Nowy Kantor Pekao24 jest dostępny dla klientów Banku Pekao S.A. po zalogowaniu się do aplikacji mobilnej PeoPay lub bankowości internetowej Pekao24. Korzystanie z kantoru ułatwia intuicyjny interfejs. Ekran transakcyjny kantoru może być dopasowany do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego z użytkowników systemu.
Jak podkreśla bank, wymiana walut w kantorze Pekao jest bezpieczna, a kursy są atrakcyjne w porównaniu z ofertą kantorów internetowych czy stacjonarnych. Klienci mogą też śledzić i analizować trendy w zmianach kursów poszczególnych walut w różnych przedziałach czasowych.
– W ostatnich latach obserwujemy ogromny wzrost zainteresowania klientów indywidualnych wymianą walut. Nowy Kantor Pekao24 w aplikacji PeoPay pozwala na bieżąco śledzić zmiany kursów walut i realizować transakcje poprzez maksymalnie uproszczony i intuicyjny proces. Jestem przekonany, że nasi klienci docenią nową odsłonę kantoru, który stanie się dla nich rozwiązaniem pierwszego wyboru przy dokonywaniu wymiany walut – ocenia Remigiusz Hołdys, Dyrektor Departamentu w Pionie Bankowości Detalicznej Banku Pekao S.A.
Uproszczony został również proces otwarcia konta walutowego w euro, dolarach amerykańskich, brytyjskich funtach i frankach szwajcarskich. Można to zrobić bezpośrednio z ekranu, na którym prezentowane są bieżące kursy wybranych par walutowych.
Kantor pod ręką
Usługa jest dużym ułatwieniem dla klientów banku, którzy chcą mieć oszczędności w walutach obcych i lokować je na rachunkach walutowych. A takich osób jest coraz więcej. Problemem przestają być również transakcje płatnicze za granicą. Kupując walutę w Kantorze Pekao24 można uniknąć dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem podczas wyjazdów zagranicznych.
– Odpowiadając na trendy i zmieniającą się rzeczywistość ułatwiamy naszym klientom możliwość posiadania oszczędności w różnych walutach oraz lokowanie ich w prosty i bezpieczny sposób na rachunkach walutowych. Nowe funkcjonalności kantoru w połączeniu z kontami walutowymi i wielowalutową kartą debetową znacznie ułatwiają przeprowadzanie transakcji walutowych – podkreśla Piotr Wochniak, Dyrektor Departamentu Rynków Finansowych Banku Pekao S.A.
Waluty popularne
Według danych Narodowego Banku Polskiego na kontach bankowych na koniec czerwca tego roku gospodarstwa domowe miały zgromadzone środki w walutach obcych o wartości blisko 150 mld zł. Najbardziej popularnymi walutami były: euro, dolary amerykańskie i franki szwajcarskie.
W porównaniu z analogicznym okresem 2022 r. nastąpił wzrost o niemal 10 proc., czyli o prawie 15 mld zł. Wzrost ten i tak spowolnił, bo jeszcze kilka miesięcy wcześniej wynosił 30 proc. rok do roku.
Skłonność do zakupu walut takich jak dolar amerykański czy euro rośnie szczególnie w czasie rozmaitych szoków rynkowych. Tak było w czasie pandemii, podobny scenariusz można było zaobserwować po wybuchu wojny, jaką Rosja rozpętała na Ukrainie. Ale nie tylko panika i obawy powodują zainteresowanie lokowaniem oszczędności w walutach. Wiele osób dywersyfikuje w ten sposób ryzyko. Posiadanie środków w walutach to również duża wygoda dla osób, które często podróżują i dużo czasu spędzają poza Polską.
Partner