To początek końca systemu emerytalnego

| Aktualizacja:

Minister pracy chce drastycznie zredukować składkę na rzecz ZUS. A w 2011 roku nawet ją zawiesić. Do OFE nie trafiłaby nawet złotówka. Wspierają ją w tym minister finansów Jacek Rostowski i wicepremier Waldemar Pawlak, liczący, że pieniądze z naszych składek pomogą im spiąć budżet.

wróć do artykułu
  • ~kotka
    (2010-10-06 10:53)
    boni niech jajami dzwoni trzeba go dac do polbruku układac czy nauczyciele to z innej masy jak budowlaniec jak mozna tak dzielic ludzi
  • ~zaba
    (2010-08-19 09:30)
    na pierwszy plan wstawmy krzyż, on wszystko zasłoni a za krzyżem dowalimy vatem pitem citem, przecież nikt się nie połapie. Mam 28 lat i nie chce mi się pracować, po co i tak niczego się nie dorobię a emerytury też nie dostanę... niech tusk idzie do normalnej pracy, przecież jest histerykiem to sobie może 18h w jakiejś szkółce wyrobić ... czekam na kolejne cuda, może by tak zamienić moją wypłatę na kartki (wiem że to już kiedyś było) żebym miał 1000 kcal na dzień, a resztę do otchłani tzn. budżetu. Przepraszam za chaos w wypowiedzi.
  • ~kaabel
    (2010-08-18 08:52)
    trzeba przypomniec akcje t4 i gaswagen m boni
  • ~kaabel
    (2010-08-18 08:49)
    premier i prezydent oraz media z taka demokracja mozna
  • ~STAROZAKONNY
    (2010-08-18 07:09)
    `olivka.Nie znasz się a szczekasz .Rolnik np.będąc chorym otrzymuje za dzień choroby 6 zł. Więc za co płacić tym złodziejom. Nie powtarzajcie zasłyszanych od nieuków opinii.
  • ~BOGAN DZIUMA
    (2010-08-17 09:10)
    UWAGA! WYBORCY PLATFORMY PROSZENI SĄ O UJAWNIANIE WSZELKICH MOŻLIWYCH AKTYWÓW W PAŃSTWIE POLSKIM KTÓRE BY MOŻNA CUDOWNIE ODPAROWAĆ.
    PAMIĘTAJ NASZ WYBORCO ŻE TO MY ROBIMY DLA CIEBIE,MAJĄC JEDNE GACIE ,TWOJE FINANSE WZROSNĄ PROPORCJONALNIE DO ZMNIEJSZONEJ LICZBY PRAŃ RZECZONYCH GACI .
  • ~bogdan dziuma
    (2010-08-17 08:59)
    ROBALE-dzikuny tocza, tocza. dalej tusek dawaj do pieca gołdupcom, liberałom bosym.i na wysypicho z matołami
  • ~paw
    (2010-08-15 12:51)
    Po nas choćby potop.Utrzymać się jak najdłużej przy władzy i ukraść jak najwięcej,a motłoch co na nich głosował niech grzebie w śmietnikach.Że też są jeszcze idioci co wierzą Tuskowi i jego hazardowej bandzie.
  • ~AZ z Oslo
    (2010-08-15 11:42)
    Uważam ,że to dobry pomysł pod warunkiem ,że państwo zdyscyplinuje swoje wydatki a część zaoszczędzonych środków posłuży efektywizacji i modernizacji państwa w szczególności redukcji jego niefrasobliwych wydatków. Ludzie powinni sami odkładać sobie na emerytury . Dzisiejsi trzydziestolatkowie
    mają wszelkie dane na to ,by się zabezpieczyć na starość choćby z pomocą rodziców.
  • ~Pancertrabi
    (2010-08-15 11:29)
    wspieranie nieefektywnych OFE to na dobrą sprawę utrzymywanie Zarządów i Rad Naczelnych tych Spółek i to na wysokim poziomie, z zupełnie pięknymi pensjami. Tego niestety pseudoeksperci z tzw ORGANIZACJI PRZEDSIĘBIORCÓW nie dostrzegają. ORGANIZACJE te, miast wziąć się do pracy (biznesu) żerują m.in. na emerytach. Gwoli przypomnienia: jeszcze niedawno chciały likwidacji tzw. wdowich emerytur. Pytanie: czy choć jeden z niedouczonych ekspertów tych organizacji zna słowo PRZYZWOITOŚĆ? Czy telewizja polska (również ta prywatna) nie wie kto to jest prawdziwy ekspert w dziedzinie ekonomii? Ludzie, których tak często zapraszają to przecież zwykli lobbyści. Tak trudno to zauważyć? W tym miejscu apel dp Premiera i min. finansów: PANOWIE NIE DAJCIE SIĘ TYM LUDZIOM ZBAJEROWAĆ, NAWET JEŻELI LEGITYMUJĄ SIĘ TYTUŁEM DOKTORA CZY PROFESORA. (A kilku takich panów niestety w otoczeniu Pana Premiera widać) JAK dotychczas najlepszym ekspertem w tej dziedzinie jest PAN ROSTOWSKI i wynikami swej pracy to udowodnił. Panie Premierze ma Pan fachowca przy sobie, nieuków, pseudoekspertów lobbystów niech pan wyleje na ..
  • ~Zimny Lech
    (2010-08-13 22:32)
    Skrajny DEBILIZM w ew. wykonaniu RZĄDU - jeżeli nie potraficie rzadzić i rozwiazywać tak mało istotne sytuacje PODAJCIE SIĘ DO DYMISJI i ROZPISZCIE NOWE WYBORY!

