Hewlett Packard nawet w dobie kryzysu potrafi wprowadzać na rynek nowe produkty. Tx2-1000 dowodzi, że era laptopów dopiero się zaczyna. Bo ten komputer to idealna maszyna na biurowe zebrania, której pozazdroszczą nam wszyscy koledzy.

Reklama

Nowy produkt HP pod maską ma procesor AMD Turion, taktowany zegarem o częstotliwości 2,3 ghz, do tego 4GB pamięci RAM i 320 GB dysku twardego. Karta graficzna to Ati Radeon 3200, która wyświetla obraz na matrycy o przekątnej 12,1 cala.

>>>Siedemnastka Packarda z BluRay już w Polsce

To jednak nie to co pod maską się liczy, bo Tx2-1000 zmieni podejście użytkowników do komputera. Laptop wyposażony jest w ekran dotykowy, który, gdy zainstalujemy na komputerze sytem operacyjny Windows 7, pozwala nam kontrolować maszynę jednym palcem. Na ekranie możemy wyświetlić wirtualną klawiaturę, którą da się rozciągnąć do rozmiarów tej tradycyjnej. Klawisze reagują szybko, więc piszemy na ekranie, jak na plastikowych klawiszach.

Oczywiście da się dzięki temu kontrolować każdą aplikację - nieważne, czy to edytor tekstu, przzeglądarka internetowa, czy program graficzny. Obsługa jest szybka i łatwa. Komputer idealnie nadaje się także na prezentacje - nie trzeba już szukać miejsca na mysz - wszystkie funkcje uruchamiamy palcem.

Rzecz kolejna, która świetnie sprawdza się w pracy - obrotowy ekran. Laptopa możemy złożyć ekranem do góry i wtedy dysponujemy eleganckim tabletem, obsługiwanym naszą ręką. Jest to świetne rozwiązanie na biurowe narady, gdy musimy coś pokazać kolegem z zespołu, a każdy wie, że obracanie standardowego laptopa nie jest zbyt wygodne.

>>>Ceny laptopów poszybują w górę

Niestety, urządzenie ma także wady - czas życia baterii, jak na tak małego notebooka nie jest zachwycający - po 2 godzinach pracy czeka nas ładowanie. HP mógłby popracować też nad touchpadem. Zbyt mało odróżnia się on od obudowy komputera i przez pomyłkę możemy drugą ręką psuć ruchy kursora.

Komputer, jak na nowość, nie jest także zbyt drogi - za TX2-1000 trzeba zapłacić 4 tysiące złotych.

Mamy nadzieję, że rozwiązania z Tx2 HP szybko przeniesie na wieksze laptopy. Przydałaby się wersja multimedialna, z 18 calowym ekranem, dobrą kartą graficzną i odtwarzaczem BluRay.

Reklama