Unia policzyła "tłuste koty". Tysiące bankowców z pensjami przekraczającymi milion euro. Ilu w Polsce?

| Aktualizacja:

Prawie 5 tys. bankowców otrzymało w 2017 r. więcej niż milion euro wynagrodzenia. W Polsce było ich tylko dziewięciu.

wróć do artykułu
  • ~Katon M
    (2019-08-06 17:31)
    Ależ w tych bankach prezesi pracusie ...geniusze finansowe ....dziwnym trafem... te ich banki.... PKO SA -sprzedali ,Alior- cieniutko przędzie...i kara od KNF-u 10 baniek.. .Getin. .umoczony we "frankach"...podobnie jak Millenium...! Co oni produkują takiego że dostają tyle kasy ...? pytanie retoryczne...bo niczego nie wytwarzają ..Skoro tak to kasa tworzy się z niczego ...Tworzyć coś z niczego to potrafił tylko Stwórca u zarania Uniwersum ...tworząc Uniwersum ...Ale prezesi wynaleźli inny sposób ...zwany instrumentem finansowym.....Polega to na tym że - wpierw było słowo ...czyli nic ..np. CHF - a potem to słowo jako instrument bazowy generowało rzeczywiste złotówki ...i wg wartości tego słowa określanej przez prezesów dowolnie w PLN ( Mateuszek z BZ WBK także wie jak to działa)...klienci płacili i nadal płacą ( a wyrok TSUE ..tuż tuż ) tyle ile życzą sobie prezesi banksterzy. Ot i cały instrument .....jakie to proste ..a nasze organy władzy publicznej ..pomimo konstytucyjnego rygoru określonego w art. 76 Konstytucji ..dalej rżną tzw. "głupa".....!...dlaczego....?
  • ~asdasdasddas
    (2019-03-26 09:41)
    Grube koty z PO i Tłuste kociska z PISu.
  • ~Katon M
    (2019-03-14 10:22)
    To nasz Mateuszek , były prezes BZWBK zainkasował w roku 2008 ...?..tylko małe co nieco....?.. 3.292.000 PLN ..i to pewnie dlatego zrejterował na stanowisko premiera RPL-u ...przecież nie godzi się brać takiej kasy nie wiadomo za co .
  • ~Sokular
    (2019-03-14 08:50)
    Jest nadzieja,że internet i media pomogą skończyć z tym feudalnym eldorado i dalszym procesem koncentracji pieniądza wokół tych............."elit"
  • ~T. Zmiana
    (2019-03-14 03:00)
    W czasach rządów PiS, bankierom i cwaniakom zyje się super. A biedni emeryci głodują!
  • ~MaciejZ
    (2019-03-14 01:43)
    "Tłuste koty" to delikatny eufemizm dla banksterów.
  • ~pepe
    (2019-03-13 15:10)
    te tluste koty to w 90% stanowiska po znajomości, a wy robaczki możecie tyrać do śmierci za grosze
  • ~żart
    (2019-03-13 14:36)
    Gdybym był bogaty, to bym śpiewał jak "Skrzypek na dachu" - piosenka. Nie mylić ze Skrzypkiem (NBP,telewizji,NIK) ofiarą Smoleńska.
  • ~Chude Myszki
    (2019-03-13 12:35)
    W Polsce najgorzej maja CHUDE MYSZKI czyli samotne emerytki z niskimi swiadczeniami, ktore zyja cichutko w strefie glebokiego ubostwa. ----- Srednia emerytura dla kobiet w ubieglym roku w marcu po waloryzacji wynosila 1550 zl brutto, netto chyba okolo 1300 zl. Ponizej sredniej emerytury 1300 zl netto zylo chyba 70% wszystkich kobiet seniorek w naszym kraju.
  • ~Obnizyc nierownosci w naszym kraju
    (2019-03-13 10:17)
    Dochod samotnego emeryta z MGE /minimalna gwarantowana emerytura/ to okolo 900-1000zl, a sredni dochod na gospodarstwo domowe w Polsce to 6700 zl miesiecznie ,od ktorego odchylenia wystepuja w gore i w dol. Dochod samotnego emeryta to poziom 70% progu ubostwa i wykluczenia spolecznego liczonego metoda Eurostatu. Ilosc emerytow zyjacych w ubostwie rosnie w duzym tempie. Swiadczy o tym Dominanta swiadczen emerytalnych, ktora przypada na MGE. --------- Obnizyc nierownosci dochodowe w naszym kraju do poziomu czeskiego.
  • ~..
    (2019-03-13 10:09)
    W czechach nie ma bogatych bankowców i ludziom żyje się najlepiej w europie
  • ~Zapedy oligarchiczne
    (2019-03-13 09:59)
    Zapedy oligarchiczne polskich elit i zachlannosc na kase doprowadza do zguby i zatraty Polskiego Narodu. Tylko w ostatnich dwu dziesiecioleciach utracilismy ponad 2 miliony a moze i wiecej naszych Rodakow, ktorzy na Zachodzie zapuszczaja korzenie i nigdy do Ojczyzny na stale nie wroca.
  • ~jaity
    (2019-03-13 09:52)
    Przy takich obciążeniach każda gospodarka padnie. Jest tak jak od wieków było - ludność pracuje na elity.
  • ~Donald Tusk - pierwszy knur EUrokowchozu
    (2019-03-13 09:52)
    40 tysięcy euro łapówki co miesiąc dla ryżego malarza kominów TUSKA - nagroda za prowadzenie Polski do UPAdku! TUSKiPEŁO WON !!!
  • ~MGE - choroba dochdowa emerytow
    (2019-03-13 09:49)
    do: Chude Koty; Do "chudych kotow" nalezy zaliczyc wszystkich emerytych chorych na MGE. MGE jest to choroba dochodowa, oznacza minimalna gwarantowana emeryture. Po oplaceniu przez samotnego "chudego kota" mieszkania pozostaje Mu na reke ze 150-200 zl czyli 5-6 zl na inne potrzeby. ----- Jest to ponizej najnizszej miedzynarodowej normy ubostwa 1,9 USD.
  • ~xxl
    (2019-03-13 09:32)
    Wieśniak głosowały na PiS a teraz drą JAPY , PiS prowadzi kraj do NICOŚCI .
  • ~anty_błazen
    (2019-03-13 09:25)
    "Ora et labora" ;)
  • ~Chude Koty
    (2019-03-13 09:23)
    A ile w Polsce jest Chudych Kotow?