Miał być wielki sukces. Jest szukanie kupca na Możejki

| Aktualizacja:

Do końca roku zespół doradców banku Nomura ma przedstawić zarządowi Orlenu najkorzystniejszy scenariusz rozwiązania problemów na Litwie. Rządowe źródła sugerują, że polski koncern pozbędzie się nierentownej rafinerii.

wróć do artykułu
  • ~Małgorzata
    (2010-08-16 10:07)
    Jak usłyszałam że Chalupec kupuje Możejki to wiedziałam że to idiota ale za młody żeby zrozumieć że najpierw trzeba zgody Rosjan nawet jak to na Litwie
  • ~ed
    (2010-08-16 13:43)
    Tak jest "realisto" gdy traci się poczucie rzeczywistości.
  • ~Boguś
    (2010-08-17 18:24)
    A bydlakowi Chalupcowi [b]nikt jaj nie urwał za ten poroniony zakup[/b]! Przecież w normalnym kraju taki "specjalista" zgniłby w kryminale jako "panienka" dla grypsery, a żona i córki po odebraniu przez państwo majątku wylądowałyby pod latarnią. Tymczasem I CH ma się dobrze jako KONSULTANT. Ciekawe kogo teraz wpuszcza w kanał?
  • ~lolek
    (2010-08-17 21:55)
    Chalupiec to człowiek SLD (protegowany Millera I Kwaśniewskiego), co tu jakieś bajki wypisują, PiS wywalił go z Prezesa ORLENU w 2007 roku
  • ~Wyrozumiały
    (2010-08-17 08:48)
    Wiesio wymień sukcesy PO czekamy.Tylko nie siej popeliny.
  • ~Wiesio13
    (2010-08-17 07:17)
    Sukcesy...((((( PISsssssss
  • ~zelek_akuku
    (2010-08-16 19:14)
    no to orlen moze juz szykowac sobie trumne przejecie mozejek przez lukoil tyo bezlowa benzyna na polskiej granicy orlen nie wytrzyma wojny z ruskimi mozejkami dluzej jak rok a ruscy puszcza dumping co do tego nie mam watpliwosci wszystko przez zloslwa karlowate nbiby panstwo
  • ~d0nek przeciek
    (2010-08-17 02:14)
    hehehe...zostana sprzedane za pol ceny.kadnie mieszaj,a minister skarbu jak zwykle nic nie wie na nic nie naciska..Kon by sie usmial.A ruskie zacieraja rece.
  • ~Kubas
    (2010-08-16 22:03)
    Mały, zawistny naród litewski, przekona się, że niszczenie Orlenu skończy się dominacją energetyczną ruskich. Niech napinaja te swoje nacjonalistyczne bicepsy. Jeszcze zatesknią za polską firmą. Oj będą tesknić gdy na kolanach będą błagać Moskwę o zakończenie szantażu energetycznego.
  • ~miho
    (2010-08-16 23:08)
    przecież najważniejsze są dobre stosunki z Rosją, i żeby już przestali się kłócić, i żeby był pokój na świecie... ;-)
  • ~iskierka
    (2010-08-16 16:56)
    Tylko Rosjanie zacierają ręce.. Ale dali Polaczkom nauczkę za ich zapędy... Nawet Wołodia otworzył szampana...
  • ~PP
    (2010-08-16 20:03)
    Teraz znów ORLEN realizuje wspaniały projekt.Sprzedają w kawałkach ANWIL z Włocławka,firmę, która przynosi miliony zysku rocznie.Zaraz widać że menadżerowie pełną gębą.
  • ~vh
    (2010-08-16 10:18)
    Zwolnic ludzi, zatrzymac produkcje i tyle - postawic tylko ochrone zeby nie rozkradli majatku i tyle. W miedzyczasie prowadzic negocjacje dotyczace sprzedazy - najdrozsze elementy wyposazenia zdemontowac i tyle. Sprzedac na wolnym rynku chocby i nowemu nabywcy.
  • ~stanislaw
    (2010-08-16 15:54)
    Troche to dziwne ze Prezes Krawiec wybiera firme Nomura gdzie wczesniej pracowal tez jako doradca czyzby stare obligacje to tak ajk wino im starsze tym droższe
  • ~Realista
    (2010-08-16 13:17)
    Proponuję przyłączyć się do Rosji. Wiele to politycznie nie zmieni, a takie inwestycje jak Możejki zaczną się udawać. Będziemy mieli tani gaz, ropę, przyjazną wielką armię znacznie nam bliższą - geograficznie i językowo - niż imperialistyczni Amerykanie. Same plusy. A tam jakieś drobiazgi - demokracja, wolność słowa - na co nam to? W oglądaniu TVN-u nie pomaga, a przeszkadzać może...
  • ~jackie
    (2010-08-16 21:28)
    Dlaczego Nomura? ano pewnie dlatego ze Krawiec był m.in. odpowiedzialny w Nomura International plc Londyn za rynek polski (1993-1997),
    PEWNIE PRZYPADEK , na pewno przypadek ...
  • ~Wojtek
    (2010-08-16 10:45)
    Kolejne wydatki na rzecz "strategicznych" interesów Polski w rejonie za rządów pis . Ciekawe ile jeszcze takich "frycowych" strategicznych inwestycji by się uzbierało , jakby kaczyńscy porządzili dłużej...
  • ~kazimierz1953
    (2010-08-16 14:13)
    Trzeba z ruskimi trzymac a nie z nimi walczyc. Jezeli gdiekolwiek mozemy byc w innej roli niz pomywaczy to tylko u nich albo z nimi...
  • ~HEHE
    (2010-08-16 10:19)
    I znowu Ruski zrobiły Was w człona!!!
  • ~dmietek
    (2010-08-16 10:46)
    To właśnie jeden z sukcesów polityki braci Kaczyńskich i PISu :
    - Możejki,
    - rurociąg Północny
    - "przykładne " stosunki z sąsiadami: Rosją i Niemcami
    Ufff!!!