Niemal każdy z nas dokonuje codziennych zakupów w popularnych super- lub hipermarketach. Ze wszystkich stron informowani jesteśmy o zaletach i korzyściach płynących z faktu bycia posiadaczem karty kredytowej wydawanej we współpracy z daną siecią handlową. Czy, a jeżeli tak to na która się zdecydować? Sprawdzimy trzy najpopularniejsze z nich, tj. te wydawane we współpracy z Tesco, Auchan i Carrefour’em.

Reklama

Karta kredytowa MasterCard Tesco

Partnerska karta kredytowa MasterCard Tesco wydawana jest we współpracy z Lukas Bank. Służy ona sfinansowaniu bieżących potrzeb klientów, którzy na dodatek mogą liczyć na wiele pakietów specjalnych. Wśród licznych aktualnie promocji karty kredytowej MasterCard Tesco wymienić należy cztery najkorzystniejsze z punktu widzenia konsumenta – i tak:

1) Wnioskując o nową kartę otrzymamy bon na zakupy w wysokości 30 zł;

2) Przystępując do pakietu ubezpieczeniowego „Podróżnik” jeden miesiąc ochrony otrzymamy gratis lub uzyskamy możliwość kupna walizki podróżnej z rabatem 20 zł;

>>>Wybierz najlepszą kartę kredytową

3) Płacąc kartą kredytową MasterCard Tesco za paliwo na stacjach Tesco otrzymamy 5 gr rabatu na litrze a dodatkowych 5 gr upustu (czyli łącznie nawet do 10 gr rabatu), jeżeli zrobimy zakupy w hipermarkecie Tesco za min.100 zł.

4) Możliwość rozłożenia zakupów na nieoprocentowane raty (na pięć rat, gdy kwota zakupów przekroczy 100 zł oraz na 10 rat, gdy łączna transakcja rozkładana na darmowe raty przekroczy 300 zł)

Oprocentowanie nominalne od zadłużenia dla karty Tesco kształtuje się na poziomie 20 proc. okres bezodsetkowy do 54 dni, zaś opłata roczna wynosi 18 zł, jednak może zostać ona zniesiona pod warunkiem łącznej transakcyjności w ciągu roku na poziomie 8 000 zł (do końca lutego trwa promocja, gdzie płacąc kartą za zakupy o łącznej wartości 500 zł w ciągu trzech miesięcy od otrzymania karty nienaliczona zostanie opłata za wydanie karty); lub obniżona o połowę, gdy transakcje przekroczą 5 000 zł.

Karta kredytowa VISA Auchan

Reklama

Partnerska karta kredytowa VISA Auchan jest instrumentem płatniczym umożliwiającym dokonywanie płatności we wszystkich punktach usługowo-handlowych na całym świecie ze znakiem akceptacji kart VISA.

>>>Kredyty są coraz tańsze

Program pakietowy karty umożliwia gromadzenie punktów za zakupy w sieci sklepów Auchan – popularna „Skarbonka” oraz zniżki na wybrane produkty w sklepie. W ramach okresowych promocji istnieje możliwość rozłożenia zakupów na cztery (na zakupy powyżej 200 zł) lub dziesięć (na zakupy powyżej 500 zł) nieoprocentowanych rat.

Oplata za pierwszy rok korzystania z karty wynosi 12 zł , jednak może ona zostać niepobrana w przypadku, gdy w ciągu 40 dni od daty jej wydania dokonamy za jej pomocą jakiejkolwiek płatności. W kolejnych latach opłata wynosi 18 zł. Oprocentowanie zadłużenia na karcie wynosi 19,9 proc. (miesięcznie 1,66 proc. ). Okres bezodsetkowy wynosi również do 54 dni.

Karta kredytowa Carrefour Visa

O kartę kredytową Carrefour Visa można wnioskować w punktach kredytowych zlokalizowanych w centrach handlowych przy sklepach Carrefour. Karta cechuje się tym, że oferowany jest w jej ramach kredyt z okresem bezodsetkowym wynoszącym do 54 dni, a aby ją otrzymać wystarczy przynieść zaświadczenie o zarobkach oraz dwa dokumenty tożsamości ze zdjęciem.

Dodatkowo do końca marca br. trwa promocja ,gdzie dostarczając prawidłowo wypełnione zaświadczenie o dochodach dostaniemy bon o wartości 5 zł, gdy wyrobimy sobie kartę Carrefour Visa kolejny bon o wartości 20 zł, gdy aktywujemy kartę i zapłacimy za nią w hipermarkecie Carrefour za minimum 50 zł otrzymamy kolejny bon tym razem o nominale 25 zł, a gdy dokonamy kolejnych czterech płatności kartą w ciągu trzech miesięcy od jej otrzymania zostanie nam anulowana roczna opłata za wydanie karty (standardowa opłata to 25zł) – łącznie więc można zyskać do 75 zł aktywnie korzystając z karty.

>>>Czy karta kredytowa jest tańsza niż kredyt?

Jednocześnie należy wspomnieć o tym, że we wtorki na ponad 4 500 produktów Marek Własnych Carrefour, a w piątki na wszystkie produkty w hipermarketach Carrefour dostaniemy 10 proc. zniżki, a płacąc za zakupy w tymże markecie za każde wydane 50 zł otrzymamy bon na 5 zł, za wydane 100 zł otrzymamy bon na 10 zł a za wydanych 150 zł dostaniemy bon na 15 zł (promocje te jednak nie łączą się z „Promocją Raty 0 proc. ”, nie objęte promocją są zakupy na stacjach paliw Carrefour, płatności z tytułu „Moje Rachunki” oraz papierosy i wyroby alkoholowe – zatem lista wyłączeń jest niestety duża). Oprocentowanie zadłużenia w rachunku karty kształtuje się na poziomie 20 proc. (w skali miesiąca 1,67 proc. ).

Zakupowy ból głowy

Płatności kartą wydają się być tylko przyjemne. Jednak euforia po udanym zakupie mija, jeśli nie mamy wystarczającej ilości środków aby w całości w tzw. bezodsetkowym okresie (wynoszącym we wszystkich trzech badanych typach kart do 54 dni) spłacić całość zadłużenia i zaczną być od niespłaconej części naliczane odsetki.

>>>Polskie banki rozdają karty lekką ręką

Karty kredytowe partnerskie oprocentowane są w zbliżonym do maksymalnego poziomu (wynikającego z ograniczeń zawartych tzw. Ustawie antylichwiarskiej, czyli czterokrotności stopy procentowej kredytu lombardowego NBP), czyli 20 proc.. Użytkowanie karty, jeżeli nie dokonamy odpowiedniej transakcyjności wiązać się będzie dla klienta z opłatą roczną w wysokości kilkunastu złotych.

Są również profity z posiadania tego rodzaju kart (raty 0 proc, zniżki na wybrany asortyment itp.), jednak są one w żadnym stopniu ze sobą nieporównywalne, więc decyzję o tym, na która kartę kredytową partnerska wybrać każdy z nas powinien podjąć samodzielnie. My jak zawsze zalecamy rozsądne korzystanie z dostępnego na karcie limitu oraz wnikliwe zapoznanie się z warunkami użytkowania karty przed zawarciem umowy a nie po jej podpisaniu.