    To nie jest piaskownica - to jest REAL drogie DUPKI!
  • ~vh
    (2010-08-13 17:58)
    Wlascwie to dla mnie oznacza ze rzad wypoaiwada mi warunki umowy i zwalnia z obowaizkow - ktos sie orientuje jak moge odzyskac juz zgromadzony wklad - bede chial powierzyc go jakiejs prywatnej firmie...
  • ~emeryt
    (2010-08-13 09:24)
    Mam emeryturkę komuszą (nie złą) , trochę przy mało sypię wnukom (psuję powietrze nieco wnyczkowi) boję się eutanazji. Pewnikiem pożyję sporawo , mój wiek jest dziedziczny po rodzicach. Obyście szczęśliwie doczekali emeryturki i to nie złej (myślę, że dzieciaki za granicą nagromadzą) !
  • ~emeryt
    (2010-08-13 08:59)
    Czym się martwić? Nasz europoseł walczy o podniesienie o 5 lat.Emerytura nie będzie nam potrzebna.Kto tego doczeka ?
  • ~biedak
    (2010-08-13 08:49)
    Powszechne będą tzw. gabinety dobrej smierci, które oprocz tradycyjnej eutanazji.
    Smierc kliniczna będzie takim samym uzaleznieniem, jakim dzisiaj jest branie narkotykow, np. marichuany czy heroiny. Powszechne będą eutanazje przeprowadzone na osobach chorych na depresje lub inne zaburzenia psychiczne, którzy pod wplywem chwili i panujacej wszedzie propagandy, jak i reklamy smierci poddac będą się chcieli temu zabiegowi. Już dzis panuje dyskusja na temat zabijania osob zdrowych fizycznie, ale chcacych eutanazji ze względu na swój aktualny stan psychiki. Niektorzy dopuszczaja wprowadzenie takiego rozwiazania w zycie, przeciez nie można nikomu niczego narzucac, również zycia. Przeciez trzeba być tolerancyjnym na poglady innych. I tak w imie powszechnie panujacej modzie na tolerancje zacieraja się granice moralne, lekarz przyszlosci będzie także jednoczesnie koronerem i sedzia kierujacym pacjenta ku zagladzie zamiast ku wyzdrowieniu. Dozycie poznej starosci i w ogole zycie będzie luksusem dostepnym jedynie dla tych, którzy wykupia najdrozszy abonament medyczny i zaplaca 100% za leki przeciw nowotworom i innym chorobom starości.Telefon wpadnie doktór z zastrzykiem,bezbolesne ukłucie i po nieszczęśliwym emerycie.Po cóż mamy wykańczać sie pod płotem szpitala.Nie widze powodu do zmartwień.
  • ~Bacz
    (2010-08-12 18:50)
    OFEry to z założenia złodziejski pomysł na obrabowanie jednego pokolenia, które ma płacić emerytury dla poprzedniego pokolenia a jednocześnie płacić składki na emerytury dla siebie. OFEry trzeba po prostu zlikwidować. Pisałem: http://niepoprawni.pl/blog/404/ofery
  • ~ewka
    (2010-08-12 16:29)
    Nie zgadzam się na majsterkowanie przy emeryturach, rząd niech się zabierze za reformy a nie odbieranie naszych pieniędzy. Najsłabszej grupie społecznej łatwo odbierać
  • ~Shermann
    (2010-08-12 09:03)
    Polska to piękny kraj,tylko tubylców się pozbędziemy.Niedobitki do rezerwatu na pustyni Błędowskiej.Niech zalesiają.A na razie niech się kłonicami między sobą zabijają.
  • ~Streinbauh
    (2010-08-12 00:55)
    TUSKOMANIA OGLUPIANIA POlakow
  • ~koral
    (2010-08-11 22:14)
    juz dawno bylo wiadomo ze samemu trzeba o siebie zadbac na starosc, sa dwa sposoby, pierwszy miec duzo dzieci i liczyc ze kiedys pomoga, drugi inwestowac i odlozyc, ja mam kase w timingowym w noble i dzieci planuje 2 ;)