Wielkie zbrojenia przed kampanią o PPK. Stawką są portfele 10 milionów Polaków

| Aktualizacja:

Dla banków i ubezpieczycieli to rok walki o rynek pracowniczych planów kapitałowych. W perspektywie kilku lat do zdobycia jest ponad 10 mln klientów.

wróć do artykułu
 • ~melek
  (2019-03-20 08:30)
  Nie wiem skąd taki tytuł, przecież to nie jest obowiązkowe, jak ktoś chce może się wypisać tylko nie wiem czy to się kalkuluje, ja na przykład nie mam pomysłu na emeryturę a na zus nie liczę więc ppk mnie trochę przekonuje
 • ~Carrefoul
  (2019-03-16 15:26)
  Bronimy jakby to byl jakis atak. Bronimy sie przed czyms co chyba jednak ma nam pomoc a nie zaszkodzic. Nie kazdego stac na odkladanie co miesiac po 500 zł na lokate emerytalna. Niektorzy wiążą koniec z koncem. A wiadomo ze wszystkich czeka starosc. Pomyslmy tez troche o tych, ktorzy harują codziennie zeby przyniesc pare groszy do domu. Oni tez beda musieli przezyc na emeryturze. PPK jest zabezpieczeniem zwlaszcza dla nich bo na co dzien maja na co wydawac srodki - po prostu na zycie
 • ~Dermina
  (2019-03-15 12:13)
  Gdziekolwiek nie spojrzeć, wszędzie na ten temat się dyskutuje. Tylko nie rozumiem dlaczego wszędzie tak negatywnie? PPK to dobre wyjście aby zapobiec biednej emeryturze na przyszłość. Są to dodatkowe środki ,które sami będziemy zbierać na prywatnych kontach. Nie ma tu podziału składki ZUS jak w przypadku OFE.dodatkowo mamy wybór, zawsze możemy się wypisać. A dodatkowym plusem jest dziedziczenie środków. Więc jakkolwiek by na to nie patrzeć to jest ok.
 • ~Ed
  (2019-03-14 11:44)
  PPK, to pieniądze na zrealizowanie obietnic PiS-u. Morawiecki dostanie darmowy kredyt od Polaków którzy przystąpią do tego programu. Jeśli ktoś chce oszczędzać to powinien to zrobić we własnym zakresie i wyjdzie na tym dużo lepiej niż przystępując do tego programu.
 • ~ABP
  (2019-03-14 08:19)
  Prezes kłamie mówiąc że na początku nie będzie żadnej historii, która pozwalałaby na dokonanie porównania wyników inwestycyjnych. Wystarczy porównać jakie zyski oszczędzającym przynosi nieobowiązkowe ubezpieczenie emerytalne, które mają w ofercie wszystkie większe firmy ubezpieczeniowe.

Może zainteresować Cię też: