Gowin: 8 tysięcy na rękę w dużych miastach to nie są wysokie zarobki

| Aktualizacja:

Zapowiedź podniesienia pensji minimalnej w kolejnych latach jest wspólnym projektem Zjednoczonej Prawicy - powiedział we wtorek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego, szef Porozumienia Jarosław Gowin.

wróć do artykułu
  • ~real politik
    (2019-09-11 16:40)
    nie slyszalem o pensji 2500 zł do ręki w dużym mieście, chyba że oficjalnie dla fiskusa a dwa razy tyle pod stołem
  • ~Janko
    (2019-09-11 14:28)
    W KO w Warszawie specjalista ma 2600 zł na rękę, na wiosce w okolicach Karpacza (dolnośląskie) dyrektorka szkoły ma 6000zł na rękę.
  • ~long
    (2019-09-11 11:34)
    Profesorowi nadzwyczajnemu proponują w tej chwili na uczelni 5320 brutto. Czy ten facet wie co mówi???
  • ~Ja pier...
    (2019-09-10 19:16)
    A tak racja Panie Ministrze... Pisze to jako dr hab, wcześniej po 2 magisterkach, z 20 latami stażu na Uni, po dziennych studiach doktoranckich zakończonych nagrodą w konkursie ogólnopolskim, a obecnie jako kierownik zakładu...
  • ~Guciu
    (2019-09-10 18:54)
    Stojąc na bramce nie zawsze zgubisz palca obrączka mówi!?
  • ~ksiegowy
    (2019-09-10 18:44)
    Na prowincji trudno będzie znaleźć pracodawcę który zapłaci 4k robotnikowi Pozostanie migracja do wielkich miast a wieś się będzie wyludniać. Spłaszczenie siatki płac w gospodarce wywoła napięcia społeczne.
  • ~nina
    (2019-09-10 17:53)
    Ile % ludzi w duzych miastach zarabia 8 tysiecy?co ten czlowiek bredzi, calkiem odlecial,nie wie jak wygladaja zarobki,nawet lekarze rezydenci,nauczyciele czy pracownicy naukowi tyle nie zarabiaja ,a co dopiero pracownicy w marketach czy uslugach.Chlopie zejdz na ziemie.
  • ~emeryt 10
    (2019-09-10 16:33)
    A jak ma żyć emeryt,który ma 1500 zł na rękę ? To nie wystarczy na jedzenie,leki i opłaty. Już sprzedałem swoje 18-letnie seicento,bo nie stać mnie było na jego utrzymanie.Meble i ubrania mam jeszcze z czasów,gdy pracowałem. Podwyżki emerytur i trzynastka w 2018 roku nie rekompensują wzrostu cen żywości i leków. Za poprzedniej władzy było nie lepiej. Emeryci zawsze są kulą u nogi dla każdej władzy.
  • ~xxxx
    (2019-09-10 16:19)
    Dać mu 1300 i niech się utrzyma.
  • ~Ssed
    (2019-09-10 15:59)
    Tego JarkA I MAŁEGO jARKA W KOSMOS
  • ~kiwane euro
    (2019-09-10 15:46)
    To znaczy, że przez cztery lata ci łajdacy zadłużali, załdużali i kradli. Zapłacić mamy my. Cena będzie bardzo wysoka.
  • ~renegat
    (2019-09-10 15:35)
    Powiedz to kilkudziesięciu milionom Polaków na emeryturach 1000 złotych lub pensjach minimalnych. Powiedz to złodzieju chodzący z łbem w chmurach. Że tak jest, to twoja i bandytów twoich kolesiów postsolidaruchów sprawka.
  • ~konstytucja10
    (2019-09-10 15:09)
    przeciwny podniesieniu pensji minimalnej jest również mydłek który jako prezes banku zarabiał 400tys. zł. miesięcznie. I ja go rozumię
  • ~jaity
    (2019-09-10 14:54)
    Sami sprowadzają tanią siłę roboczą, a teraz chcą ją dofinansować, bo Polacy dawno już uciekli na saksy. A to wszystko z naszych podatków, z których utrzymujemy polityków i rozbuchaną biurokrację.
  • ~gosc z zagranicy
    (2019-09-10 14:26)
    Niech ludzie tez zarobia 8.000,-€ netto ,to sa okolo 12.000,- brutto, a firma musi zaplacic okolo 13.700,-€ na wszystko ( 1,-€ =4.30,-zl.) , tzn. ze firme kosztuje jeden pracownik okolo 3.200,-€ , uwaga zeby NIEMCY,FRANCUZI i HOLENDRZY nie przyjechali za praca do PL. Moze tez byc ze kilka FIRM OPUSCI POLSKE ,albo wröci do Niemiec , gdzie taniej moga produkowac,a podatki sa mniejsze .
  • ~jajco
    (2019-09-10 13:47)
    a ja sie niie dziwie jak wiekszosc Polaków bedzie pracowac przy produkcji aut elektrycznych i jako piloci odrzutowców w CPK to takie będą płace... nie bedziemy juz zbijac europalet ani malowac krasnali
  • ~alucki
    (2019-09-10 13:44)
    Panie Gowin Ukraińcy w Polsce są nielegalnie ponieważ nie było żadnego referendum oraz zapowiedzi w kampanii dającą zgodę przez Polaków na masowe sprowadzanie. Było wręcz przeciwnie bo straszono imigrantami.
  • ~prezes
    (2019-09-10 13:08)
    widac,ze Gowin zawsze na kilku koniach chce jechac-troche po stronie ludu a la PiS,troche po stronie biznesu a la PO,stad juz byl i w rzadzie PO i w PiS.Nie wiem dlaczego on niby taki wazny dla PiS-wiem,ze ma troche poparcia wsrod krakowskich elit ale to tyle.On jakos tak zawsze sprytnie plynie z glownym nurtem-teraz tez niby popiera program PiS ale biznesmenow nie krzywdzmy,bo sobie bidoki nowej Tesli nie kupia,a juz prawie zamowili w salonie.Bedzie trzeba dac na ZUS co mialo isc na Tesle.Az mi sie lzy do oczu cisna.
  • ~mario
    (2019-09-10 13:02)
    A na wsi to wszystko za darmo. Córka uczy się w dużym mieście - wynajęcie mieszkania, bilety, wyżywienie kosztuje krocie. Jak ktoś mieszka w dużym mieście to koszty utrzymania uczącego się dziecka dużo niższe.
  • ~kali1970
    (2019-09-10 12:56)
    Facet chyba palił mocnego jonta :-(

Może zainteresować Cię też: