 - 3 tys. 748 zł za tysiąc litrów; benzyna bezołowiowa Super Plus 98 - 3 tys. 851 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Ekodiesel - 3 tys. 630 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Miejski Super - 3 tys. 910 zł za tysiąc litrów; olej napędowy Arktyczny 2 - 3 tys. 840 zł za tysiąc litrów.

Od początku roku płocki koncern wprowadził trzy podwyżki cen benzyny i cztery podwyżki cen oleju napędowego. W tym czasie benzyna taniała tam sześć, a olej napędowy pięć razy. Jak podał PKN Orlen, cena hurtowa paliwa odnawialnego BIO 100 spada o 16 zł i wynosi 3 tys. 330 zł za tysiąc litrów

Grupa Lotos też obniża cenę hurtową benzyny bezołowiowej 95 o 8 zł na tysiąc litrów. Cena benzyny bezołowiowej 98 nie zmienia się. Jak poinformowało biuro prasowe spółki, spadają ceny hurtowe olejów: napędowego o 12 zł, a napędowego do celów opałowych o 11 zł na tysiąc litrów.