Ponad połowa przedsiębiorców może spędzić pięć lat za kratkami. Wszystko przez pirackie programy, które wciąż działają na komputerach 54 procent firm. A wszystko przez cięcia kosztów w kryzysie, bo "piraty" są dużo tańsze od oryginałów.
Ponad połowa polskich firm używa nielegalnego oprogramowania. Grożą za to sankcje finansowe, a nawet pięć lat pozbawienia wolności. Wartość nielegalnego oprogramowania w Polsce w 2008 roku oszacowano na 648 mln dol.
W sierpniu wskutek działań policjantów zwalczających przestępczość gospodarczą na terenie Polski . Przeszukano m.in. firmę projektującą urządzenia przemysłowe w Szamotułach, firmę szkoleniową z Wrocławia, architektoniczną z Gdańska oraz mieszkania prywatne przedsiębiorców z województwa lubelskiego.
"Wiele firm oszczędza, nabywając pirackie programy" -mówi Bartłomiej Witucki z Business Software Alliance.
Więcej informacji: 54 proc. firm ma pirackie programy
p
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Powiązane
Zobacz
|